şükela:  tümü | bugün
 • bu tasarıma keşke başka bir isim verilseydi dedirten bir renault modeli.

  kubbemsi tavanı, geniş stopları ile basık arkası ve akıcı giden çizgileri ile kanımca çok başarılı bir tasarım olmuş...
 • aston martin benzeri arka tasarımlı bir coupé.

  http://www.renault.com/…es/_laguna_coupe/index.aspx
 • kanımca 3 serisi coupenin başını bir hayli ağrıtacaktır. gerçi 3 serisinin oturmuş imajı karşısında ki pazarlama stratejisi bir numaralı etkendir. velhasıl kelam hoş bir araç olmuştur.
 • kubbemsi tavan tasarımı ile klasik coupe formu taşıyan sade ama etkileyici karoser hatları ile elit bir hava yakalamayı başarabilmiş coupé... tavandan akarcasına biten arka çizgisi ve dalgalı bagaj kapağı formu burada bulunan enine oldukça uzun ve ince arka far grubu ve bagaj kapağı ile oldukça yüksek bir noktada birleşen, köşelerinde birer egzoz çıkışı barındıran arka tamponuyla; arka tasarımı aracın özgün ve en hoş kısmı kanımca.
 • gt modelinde arka tekerlerin de gerekli durumlarda aracı yönlendirmesini sağlayan active drive isimli sistem bulunmaktadır. gelcekte birçok üst sınıf araçta göreceğimiz bu özelliği şimdiden sunması takdire şayandır.
 • gerçekten güzel bir otomobil yapmışlar. özellikle arkadan çok hoş, çekici. bir de renault'un olmasaydı. acaba renault'lardaki (ya da fransız arabalarındaki mi demeliyim?) klasik sorun çıkartma huyu bunda da var mı?
 • özellikle arka farları feci şekilde aston martin'den çakılmış olan orta sınıf coupe'si; eh aston martin alamayacağımız ortada, buralarda gider gibi bu araba.
 • www.renault.com.tr

  adresinden görüleceği üzere 2 litrelik 150 beygir gücünde dizel motor ile 2 litrelik 170 beygir gücünde aşırı beslemeli motor seçenekleri ile satılan araç.

  fabrikanın verdiği değerlere* bakarak spor araba demek, kavramın* kendisine haksızlık anlamına gelir. o vakit fiat linea'nın üst modellerine* spor araba dememek haksızlık olur.

  işbu entry renault megane renaultsport 230 f1 team r26 r ve renault clio 197 cup gibi başarılı ve motorsporları geçmişini günümüze taşıyan modellerinden sonra, ucuz bir a5 cevabı ile yeni model hakkını kullanması üstüne hissedilen hırsla yazılmıştır.

  (bkz: hoş ama boş)*
  bunu alan bunu da aldı: hyundai fx coupe

  önceden edit: türkiye'de satılmayan motor çeşitleri de istisna olamayıp kaideyi bozamıyor.
 • kanyon alışveri merkezi önüne çekilmiş yeni renault'ların içinde inceleme fırsatı buldum. zaten bir ona baktım.

  1- aerodinamiği iyi. karşıdan bakınca spor araba konsepti iyi yansıtılmış. yere sağlam basıyor görüntüsü var.
  2- iç dekor malzemesi kaliteli. ford kuga gibi dıştan güzel ama içten kalitesiz ve dandik değil.
  3- koltuklar kaliteli deri. sportif ve rahat.
  4- iç dekorasyona alışmak zaman alır. biraz farklı geldi.
  5- klasik bir spor araba gibi alçak buldum. inip binmek pek rahat değil.
  6- bagaj ufak olsa da spor araba kabul edersek tatminkar. yani iki bavul alır mı alır. ama geriye el çantasına yer kalmaz. tabi ki koltuklar yatabiliyor.
  7- dediğimiz gibi klasik spor araba. arkası ufak.
  8- direksiyon ufak, altı düz. sportif duruyor. audi'den aşırmışlar.
  9- dış görüş iyi. arkası dahil.
  10- arkadan çok hoş bir görüntüsü var.
  11- hyundai sport coupe'nin daha iyi ve kalitelisi olarak tanımlamak doğru olur. haliyle daha pahalısı.
  12- ikinci elde kıymetinin bir hayli düşeceğini tahmin ediyorum.
  12- 41.000 euro tiko teslim fiyatı. aynı paraya bmw ya da audi almak mümkün. her ne kadar bu fiyat karşılığı motor olarak daha zayıf kalacak olsa da bir almanı tabi ki bir fransıza tercih ederim.