• siirt üniversitesi rektörü murat erman, makam aracı ihalesine çıktı. kiralanacak araç için 30 özellik sıralandı. “yabancı menşeli, dizel, siyah ve saatte 232 km hız yapsın” dendi.

buradan

bu familyadan olan bir diğer rektör için ise buyrun efendim;

(bkz: üniversite bütçesiyle kendine mobilya alan rektör)
  • lisans eğitimini dicle üniversitesi tarla bitkileri bölümünde tamamlamış bir rektör için aranan araçtır. passat'a mı binsin adam. o kadar okul okumuş. bkz.

bir de ilanda saatte 232 km hız yapsın diye belirmek nedir ya. direk marka model yazsaydınız.
  • (bkz: ağam bizimle eğleniy)

232 km mi? al amk neyine yetmiyor?
  • kısaca audi a6 kiralamak istemektedirler.
    araç bu: link
    bu da uzay mekiği: link

kıyaslamayı size bırakıyorum...

--- spoiler ---

türkçe navigasyonlu, ısıtmalı koltuklu, uzunluğu 4 bin 932 mm., genişliği bin 874 mm, yüksekliği bin 455 mm, ağırlığı bin 660 kg, azami hızı 232 km/saat, hızlanması da, 0-100 km/saat 8.2 saniye olacak şeklinde sıralandı.
    kaynak:link

audi a6 2.0tdı
    uzunluk 4932 mm genişlik 1874 mm
    0-100 km hızlanma 8.2 sn
    maksimum hız 232 km/sn
    kaynak:link

--- spoiler ---
  • bu araç nerede sürülecek acaba ki 232 km istenmiş diye merak ettirir.

benim bildiğim bu hıza trafiğe açık yollarda izin verilmiyor.
    tc karayolu hız sınırları
    belki kendine üniversite bütçesinden bir de pist yapar, bilemedim.
    son merak konusu da neden 231 veya 233 değil.
    ihale kanununda bu kadar yönlendirici bir kriter koyulmasına izin verilmez.

kamu ihale mevzuatı
  • "uzunluğu 4 bin 932 mm., genişliği bin 874 mm, yüksekliği bin 455 mm, ağırlığı bin 660 kg..."

teknik şartnamelerde marka belirtilemediği için sevimli rektörümüz hayalindeki arabayı böyle adrese teslim tarif vererek almak istemiş. klasik bir yeni türkiye haberi.
  • (bkz: beyefendiye falcon 9 gönderelim)

siirt'ten uzaya çıkmak isteyen ilk rektör taneciğinin istediği makam aracıdır.
  • sen büyüksün(!) büyük düşün türkiye, cari fazla veren almanya’da, başbakan tarifeli uçak ile seyahat ediyor. bizde boktan bir üniversitenin boktan bir rektörü makam aracı ihalesine çıkıyor. birde özelliklere gel hele, hani şu 1 milyoncuğa alınabilen s-class değil mi lan bu?
  • bu dincilerin audi takıntısı nedir amk ya, laz müteahhit profilinde de mutlaka mercedes olma zorunluluğu vardır mesela, niye hiçbirisi jaguar istemiyor yani? harbiden ilginç

yalnız gerçekten vizyonsuz, hani bende de var diye demiyorum ama son kasa 5 gerçekten a6 dan iyi amk
  • elamanin egitim gecmisine ve basi oldugu universiteye bakinca, kadikoy anadolu lisesi mudurunun daha kariyerli oldugunu dusunuyorum.
hesabın var mı? giriş yap