şükela:  tümü | bugün
 • suphesiz ki "nereden geliyor bu degirmenin suyu a.k." soylemini beraberinde getirir.
 • firefox/chrome için adblock plus ve stylish eklentileriyle hayal değil. adblock plus ile reklamları, stylish eklentisi ile sitenin sağındaki bloğu (advertorial, konulu videolar) hepten yok edebiliyorsunuz.

  adblock plus'ın kullanımı, hangi link ve link uzantılarının eklenti süzgeçlerine ekleneceğini anlatan çokça entry mevcut sözlükte*. ancak ben stylish'i anlatayım. stylish eklentisini yükledikten sonra, write new style>for eksisozluk.com'a tıklanır. name/tags alanlarını doldurulur. ve aşağıdaki yazı* kod kısmına yapıştırılarak kaydedilir:

  @namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);
  @-moz-document domain("eksisozluk.com")
  /* ekşi sözlük sağ advertorial/konulu videolar bloğu engelleme zamazingosu - batu */
  {
  #content-body {
  width: 95% !important;
  }
  #aside {
  display: none !important;
  }}

  girilecek ayarlar chrome'de ise biraz farklılaşmakta;

  /* ekşi sözlük sağ advertorial/konulu videolar bloğu engelleme zamazingosu - batu */
  #content-body {width: 95% !important;}
  #aside {display: none !important;}
  #video{display: none !important;}

  ve şuraya uygulanır alanlarına, şununla başlayacak url'ler seçeneği seçiliyken: https://www.eksisozluk.com/ ve https://eksisozluk.com/ adresleri eklenir.

  bundan sonra sağ blok komple gidecek, entry alanı bir hayli genişleyecek ve sözlükte hayat baya bir normale dönecektir.

  fakat aldığı reklamlarla hayatını sürdüren ve gelirlerinin hemen hemen hepsini reklamdan elde eden bir sitede bunu anlatmam ne kadar etik orası tartışılır :/ sırf bu tedirginliğim yüzünden betiği yazıp yayınlama yoluna gitmemeye çalıştım. siz gene de böyle bir çözüm olduğunu bilin ancak uygulamamaya çalışın derim.

  edit: ekran görüntüsü > http://i.hizliresim.com/wvn42r.jpg
  edit 2: işbu entry, sözlüğün bekası için olumsuzluk içerirse haber etmeniz kafi. gerekirse silebirim, entrymin gözünün yaşına bakmam.
  edit 3: chrome ayarları için ekran görüntüsü > http://s29.postimg.org/…l/eksi_sag_frame_chrome.png
 • (bkz: internet explorer)
  lakin bakınız verdirmiyor,düzeltme yaptırmıyor.ona göre kullanın.ama rahatlıkmış öyle kafanın üstünde demoklesin kılıcı gibi dikkatini dağıtan absurd ötesi şeyler sallanmıyor.
  http://m.yollayap.com/ba3s/146235195898.docx
 • ayda 5 tl'ye kadar para ödeyebilirim bunun için. tabi ekstra birkaç özelliği daha olacak. çaylakla benim oyumun bir sayılmaması, bulunduğum şehirdeki karşı cins yazarlar, debe editlerinde nickime özel selam yazılması gibi.