*

şükela:  tümü | bugün
 • suspect zero da bahsi gecen birisinin aklina direkt girip olaylari onun gozunden takip edebilme yetisi.
 • 1960'larda amerikan ordusunun rusların psi saldırılarına karşı başlattığı bir proje. 90'ların ortalarında gizlilikten çıkarılıp halka duyurulmuş, ed dames gibi eski askerler tarafından kitaplar, seminerler ve eğitim dvd'leri gibi araçlarla bir para kazanma yoluna dönüştürülmüştür.

  eski remote viewer'lar tarafından söylenen, bunun özel bir güç değil, her insan evladında bulunan bir yetenek, bir araç olduğu ve üzerinde çalışılarak kolayca öğrenilebildiğidir.

  discovery channel tarafından yayınlanmış bir belgeseli bile vardır.

  (bkz: ingo swann)
  (bkz: lyn buchanan)
  (bkz: pat price)
  (bkz: paul h smith)
  (bkz: ed dames)
  (bkz: joe mcmoneagle)
  (bkz: mel riley)
  (bkz: david morehouse)
  (bkz: stephan schwartz)
 • uzakta olan veya bulunan şeyleri görebilme yetisidir. burada açıklanması gereken üç ana konsept karşımıza çıkıyor. uzak, görebilme, şeyler. uzak iki farklı anlamda kullanılır. birincisi fiziksel mesafe olarak uzaktaki bir yer (ankara'dan ıstanbul'da olan bir olayı görebilme) bir diğer anlamı ise zaman içerisinde henüz olmamış, gelecekte olacak uzak bir zaman (3 gün sonra olacak olayı görebilme). görebilmenin de iki farklı anlamı vardır. birincisi fiziksel, yani gerçek anlamda görme ve ikincisi zihin gücünü kullanarak görme okuma bilme yetisidir. şeyler den kasıt olaylar ve somut maddelerdir. kasanın içinde saklı bir belgede yazan yazılarıda remote viewing ile görmek mümkünken, 3 gün sonra olacak bir cinayeti, yani olayıda görmek mümkündür.
 • tangerine dream 'in 1981 tarihli exit albümünde bulunan parçası. oldukça karanlık bir ruh hali barındıran korkutucu eser.