şükela:  tümü | bugün
  • bolt thrower grubunun '94 tarihli ...for victory albümündeki açılış parçası.
    intro ile beraber dinlemekte fayda var.
  • ismi ile müsemma, nefis bir balmorhea parçası. enstrümental olup bu kadar duygu yoğunluğu yaşatan nadir parçalardan.
  • teksas’tan gelmis bu notalar. kimbilir ne firtinalar kopmus, hangi bilinmezlikle dokulmus notalara. balmorhea (bkz: balmorhea) hangi kafayla yaptin bu muzigi bilmiyorum fakat sen en azindan bu sekilde ifade edebilmissin kendini. cigliklarini ben duyabiliyorum burdan. enfes olmus.
  • bir parça başından sonuna; mükemmel olur mu?
    sonsuza kadar sürmesini istemek, bir parçaya bu kadar mı yakışır?

https://youtu.be/qeyke08xuws
  • her ne kadar modası geçse de, insanda uyandırdığı duyguların kült olduğunu düşündüğüm şarkıdır
  • kelime anlamı "hatıra" olan, balmorhea grubuna ait müzik. öyle bir müzik ki dinlerken hayatın önünden film şeridi gibi akıyor, bir gün bunu dinlerken arabayla kaldırıma çarptım, arabanın tekeri yarılmıştı.
  • koku hafızası vardır bilirsiniz, nefret ederim kendisinden, hatırlattıkları için.
    balmorhea'nın bu şarkısı da aynen koku hafızasının yarattığı etkiyi yaratıyor bende. ilk defa dinlediğim zamandan beri playlistte her denk geldiğinde gözümün önüne getirdiği anılar o kadar yoğun oluyor ki.
    ama koku hafızasından nefret ettiğim gibi bundan nefret etmiyorum, edemiyorum.
    kendime engel olamıyorum tekrar tekrar dinliyorum.