şükela:  tümü | bugün
 • tadina doyamadigimiz..beraber cok gulup cok konustugumuz ted diploma toreni muhabbetleriyle yaran,bi bakisla kalbimizi calan(!) hasin erkek..
 • harry potterda sirius*ten sonra en çok sevdigim karakter.hogwarts hocası.
 • bu hayvan ben tikky deilim der ama tikkyligin dibine vurmus gezer..yakinda liposuctionla yaglarini aldirip,solaryuma girecektir..(bkz: obez) (bkz: orkun)
 • (bkz: arsene lupin)
 • uff super espriler yapiorum,cok sakaci bi gencim ben seklinde bilkent yollarinda at kosturan,ben bir nisan sakasiyim die bairan sakalar yapan kucuk playboycuk
 • remus lupin hogwarts'daki yıllarında arkadaşlarının moony takma adıyla çağırdığı, geri kalan üyelerin padfoot, prongs ve wormtail olduğu grubun üyesidir. bu diğer üçü animagus olmalarına rağmen remus küçüklüğünde ısırıldığı için bildiğimiz kurtadamdır. hogwarts'a albus dumbledore'un özel izniyle kabul edilmiş, womping willow onun geldiği sene dikilmiştir. sebebi ise lupin'in kurta dönüştüğü zamanlarda içine girip saklanabileceği küçük bir evi barındırmasıdır. remus lupin ilerleyen yıllarda yine dumbledore tarafından hogwarts'a defense against the dark arts öğretmen üzere kabul edilir. tüm 3. sene öğrencileri ile birlikte benim de kalbimi çalmıştır. eski püskü pelerini, yorgun hali tavrı ve soluk yüzüyle ne kadar masum, korunmasız ve bir o kadar da gizemlidir. bu ve buna benzer özellikleri, o sakin tavırları ile beni benden almış, bir roman karakteri olmasına rağmen kendisine çok fena aşık etmiştir. gelip evlenme teklif etse kabul edilecek, her ay ellerimizle potion'ı içirilecek bir kimsedir. bu satırların yazarı kendisini ilerleyen bölümlerde de görmek istemektedir.

  bu kadar kişisel ve suluzırtlak bitirmek istemediğimden de trivia'mı ekliyorum ki (trivia'sız dönmüyor bu işler biliyorsunuz): lupin'in ilk ismi remus, aynı diğer karakterlerin isimleri gibi (misal sirius black, kocaman siyah bir köpek olur) tesadüf değil özenle seçilmiştir. remus, bilenler bilir (hahah) roma'nın kurucusu romulus'un ikizidir, ikizler ise bebekliklerinde terkedilmiş, bir çoban mı ne bulana kadar dişi kurt lupa tarafından emzirilmişlerdir. söz konusu lupa'nın bronz heykeli etrüsklerin eseridir, roma'da bulunmaktadır, altına sonradan eklenen rönesans meleği kılıklı remus ile romulus ise, gerçekten de rönesans dönemi eklemeleridir. romulus yerine remus'un seçilmiş olması bana göre romulus'un çok hıyar bir isim olmasının yanı sıra çok flashy bir karakter olmasındandır. remus ise namesake'i gibi sakin, gölgede kalan ama esasen çok mühim bir kişiliktir.

  (bu entry vesilesi ile akilli bkz ile verilmis hintleri basinda "yildizlarda spoiler var" uyarisina ragmen kurcalayan, sikilmadan uzerinde 30 saniye durup sonra da vay spoiler diye killanan kullanicilari tebrik ediyorum. tahmin ediyorum kendileri milliyet cocuk doneminde dergiyle birlikte verilen, uzerinde "acil durumda ac!" yazan yalvac ural kaynakli aparatlari her seferinde kurcalayan, acildiginda yazan "acil durumda dedik!" denyo esprisine gulenler klasmanina dahiller.)
 • çocuklara alıştırmalı uygulamalı karanlık sanatlara karşı savunma dersi veren, bol notlu, iyi niyetli bir hocadır kendisi. haliyle pek çok öğrenci sevmiştir onu.
  ayrıca severus snape in tersine öğrenciyi ezerek değil destekleyerek gaza getiren öğretmen tipine de örnek teşkil eder.
 • tam adı remus john lupin'dir. yani o j'de fantastik bir isim yoktur, bildiğin john.
 • (bkz: remus ve romulus)
  (bkz: lupin)
 • üçüncü kitapta, yırtık pırtık, yamalı, eski püskü cüppesiyle göründüğü anda kendine aşık ettiren * yegane büyücü, profesör, herbişi...