şükela:  tümü | bugün
  • renault scenic'in ikinci neslini (ikinci kasasını) belirten isim... (bkz: renault scenic)
  • fransız otomotiv firması renault' un 2004 itibariyle türkiyede satışa sunulan, renault megane scenicin devam modeli, keyless go, tiptronic vites gibi özelliklere de sahip olan yeni arabası..
  • ilk gördüğüm de insanlar neden böyle bir araba alır diye düşündüğüm fakat daha sonra kullandığım ve kullandıkça alıştığım ve alıştıkça neden böyle bir arabam olmasın dediğim ve peugeot 307 gibi felaket ötesi bir aracı satarak aldığım ve iyi ki almışım dediğim fransız aracı. tek korkum fransız arabalarında yaşanan elektrik problemlerinin tekrar etmesi. tamamen elektronik bir konsol olduğu için bu korkumun yersiz olmadığını düşünüyorum.
  • eski kasası kadar iç mekan genişliği sunmuyor gibi görünse de çok rahat bir otomobil. ülkemizde satılan en üst versiyonun sanırım her şeyi elektronik. donanımı zengin. 1.6 lt 115 hp benzinli motor bu tip bir araç için yeterli. hacmine göre biraz fazla tüketiyor olabilir, ancak bu benim tecrübemde belki de otomatik vitesten kaynaklanıyordur. çok fazla kilometre yapmasanız bile dizel akıllıca olabilir.
  • 2006 model 1.5 dci privilege kullanan birisi olarak şiddetli tavsiye ettiğim arabamdır. neredeyse 2 yıldır birlikteyiz ve ilişkimiz oldukça seviyeli bir şekilde devam etmektedir. benim bütün isteklerime cevap vermekte, sınırlarını da zorlamaktadır. o kadar narin olmasına karşın son derece cüretkardır. onunla birlikte iken eaeusmkssc... neyse...

konumuza dönersek hakkında söyleyeceğim tek şey bugün aynı tip, aynı konfor ve donanım özellikleriyle sıfırı çıksa borç harç girer alırım. özellikle 2-3 çocuklu bir aile iseniz ve paranız bu araba çapına yetiyorsa sakın ola gidip başka araba bakmayın.

o kadar...
  • 2005 model dynamic versiyonuna sahibim. daha 56 küsür kilometrede aracım. alalı 5 yıl oldu, 2. sahibiyim. anlayacağınız üzere çok az araç kullanan birisi olmama rağmen bundaki rahatlığı başka bir aracın vereceğine inanmıyorum. kullanımı çok rahat. görüş açısı son derece geniş. içi son derece geniş ve ferah olduğu için uzun boylu insanların rahatlıkla tercih edebileceği bir araç. tam uzun yol aile arabası. performans aracı değil öncelikle, çok sürat yapmak isteyenlere göre değil. tek handikapı o modellerde henüz 6. vitesin mevcut olmayışı. olsaymış tadından yenmezmiş. herkese tavsiye edebileceğim bir araba uzun lafın kısası.