şükela:  tümü | bugün
  • dünyalar tatlısı bir insan tiplemesi. daima güleç gözleri parlayan güvenilir galatasaray lisesi mezunu. türkiye bilimler akademisi 2002 yılı genç bilim adamı ödülü sahibi. türkiye'nin en parlak beyinlerinden dostum, arkadaşım ve canım kardeşim
  • ipek sanverle beraber bu kadar tatlı iki insan nasıl birbirini bulmuş diye ögrencileri düşündürtmektedir. oyun teorilerine kafasını fazla yorduğu bir gerçektir. büyük olasılıkla yolda yürürken kendi oyun teorilerini kurmakta ve gerçek hayatta bunları yaşamaktadır. kendisine uyayım derken kurduğum oyun teorilerinin genel olarak elimde patladığını söylesem de* trafikte seçtiğimiz şeritlerden diğer arabaların neler yapabileceğine dair tutumlarına karşılık tutumlar öne sürmem ile de trafikte araba sürmenin aslında bir oyun teorisi olduğunu anlamamı sağlamış. dersi süper anlatan ve algılattıran insan.
  • birkac yil once tanistigim, istanbul'a yeni gelmis bir cocukken belli bir farkindalik seviyesine cikmama yardimci olmus insan. oyun teorisi konusunda yetkin bir isim olmakla beraber, ders disi konularda da hayata hakim, her turlu konuda tavsiyesine sonuna kadar uymaktan cekinilmemesi gereken bir insandir. cok yogun yasayan bir insan olmasina ragmen eger firsatiniz varsa yanina oturun ve herhangi bir konuda laf acip kendisini dinleyin..*
  • externalities konusu işlenirken derste; "diyelim ki ürün bir uyuşturucu, bunun social benefit i private benefit'inin altında olur" dediği anda "ama hocam diyelim ki arkadaş paylaşıo o zaman artmaz mı sosyal fayda?" dediğimde ilk önce "ha o zman tabi artar" demiş, sonra konuyu alkole çevirerek düzenlemiş, insan. ayrıca uyuşturucunun legal olmama nedenini de ekonomik açıdan öğretmesi sadece 47 saniyesini almıştır.
  • mason locasının yeni büyük üstadı olmuştur kendisi...
  • ne anlattığı bir yana, türkçeyi kullanışına ve kendini ifade gücüne hasta olduğum şahıs. bu kadar naif ve aynı zamanda bu kadar güçlü bir konuşma yetisi, bu yaşta? helal olsun kendisine.
  • büyük locanın üstadı olması sayesinde 31. derece masonluktan 33. dereceye terfi ettiğini söylemiştir kendisi. habertürk'te teke tek'te fatih altaylı'nın sorularını cevaplandırmaktadır. 19 yaşında ilk kez babası sayesinde masonluğa adım attığını ifade etmiştir. henüz 40 yaşında mason üstadı olması da dikkat çekicidir.
  • masonluğa ilk giriş ücretinin bin 950 tl, yıllık aidatın ise 475 tl olduğunu açıklayan kişidir.
  • aklımdaki masonların güzel bir örneğidir kendisi.hayatında başarılı, zeki, içinden ne düşündüğü bilinemez ancak hiç heyecanlanmadan gayet sakin bir şekilde hareket ediyor.
  • teke tek programına konuk olmasıyla sözlükteki mason sempatizanlarını pek bir sevindirmiş ve coşturmuş kişidir.
    kendisini tanımam etmem; ama sinirleri alınmış politikacı tonlamasıyla konuşmasına bakarak simülatif yaklaşımını deşifre etmekte zorlanmıyorum. hitabet dersleri aldığı açıktır, lakin kelime dağarcığının darlığı buna rağmen dikkat çekicidir ki bu acınası bir durumdur. bunu da sembolleri sevdiğine ve tüzük altyapılı söylemlere sığınmasına bağlaması, hiç hermeneutik bilmeseydim beni ikna edebilirdi.
    programda localarla ilgili bilmediğimiz hiç bir şeyi söylemediyse de bildiğimiz köşeli vakaları ve oluşumları da gayet virajlı, son derece başarılı stratejik cümlelerle ritlettirdi.
    benim en sevdiğim ve en iyi tanıdığım mason , james mason'dur. kendisini rahmetle anmak isterim bu vesileyle...