şükela:  tümü | bugün
 • turkiye devlet opera ve baleleri genel mudurudur.hacettepe universitesi devlet konservatuvari trombon bolumu mezunu olan buharali ayni zamanda ankara opera ve balesi trombon grup sefidir.
 • bugünlerde antalyada,antalya operasını ziyarete gelen genel müdür,sıcak,espirili insan...ayrıca ilgisiz kalmayıp antalya operasının teknik kurul toplantısında da bulunmustur.
 • emek sineması'nın yıkılmasında büyük rolü olmuş insanlardan biri.

  emek'in restorasyonunun nasıl bir zihniyetle yapıldığına kanıt olacak şekilde beyefendi klasik operaların 1-1.5 saatlik kısaltılmış versiyonlarını da sahneletmeyi planlıyormuş. kepazeliğe bakar mısınız? günümüzün embesil insanları için 50-60 sayfaya indirilen dünya klasikleri gibi. pop insanlar için pop opera. ne de olsa akm iç edildi, millet ya süreyya'ya gidecek ya da sizin "yeni" sahnenize, "yeni" türkiye'nin "yeni" sinemasına.

  daha önce de ilgili başlıkta yazdım. aynen kopyalıyorum: bu sinemaya hiçbir sanatseverin, festivalcinin gitmemesi lazım. burada hiçbir organizasyon düzenlenmemesi, düzenlettirilmemesi lazım. alsınlar başlarına çalsınlar. rahmetli tuncel kurtiz dahil insanlar kış vakti coplandılar, gazlandılar, su yediler burası yüzünden. buranın harcında kan var, gözyaşı var, hukuksuzluk var. bütün bunların üstüne gidip o koltuklara rahatça yayılıp film izleyecekseniz, vicdanınızı köreltmişsiniz demektir.
 • tanıyan herkesin gönlünü fetheden insan. yaptığı işleri nasıl parlatacağını bilmesiyle tanınır. türkiye opera balelerine ve başlattığı festivallere önemli hizmetleri dokunmuş, dünyayla iyi ilişkilendirmiştir.
 • hayatın cennet tarafını yaşatır adama her koşulda ...
  acayip bir adam anın tadını çıkarıp her turlu maceraya kalite katan içten, muzip, başarılı, sıcak, özel adam