şükela:  tümü | bugün soru sor
  • larry livingston nam spekülatörün bir türlü tatile çıkamayışının öyküsü gibi geldi bana, muhterem ne vakit dinlenmek istese borsada bir acaiplik, halkta bir çılgınlık alıp yürüyor bizimki de neler oluyor acaba deyip geri dönüyor.

    14 yaşında borsayla haşır neşir olmaya başlayan larry livingston'un borsada yaşadıklarını kendi ağzından anlatan bir kitap, bana sorarsanız oldukça da eğlenceli. şehnaz tahir hanım (umarım) çevirmiş.
    (bkz: bir borsa spekülatörünün anıları)
  • edwin lefevre tarafında yazılan bir şaheser .literatürde bugüne değin yazılmış en saygın finans kitaplarından kabul edilir.
  • edwin lefevre'nin dünyaca ünlü borsa spekülatörlerinden larry livingston ya da gerçek adı ile jesse livermore ile yapmış olduğu röportajdan yola çıkarak yazmış olduğu kitaptır. ünlü borsa spekülatörlerinden larry livingston’un borsaya nasıl girdiği, borsa hakkında deneyimleri, nasıl kaybedip, nasıl kazandığı, bucket-shop’lar başlayan borsa macerasının nasıl wall street’e kadar uzandığını konu alır. borsa ve yatırım ile ilgilenen herkesin mutlaka okuması gerekir.
  • bir hisse alacaksanız tüm parayla aniden alım yapmak yerine parça parça almayı öğütlüyor. bir çok çıkarım yaptırabilecek kitap, zengin bile edebilir.
  • dönem 1900 lerin başları, abd deki kurumsal yapı, iletişim ağı, endüstri yapısı, finansal enstrümanlar ve hukuk üzerine detaylı bilgiler içerir. şimdilerde yasak olan insider , bucked shop ve manipülasyonun ince tekniklerini de anlatır.