şükela:  tümü | bugün
 • paü (denizli pamukkale üniversitesi) rektörü hüseyin bağ, uzun yıllardan beri faaliyette bulunan kendi üniversitesine bağlı, bitki genetiği ve tarımsal biyoteknoloji uygulama ve araştırma merkezi’nin (biyom), tarım bakanlığı ve ab destekli, yerli tohum ve bitki üretim merkezine ait milyonluk projelerin yürütüldüğü üretim merkezinin tarlalarına dozerle daldı, öğretim üyelerini tartakladı.
  merkezde çalışan ve amerika’nın en iyi üniversitelerinden cornell üniversitesi mezunu prof. dr. ali ramazan alan ile prof. dr. fevziye çelebi toprak’ın gece sabahlara kadar nöbet tutmasına rağmen, ertesi günü rektör bağ’ın başında bulunduğu dozerli ekip, türkiye’nin gıda geleceğinin mihenk noktalarından biri olan biyom’un ekili tarlalarına dozerle girerek yerle bir etti.
  konuyla ilgili olarak rektörlük’ten hiçbir açıklama yapılmazken, merkezde görevli profesörlerin dile getirdiği iddialara göre, pamukkale belediyesi’nin tartışmalara konu olan ‘seyir tepesi projesi’nin kanalizasyon kanallarının geçirileceği, kreş yapılacağı veya yandaki botanik bahçesine ek tesislerin kurulacağı belirtildi.
  cornell üniversitesi mezunu, paü profesörlerinden prof. dr. ali ramazan alan ile prof. dr. fevziye çelebi toprak , şifre haber genel yayın yönetmeni bülent öztürk’e, konu hakkında bilgi verdi…
  konuyla ilgili tepki gösteren ve kendilerini dozerlerin önüne atan, alanında dünyadaki ender bilim adamlarından olan prof. dr. ali ramazan alan ile prof. dr. fevziye çelebi toprak “burada, rektör eliyle tam bir bilim katliamı yapılıyor. türkiye’nin gıda geleceği bu projeye bağlı. yerli tohum ve bitkiler üretiyoruz. burada uygulanan projelerin altında paü rektörü’nün de imzası var. lasmanını tarım bakanlığı yaptı. devlet destekli proje nedeniyle ürettiğimiz bitki tarlalarımızın üzerinden, dozerlerle kanal açılıyor. tüm karşı çıkışlarımıza rağmen engel olamıyoruz. tüm kamuoyunu ve bilim insanları, siyasileri ile bakanlık yetkililerini, bu katliamın durdurulması için göreve çağırıyoruz” dediler.

  kaynak: https://www.sifrehaber.com/sozun-bittigi-an/

  rektörün olaydan bir gün sonra yaptığı açıklama eklendi.

  olay ilginclesiyor. mesele sadece kanal acmak degil gibi.
 • ülkede gerçekten bilim yapmaya çalışan hocaların karşılaşabileceği, tüm emeklerinin bir kepçe darbesiyle yitirildiği videodur.

  edit: imla
 • yine üniversitenin birinde bilgi üretilme ihtimali rektörlerden birini çıldırtmış. sanırım bilim ve teknolojiye karşı savaşta boyut atlanarak, rektörler dozer gibi yine teknoloji ürünü olan bir araçla donatılıyor.
 • sağlık bakanı fahrettin koca'nın 24 mart 2020 tarihli açıklamasındaki herkes kendi olağanüstü halini ilan edebilir cümlesini duyunca durumdan vazife çıkarmış ve harekete geçmiştir.
 • (bkz: orta doğu'da sıradan bir gün)

  toplum er geç farkına varacak olan bitenin ama çok geç olmasa bari...
 • rektörün atama kararnamesinde imzası bulunan cumhurbaşkanımızın bu iddiaları araştırmak üzere müfettişleri görevlendirip olayın iç yüzünü ortaya çıkarmasını umuyorum. biliyoruz ki yerli tohumculuğun en büyük düşmanı israil'dir. bu olayın içinde de israil tohumu olan kişi kimmiş kamuoyu görsün.
 • sanmıyorum ama cumhurbaşkanımız beyin göçü neden oluyor diye kendi kendine soruyorsa bu soruya tam da cevap niteliğinde bir olay işte. ota boka vatan haini diyeceğinize atadığınız rektörlerin insanlara iş yaptırmadığına bir bakın da üniversitelere yerleşmiş torpilli vatan hainlerini görün.
 • türkiye için en önemli haber budur şu an
  (bkz: hüseyin bağ)
 • arkadaş o adam gelip orada nöbet tutuyorsa orada bir emek vardır.
  hiç bir şeye saygın yoksa emeğe saygın olsun
 • rektör ihraç edilmeli. bu kafada biliminsanı mı olur? adam cornell'den dönmüş ve pişman ediliyor. sonra neden beyin göçü oluyor. utanç verici...