şükela:  tümü | bugün
 • trt zamanlarinda reklamlar daha ilk verilmeye baslanmisken .. reklam kusagindan sonraki porgramin sunucusunun durumu toparlamak maksadı ile kullandıgi cumle ...
 • bir zamanlar her reklam kuşağından sonra çıkan tv ekran yazısıydı..insanın içinden "demek herşey bir yanılsamaydı" geçirten, icat edenin ne maksatla kullandırttığı anlaşılamamış cümle.
 • alzheimer hastaları düşünülerek kullanılan uyarı cümlesi.
  "ulan iki saniye önce ne izledim ben?" sorusuyla cebelleşmemeleri için toplum yararına konmuş bir ifadeydi.sonradan kaldırıldı.
  kaldırılınca ne oldu?
  tvde izleğini iki dakika sonra unutan, canlı yayınlanan savaşı atraksiyon varsa izleyen, bir gelişme(!) yoksa şahane pazar başlayana kadar ben evleniyorum elemelerini izleyen salak bir nesil yetişti.
 • şahinde yavuz'un ütopya yayınevi'nden çıkan kitabı.

  arka kapaktan:

  "reklam araştırmalarında daha önceki ortodoks söylemlere direnen, reklamların izlenmesinde haz alınabilecek metinler olarak da değerlendirebileceğini ortaya koyan araştırmalara duyulan gereksinim bu kitabın temel eksenini oluşturmaktadır. reklama yönelik eleştirilerde,genellikle reklamın izleyiciye ne yaptığı sorusunun cevabı aranırken, bu çalışmada, reklam eleştirmenlerinin gözünde her zaman güçsüz, manipüle edilmeye açık olduğu varsayılan izleyicinin reklamları nasıl izlediği/yorumladığı/alımladığı araştırılıyor."

  kitabın künyesi:

  yayın yılı: 2007
  281 sayfa
  ithal kağıt
  13,5x19,5 cm
  karton kapak
  isbn:9756361627
  dili: türkçe
 • televizyonda duyulan, dünyanın en gereksiz cümlesi.