şükela:  tümü | bugün
 • kontrbas'ın paganinisi olarak tanımlanan fransız-ispanyol virtüöz. dünya müziklerinin iyi bir aranjörü aynı zamanda. oriental bass albümünde de adı üstünde bası oryantal ezgiler eşliğinde duyuyor olmanın yanı sıra, flamenko'dan çingene müziğine kadar pek çok özgün sentezi bulmak mümkün.
 • sitesinde yazdığına göre 21 ekim'de istanbul babylon'a arcoluz trio'suyla gelecek adam. bunu böyle sakince söyleyebilmemin nedeni ise 21'inin pazara gelmesi. bir hinlik düşünüyorum yani.
 • hakkında bugüne kadar entry girmemiş olmamın çoook çok haklı bir nedeni olan müzisyen. maalesef onun müziğini anlatabilecek bir yazı yazabileceğimi düşünmüyorum. bunu hakkıyla yapacak biri olduğunu da sanmıyorum*. tek yapabileceğim tavsiye etmek.

  birçok sanatçının albümüne katkıda bulunmasının yanı sıra kendi çıkardığı albümlerden biraz söz etmek gerekirse:

  * fuera - jean louis matiner ile birlikte oluşturduğu duonun adı ve albümü
  * suite andalouse - gitarcı pedro soler'le birlikte
  * oriental bass
  * arcoluz - gitarcı antonio ruiz "kiko" ve negrito trasante'nin yerini alan iranlı perküsyonist keyvan chemirani ile
  * navigatore
  * alborea
  * entremundo
  * acoustic songs - gitarcı gerard marais ile
  * legendes
  ayrıca birçok canlı kaydı bulunabilir, bulunamazsa zevkle yardımcı olunur.

  kanlı canlı görülürse inanılamayacak, büyük ihtimalle eli sıkılıp bir daha da bırakılamayacak bir insandır benim için. öyle...
 • bu aksam babylonda yanında -biri flamenko diğeri perküsyoncu (bkz: arcoluz)- iki virtüözle birlike kulagimizin pasini silen kontrabasçı. katalanlıgı da varmış meğer , yoksa dedik nerden bu nağmeler.
 • 21 ekim istanbul konseriyle beni benden alıp fezaya bi yerlere yollamış 1/4 fransız 1/4 ispanyol 1/2 tanrı. mükemmel müzisyenliğinin yanı sıra mükemmel de bir insanmış, farklı olması da beklenemezdi.

  antonio "kiko" ruiz sıradaki albümlerinin(bu sefer quartet olarak) aralık'ta çıkacağı müjdesini de verdi, benden de mesut bir insan olmadı, olamadı.

  *konser girişinde yaklaşık 45 dakika boyunca dünyanın en sırnaşık kedisini sevdiğimiz insanlara ayrıca selam ederim *
 • berimbass isimli süper çalışmasını youtube ta izleme fırsatı bulup tanıdığım kontrbası yemiş yutmus üstad.
 • kontrbası kendisiyle keşfettiğim kişi. müthiş bir tecrübe olduğunu söyleyebilirim. bilhassa o sakin, omzuna yasladığı kontrbasıyla muhabbet eder halleri beni benden aldı. baharda yine konsere gelecekmiş crr ye, takipçisiyiz.
 • dün akşam babylon'da izlediğimiz müthiş müzisyen.

  babylon sahnesini hiç bu kadar sade görmemiştim. üç-beş ekipman, bir kontrbas ve bir adam. tek başına harikalar yarattı.

  nasıl olur ya, o tek aletten nasıl o kadar değişik ses çıkarır ve hiç sıkmadan izlettirir kendisini? inanılmaz.
 • iri cüssesine eşlik eden enstrümanıyla pek narin haller sergilemiştir babylon'da. güzel çalan ve güzel gülümseyen bir adam.