şükela:  tümü | bugün
 • sahibinden.com'da 45-60 bin lira arasındaki otomatik vites araç piyasasının tartışmasız tek hakimidir, kanseridir, virüsüdür.

  arkadaş bu ne ya, 1.000 adet araç varsa 900 tanesi fluence. görmekten kusacağım artık.

  belki arada nadiren görsem satın almayı düşünebilirdim ama böyle gözüme sokulunca alasım gelmiyor. sahi, madem iyi araba o zaman neden herkes satıyor?
 • sol şeritten 130-140 ile gitmene rağmen dibine kadar gelip selektör yaparlar. sürekli makas atar ve aşırı hız yaparlar, hatalı sollama yaparlar... ileride kitlenme olduğu görülüyorken belki varana kadar açılır diyerekten yavaş yavaş yaklaşırsınız ama bir tane fluence kesin sağdan geçip aynı noktaya varır ve beklemeye koyulur. bakar ki açılacak gibi değil, anında güvenlik şeridine geçip oradan vınlar. zaten güvenlik şeridini kullanan araçların çoğu fluence'dir. ya da benim gözüme sürekli onlar çarpıyor.. tam beladırlar gerçekten. trafikte görüldüğü an dikkat edilmesi, mümkünse uzaklaşılması gereken bir araçtır. tofaş şahin, doğan tipi araçların yeni versiyonudur. kullananlar da genelde barzo tiplerdir.
 • az yakar çok kaçtığı zannedilir.
 • mersin, adana, hatay, gaziantep gezimde 1.5 2014 modeli en boş halini kullandığım araçtır.

  -bütün bu gezi boyunca yarım depo yakıt tüketti ki ortalama tüketim 4.9 lt idi. bence benim sürüş beceriksizligime rağmen iyi performans gösterdi.
  -130 140 km hızlara ciktigimda bile araç çok titremedi, yol tutuşu iyiydi ancak bu noktada clio daha başarılıydı bence. belki daha yeni model clio kullandığım için öyle gelmiş olabilir.
  -virajlarda pek başarılı olmadığını söyleyebilirim illa hız azaltmak gerekiyor. -gaz ve fren çok güzel tepki veriyor. özellikle frenler efsane olmuş. dokundugun anda tepki veriyordu.
  -direksiyon simidi el agritiyor. daha yumuşak materyalden yapilabilirmis.

  kısacası f/p olarak alınabilecek en mantıklı aile otomobillerinden biridir.
 • az yakan ve çılgınca giden araç, aksini iddia edenleri renault yetkili servislerine almakta fayda var.
 • renault'un bildiğin hayır için ürettiği otomobil. valla bak. hayvani kasa, güçlü ve az yakan dizel motor, gayet başarılı otomatik şanzıman, üstelik bir de hayvani kasa.

  bagaja iki adam yanyana yatar öyle geniş. fiyat da uygun, parça da ucuz, bakımı da sanayide.

  ayrıca trafikte fluence gören diğer araçların "kesin içinde bir manyak vardır, en iyisi ben buna yol vereyim" reputasyonu da bonusu.

  ulan daha ne olsun?

  hayvani kasa demiş miydim?
 • teneke yığınıdır kendileri. en ufak kazada ikiye katlanır, kolaylıkla cebinize koyup eve götürebildiğiniz için çekici parasından sizi kurtarmak gibi avantajları mevcuttur.
 • tiksinmekle birlikte başarılı buluyorum.
  bir dönem focuslar böyleydi.

  şirketlerin en çok kiraladığı araçlar genelde başarılıdır.
 • bir depo yakıt ile şehir içi 1003 kilometre yol yaptığımız arabadır.
 • tabi şirket arabası kullanan bebeler için otobanda dans eden clio symbol'den sonra fakir mercedesi gibidir.

  ama gel gör ki , iç dizaynı , mesela klima ile teybin yeri sanki yanlış takılmış gibi , co pilot koltuğunda sağ dizin amaçsız çıkıntıya vurması. içerdeki malzeme kalitesinin dacia'dan hallice olması. aracı park ederken kör noktasının zibilyon tane olması. 50.000 kilometrenden sonra şanzımanın sanki ayrı bir uzuv gibi hareket etmesi felan . takılın hacım siz.