şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şöyle güzel bir reklamı tv'de dönmeye başlayan araç.
  http://www.youtube.com/…=2xlnrzvvttq&feature=fvwrel
 • reklamında david guetta'nın the alphabeat parçası kullanılan elektrikli otomobil.
 • twin ve easy kelimelerinin birleştirilmesinden oluşmuş hoş isimli elektrikli aracımız 1 sürücü ve 1 yolcu kapasitelidir.

  30-31 litrelik bagaj hacmine, 17 beygir gücünde maksimum tork 57nm ve maksimum hız 80 km/h , 450 kg ağırlığında ve bunun 100 kg'ı li-ion bataryasına ait. 220 volt ev şebeke elektriği ile şarj olabilmesi süper. ayrıca pilleri satın alamıyoruz(kime göre neye göre) kiralıyoruz, aylık 50 € pil kirası verip pilden üstün performans alana kadar kullanıyoruz . kiralamanın sebebi ise li-on bataryaların 6-7 sene içinde performans kaybı yaşatması. renault pil performansı 75% altına düştüğünde pili şartsız geri kabul ediyor ve yeni pil veriyor. 6600-7000 € arası fiyatı değişiyor ve ne yazık ki türkiye'de bu aracın fiyatı nerden baksak 15.000- 16.000 (amk) olacaktır ki o paraya aynı büyüklükte bir öküz alıp 7 kişi girebiliriz (!) , bir gün sürmek dileğiyle hoşçakal kızım(vuuuvvv) .

  edith:piaf
 • avrupa'da satılan versiyonlarında, iki yanda da yukarı doğru açılan kapılar opsiyonel, pencere ise opsiyonel olmayak kadar yoktur. fransızlar yapmamış yine yapacağını. kim alır şehiriçi, 4 tekerlekli bu bineği. atla gezerim daha iyi anasını satayim.
 • tek kişilik olması nedeniyle tercih edilmeyecek bir otomobil modelidir.

  yavrum motora bile 2 kişi biniyor, hatta ginger'a bile 2 kişi binmek istiyor insanlar. tek kişilk araçla nereye kadar.
 • iki kişi çok zor da olsa binebiliyor. iki modeli var , biri 80 km/s biri 40 km/s civarı hız yapabiliyor.
  en azından avusturya'da 40 km/s'lık olan için ehliyet gerekmiyormuş. bir nevi üstü kapalı 4 tekerlekli motorsiklet, yan cam olmadığı için yağmur yağınca içeri su giriyor. koltuğu silip oturmanız lazım falan. gavur dert etmeyip bu parayı veriyor buna, biz o paraya şahane ikinci el araba çekeriz hacı. ama sürmesi çok keyifli, oyuncak gibi lan.
 • eli ayağı sağlam olup bu arabayı satın alanın herhalde kafası sağlam değildir.
  özelliklerine göre çok pahalı ayrıca birçok alternatifi var.
  bisiklet var çevrecidir.
  motosiklet var 2 kişilik 120 km/h hız yapar.
  şahin, broadway, favorit var 5 kişilik.
  katır var, eşek var bu arabadan daha marjinaldir.
 • fransa' da, ozellikle paris'de cok yogun bir sekilde kullaniliyor. ayrica, buyuk kampuse sahip kurumlar da genellikle 10-15 tane bunlardan alip kampuslerin icine koymaya basladi. (bkz: rouen business school)
 • sanki bizim autoshow 2012' de gördüğüm modeli camlıydı diye hatırladığım, ama yanıldığım araba(?).

  abicim ne güzel bir araç yapmışsınız, niye cam yok anasını satayım.

  vallahi çok saçma.