• tony gatlif ustanının vengo filminde naci en alamo parçasını yüreklerimizi parçalayarak söyleyen 17sinde bir büyük ses.
  • internet üzerinden ulaşılabilen 2 şarkısı vardır.

naci en alamo

arrinconamela

özellikle arrinoconamela şarkısının nakaratındaki performansı, o sesi, mimikleri, tavırları, bakışları, gülüşü...

komutan logar gibi, elimde bir bardak şampanya, kendisine usulca sokularak soruyorum;

neden böyle bir şey yapıyorsun? kimsin sen? kimsiiiin?
  • şu an kimbilir kaç yaşında olmasına rağmen herkesin onu vengoda naci en alamoyu okuyan 17 yaşındaki vahşi sesli genç çingene olarak hatırlayacağı şahsiyet.böyle bir ses,hele böyle bir filmden sonra nasıl keşfedilmez hayret bir şey gerçekten.
  • etkileyici bir sese sahip çingene. naci en alamo'yu söyledikten sonra ortalarda neden görünmediği bir türlü anlaşılamayan gizemli güzel. google görsellerde resmi bile yok. sadece videodan paint screen edilmiş resimleri var. şimdi nerede ne yapıyordur acaba?
  • sesine aşık olunan kadınlar katagorisinde başı çeker.özsütteki tatlılara tatlı demek ne kadar basit kaçarsa onun o içleri parçalayan sesine de ses demek haramdır.
  • öncelikle her ne kadar okuyamayacak/anlayamayacak da olsa çemkirmek istediğimdir:

"allah cezanı verecek bence o ses için! benim bildiğim kadarıyla kalbimizin bir diyaframı yok ablacım, ama meğerse seninkinde varmış. naci en alamo'yu her dinlediğimde ciğerimi söküp atıyorsun, bravo! ayrıca sadece tony abimiz için ve sadece bir şarkılık ortalarda salınışın en hafif ifadeyle kıtipiyozluktur, gösterip de vermemektir. ayıptır, günahtır."

sesini bir an önce "yeniden" duymak istediğimdir.
  • o ekstra duygulu sesiyle, gelmiş geçmiş en iyi kadın flamenko vokallerinden olabilecekken ortalarda görünmemeyi tercih etmiş. naci en alamo'daki müthiş performansı dışında tek bir şarkısını dinleyememiş olmanın acısını yaşatmıştır.
  • yüreğiyle şarkı söylemek diye bişey varsa eğer, remedios silva pisa tam olarak bunu yapmakta... bir kez dinleyip bırakamazsınız sürekli sürekli dinleyip yüreginizdeki acının bütün tellerine dokunsun istersiniz, dokunurda öyle düğüm bırakır boğazınızda sonra..
    tek bir şarkı okuyup sonra susmakla; hayata, müziğe, aşk'a, acıya, bizlere en büyük haksızlığı yapmıştır...
  • filmi izledikten sonra kendisi hakkında birçok bilgiye rahatlıkla ulaşacağımı düşünürken, bir gıdım birşey ögrenemeyince şok olduğum harika ötesi sese sahip kadin. hayır, hala düşünüyorum nasıl bir kaydi olmaz boyle bir sesin. ben ispanya' da çok ünlüdür diye düşünmüştüm halbuki. gerçekten büyük kayıp.
  • sanırım facebook profili bu: profile tık
hesabın var mı? giriş yap