• onu anlamak için saatte 110 km'den fazla sürat yapmanız gerekir. zangır zangır zangırdayan gövdesi "abi ben bu kadar güvenmiyorum kendime, sen neye güveniyorsun?" der sürücüsüne. zira kendisinin bugünün 1.4 motorlarına hiç benzemeyen naif bir motoru vardır ve güvenlik namına emniyet kemeri hariç hiçbir donanımı yoktur.
  • şahin ile birlikte karakter turnusolü araçların başında gelen otomobil. buna binen adam memur kafalı adamdır, zarar gelmez, işinde gücündedir. trafikte seyredişinde bile bir efendilik vardır. ikisi de aynı fiyat bandında seyrederken şahin yerine broadway alan insan, güzel insandır.
  • kendine özgü bir motor sesi vardır. bu ses diğer arabaların sesiyle kıyaslanınca bir memur havası bir karakter göstergesi yaptırır. bu ses ne kardesleri spirng'de ne de flash'da vardı. adamlar yapmış işte
  • altı ambar üstü ev modeliyle sevgili mutasarrıf öğretmenlerimizin sevgili arabasıdır renault broadway. yanında çizgili penye tişört ve kısa maltepeyle birlikte sevgili öğretmenlerimizin vazgeçilmez aksesuarıdır.
  • 1993 model olanını bugün kullandığım. kontağı çevirirken gaza basmazsam motor çalışmıyor ama camlar otomatik. öyle muhteşem bir şey.
  • her kullananın hayran kaldığı araba. geçen gün kullanması için arkadaşıma verdim anahtarı. inmek istemedi. adamı koltuktan kazıdım adeta. direksiyonunu halat çeken denizci gibi döndürmeye çalışmam dışında bir problem yok. direksiyon zor döndüğü için park ederken sıkıntı yaşatıyor. ama kol kaslarına birebir. araba kullanmayı öğrenmek için ideal bir araç. bununla öğrenirseniz bir daha unutmazsınız zaten. reno rulz!
  • fiyatı; klimalı, hidrolik direksiyonlu, 130 beygir honda civiclerle aynı olabilen araç. lan ikisi de 9 milyar, nasıl iş bu anlamadım. ki hondanın içine kaç kişi oturulur, konforu motoru özellikle honda oluşu bir başkadır. hala anlayamıyorum. hayır bagaj manyağı bir millet olarak hondaya laf atamayız kesinlikle. daha az yakıyor üstelik, araç çok rahat 180 görüyor. bozulacak dijital bir tarafı da yok. bizim milleti kesinlikle anlamıyorum. ben yakında bizden sedan jip bekliyorum. gider 20 milyara sıfır çin malı alırız biz hava yastıklı absli, euro ncapli, yol bilgisayarlı 2. el japon alman arabaları dururken. hayır arabanın geçmişini bilmek lazım, sırıf araba ayrı ama çin arabasının broadway in de geleceği belli lan. canınızdan kıymetli mi? bi gidin yea.
  • 1987 modelini dört beş ay öncesine kadar günde en az bir kere kullanıyordum. şirkette araba kalmayınca mecbur sürüyorduk. sol sinyalin çalışmaması,vitesin birdeyken boşa atması, kalkışlarda bire takınca geriye gitmesi(kırmızı ışıklarda epey sıkıntı oluyordu) geriye takınca ileri gitmesi, vites geçişlerinde takılması, sol camın hiç açılmaması, arka sağ kapının hiç açılmaması ve son olarak istop edince bir saat çalışmaması dışında sorunsuz kullandığım arabaydı. artık bayırı da çıkamaz olunca elveda dedik kendisine.
  • halen oto pazarlarinda iyi durumda olanlarinin saat 10 olmadan satildigi, garip bir sekilde 98 corolla ile birlikte en garanti musterisi olan aractir.
  • orta-alt sınıfın tercihiydi. tercihten öte maddiyat da en fazla buna izin veriyordu. spring adı verilen camları otomatik olmayan baz versiyonu mevcuttu. babam en az 3-4 yıl kullanmak suretiyle 4-5 kere art arda almıştı. araya bi ara flash girmişti ama onun da ömrü çok uzun olmamıştı. boradway satıp broadway alıyorduk. son yeni kasası yanılmıyorsam 97'de çıkmıştı. ve hala kendinden teybi yoktu. daha sonraki yıllarda kendinden yanılmıyorsam filipis marka teyple geliyordu.
    araba sürmeyi de broadway'de öğrenmmiştim. yeni öğrendiğim için mi bilmiyorum ama yeni abs'li arabalardan daha çok keyif veriyordu.
hesabın var mı? giriş yap