şükela:  tümü | bugün
  • jack bauer'ın dişi sürümü, hem yüz benzerliği hem de mizaç bakımından (bilgiyi almak pahasına adamın ağzına sıçar ve amına korum mode on) karakter eşleşmesi. bence bunlar çiftleşir ve etten sütten kesildikleri dönemde çocukları dünyayı kurtarmaya devam eder. (hakikaten bu ikisi çiftleşse nasıl bir yaratık dünyaya gelir tahmin edemiyorum)
  • dişi jack bauer olma yolunda hızla ilerleyen, annie wersching tarafından canlandırılan karakter.
  • 7. sezonun ilk yarısı itibariyle anladım ki kendisini en fazla 2 sezon izleyebilecek olmak büyük şanssızlıkmış. keşke 3-4 sezon önceden katılsaydı diziye de hem bu karakterden hem de annie wersching'den mahrum kalmasaydık. jack sezon sonuna doğru içindeki ctu ajanını tamamıyla ortaya çıkarır, renee de tadından yenmez bi karakter olur iyice.
  • 24 ün senaristleri çin işkenceleri yüzünden jack'in sol elinde oluşan deformasyonu nasıl sildiler ise bu kadını da öyle silmelerini istiyorum. yerine olivia dunham'ın görevlendirilmesini de saygılarımla arz ederim.

--- spoiler ---

7 sezondur bu kadar uyuz oldugum bi karakter daha olmadı. sherry palmer da dahil. çünkü o en azından kötüydü ve rolünün hakkını veriyordu. o yüzden de deli gibi gıcık oluyorduk. tamam dizinin olayı “hadi arkadaslar jack ne derse götümüzden anlıyoruz" ya da "neyi yap derse yapmıyoruz”. eyvallah. ama bu kadın da baska boklar var. öyle bölüm 15 ten sonra jack’e sevgi dolu bakmakla falan olmaz o işler. jack’in değerini bileceksin bacım afedersin. elini kolunu jack'e kaldırmayacaksın.
    bi kere bu kadın fbi da mı calısıyor? yani aldığı tüm eğitim bunun için di mi? e o zaman her olayda niye bu kadar gerginlik, üzüntü, serzeniş? başına bunların geleceğini bilmiyor muydu yani?

bi kız ölüyor, “ablasına söz verdiydim, geldi bana tü kakasın dedi. jack allah belanı versin.” yok adamın bebeğiyle, karısına baskı yapmıs “jack bilmem ne cocugusun senin yüzünden bebege ne yaptım.” lan hakkaten orada o bebeğe ne yaptın ki o kadar içerleyecek? ben bi bok göremedim. daha da komiği adam seni en kalitelisinden, öldürmeden boynundan vuruyor (bu nası bi tanımlama olduysa artık) ondan sonraki konusmaya bak. allah askına bak. allasen ölümü gör. tövbee

jack: nasılsın?
    reene: nasıl olabilirim jack? beni vurdun ve gömdün.
    ben: ulan öküz insan, efbiay ecınt. mision mision diyip duruyorsun yeri gelince. copy thatler falan. adam işini yapıyor lan ne bencillik yapıyorsun? öldün mü öküz? ne ajanı majanı aynı eski sevgili anasını satayım ne yapsan yaranamıyorsun.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

8. sezonun 3. bolum ongosterimi* itibariyle icine jack bauer kacmis ex-fbi kisisi olarak yeniden arz-i endam ediyor. yerim ben onu.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

8. sezonda hafif psikopata bağlamış karakter. ha tapıyor muyuz? her daim.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

sekizinci sezonun başından beri gözlerini kırpmadan bön bakışlarıyla beni endişelendiren, ve ne yazık ki endişelerimi 8x17 de haklı çıkararak jack'in lanetine kapılanlardan biri olduğunu göstermiştir. bölümün başından beri hafiften belli edilen olay gerçekleşmiş ve hain bir kurşunla hakkın rahmetine kavuşmuştur. tüm sevenlerine sabır dilerken, jack bauer'i ayrı tutuyor ve dağıt ortalığı koçum diyorum.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

8. sezon 17. bölüm itibariyle ruslarla işbirliği yapan bir suikastçi tarafından vurularak öldürülmüştür. ölümü diziyi takip edenleri kahretmiştir.

--- spoiler ---