şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dil sınavlarına yönelik bir online eğitim platformunun kurucusu. canlı ve kayıttan takip edilebilen derslerini satın almış bir arkadaşım ertan hoca'dan* daha iyi olduğunu ileri sürdü; fakat şahsen test etme imkanım olmadı.
  http://remzihoca.com/
 • kesinlikle tanıdığım en iyi dil hocasıdır . ne para yanlısıdır ne de fırsatçı ne de zaten türk gibi düşünenler ingilizce öğrenemezci. eskişehir'de dilsem dershanesinin kurucu ortaklarındandır.
  ortağı seyfettin demiral (bkz: seyfihoca.com) ile birlikte süper bir ekibe sahiptirler. siz anlamayayınca yada soruyu nereden yanlış çözdüğünüze kadar döyler sen böyle düşündün değil mi hocam der şaşırıp kalırsınız.

  gruplarında genellikle iyi insanlar oluyor nedendir bilinmez , öyle yok bilgimi saklayayım bu kelimenin anlamını öğrenmesin bu salak diyenler pek tutunamaz.
  eskişehirde değilim diye üzülmeyin online dersi ve çeviri grubuda mevcut. olur mu canım online demeyin sakın , çok üzülürsünüz .
  şakır şakır çeviri öğretiyor bulduğu metotlarla kem küm eden ben dahi geçtikten sonra..öyle uyduruk kulaktan dolma şeyleride yok her şeyin bir sebebi var anlatıyor , açıklıyor.ancak ödevlerini harfiyen yapmazsan yoksa sonuç belli 20 alırsın.

  öğrenciyle öğrenci olan nadir hocalardan, para asla söz konusu değildir .hallederiz hocam der geçer, dahası sizden beş kuruş para almadan devam eder. ne bir iması olur ne de bir beklentisi ...velhasıl pek sevdiğim abimdir.

  [https://onlineders.remzihoca.com/ https://onlineders.remzihoca.com/]
 • türkçe bilmeyen bir hoca ingilizce öğretebilir mi sorusuna yanıt olan bir hoca. türkçe sıfat, zarf, isim cümlesi, fiil cümlesi bilmez, ingilizcesini biliyor anlatıyor. garipsediğim bir durum. kendini robot sanan (hatta bazen ima eden, gurur duyan) bir yapıdadır. biraz şivesi vardır (elma ve adını söylemesini isteyim yeter:) biraz bencildir, egoisttir ama iyi hocadır, etrafınca sevilir, sayılır. para konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız, parayla işi olmaz (küçük bir hesapla zaten para sıkıntısı olmadığı da anlaşılır.).

  birçok kursiyerin idolü niteliğindedir. herkes pek över. putlaştıranlar bile var, online derslerinde hocaya bir şey söyle akışı takip edemezsin, gözlerin fer fecir döner:)

  ingilizce sınavından iyi bir puan almayı hedefleyen arkadaşlar kesinlikle gitsin (edebiyatçılar, müzikçiler, gsf öğrencileri azıcık zorlanabilir, arada kıllık yapar çünkü, kendi de söyler zaten "sizlerle anlaşamıyoruz, bir kopukluk oluyor." diye). ama dediğini yaparsan yüksek notla geçersin.

  edit: bu aralar kulağıma geliyor, hoca "türkçe bilmeyen ingilizce öğretmeni" sözüne takılmış. hocam dert etmeyin zaten türkçeyi kimse bilmiyor ama dilcilerin bilmesi gerek diye yazdım. bi de bilirseniz iki avantajı var: 1. rcl'yi anlatırken belki aklında (adını bilmese de) sıfat-fiili bir nebze canlandıran bir kişiye daha az efor sarf ederek rcl öğretebilirsiniz. 2. türkçecilerin gazabından kurtulursunuz.

  edit 2: (bkz: o kadar iyi laf ettik yine kötüyü gördüler ya la)
 • türk tipi akademisyenin kısayol ingilizce hocasıdır, ingilizce öğretmiyormuş ama teknik öğretip yds den istediğiniz notu aldırıyorumuş falan, ne güzel. nedir ne değildir diye bir demo ders izledim aşağıdaki muhabbete denk geldim,

  online ders arayüzündeki chat penceresinden öğrenci soruyor,

  ö: hocam gizli if konusunu bilmemize gerek yok değil mi?

  remzi h: yok, yok, gizli mizli if gibi atraksiyonlar yok bizde.

  tv'de bal satanların internet üzerinden umut satan versiyonu. fazlası değil. geri kalan her şey için;

  (bkz: türk tipi akademisyen)
 • ne olup ne olmadığını bilmeyenlerin, bir lafına bakarak arkasından salladığı hoca.

  derslerini iki dönem almış biri olarak ingilizce seviyemi not olarak değerlendirirsek (yds'den bahsediyorum) 50'lerden 90'lara kadar çektim. pratik olarak değerlendirecek olursak; alıp okuyabileceğiniz herhangi bir akamedik yazıyı anlama seviyemi %90'lara kadar çektim diye düşünüyorum (%90 ne lan diyenler için gelsin: teknik terim kullanılanlar haricinde hemen her yapıyı anlayarak okuyorsunuz. teknik terimler sizin bilgi dağarcığınıza bağlı oluyor artık). sözün özü, çalışır, uğraşır ve dediklerine uyarsanız size sınav ingilizcesi öğretmek yerine gerçekten ingilizce öğretmeyi amaçlayan ve bunu da yapan hocadır.

  ayrıca umut satmaktan bahsedenlere karşı şu cevabı da yapıştırmıştır kendisi:

  ö: hocam bu kurs geçme garantili mi?
  remzi h: hocam biz burada buzdolabı mı satıyoruz allah aşkına? ne garantisi. çalışırsan yaparsın. (daha ne desin be öküz)
 • benzetmeleriyle yaran insan:

  "bak şimdi consumedeki amaç üzüm yemekse, depletiondaki amaç hem üzüm yemek hem bağcıyı dövmek hem de bağı yıkmaktır"

  "eğer paragrafta şişman adam varsa ya da amerikalı geçiyorsa dieti diyet olarak çevir; yoksa dietin anlamı öğündür "

  akılda kalıcı aslında.
 • verdiği ödevleri yapamasam da dersleri izleyerek kendimde gelişim gördüğüm ve eğitimini almaktan mutluluk duyduğum hoca.

  şimdiye değin 10-12 dersini izledim ve oldukça ilerleme kaydettiğimi peşinen söyleyebilirim.

  hoca ya face den soru sorduğunuzda adam size geri dönüyor ve ciddi ciddi sizinle ilgileniyor. bu insanın kaale alındığının resmi.
 • derslerine belli süre devam etmediğinizde mailinize bir sorun mu var neden derse katılmıyorsun bak biz seni düşünüyoruz hadi derse menvailinde uyarıcı metin göndermektedirler.
  bu beni oldukça mutlu etmekte.
 • garip türkçesi ve garip ingilizcesi ile size bir şeyler aşılamaya çalışan azimli ve çalışkan biridir. kimi zaman, "daha soruyu yazacak kişi beli olmadan ben biliyorum senin burada yanlış yapacağını" ; ya da not alın "burada yanlış yapacağım" vb. dese de siz inanın ki -onun tabiri ile söylüyorum- her şey, sırf kırmızı başlıklı kız gibi koşarak yds ye girmeyesiniz, az çok birşeyleri farkedesiniz diye... ailenin mükremin abisi...
 • ingilizce öğretmeleri için yds gibi sınavların sağladığı özel ders gibi ek gelirlerin köküne kibrit suyu dökmüş insan