• tevfik fikret'in bir şiiridir;

beyaz kedim,
    siyah kedim,
    sarı kedim,
    adı "rengin" olsun dedim.

rengin ablamın adıdır;
    o şimdi kızacak bana,
    fakat öğretmenim söyledi ya?
    rengin demek renkli demek,

bunda ne var gücenecek ?
    lâkin ablam,
    rengin ablam.
    hain ablam.

sofra başında dün akşam,
    astı bana çehresini.
    belki biraz hakkı vardı,
    çünkü rengin onun adı,

fakat ne var gücenecek;
    rengin demek, renkli demek;
    benim kedim de üç renkli,
    hem de benekli.

beyaz kedim,
    siyah kedim,
    sarı kedim,
    adı "rengin" olsun dedim.
  • zeyna 'ya benzettiğim, bana çocukluğumu hatırlatan 90'lar şarkıcısı.
  • osmanlıcada ;parlak renkli,boyalı,güzel,hoş,süslü gibi anlamları olan kelime.

ahmet rasim'in "leb-i renginine bir gül konsun" şarkısı ile cümle içinde kullanmış olduk.
  • yıllar sonra hatırlanan, youtube'dan klibi izlenerek geçmişe, ilk gençliğe, özellikle de '90'lara olan özleme tavan yaptırılan; ve tuhaf bir biçimde aşırı derecede nelly furtado'ya benzetilen güzel şarkıcı. albümü genel olarak pek de güzel değildi ama yine de aldatıldık ve yalnız gece tek başlarına yeterdi. keşke kaybolmasaydı da daha güzel işlere imzâ attığını görebilseydik.

2010 model edit: biraz da nuray hafiftaş havası var ablamızda. gitti gidiyor'da albümü 40 tl'ye satılmakta. gacırt.
  • müzik dünyasına enfes bir albüm bırakmıştır. açıp bakıyorsun tek bir albümü var. böyle bir sanatçının niye daha fazla albümü çıkmadı diye üzülüyorsun durduk yere. keşke diyorsun elden bir şey gelmiyor...ve şarkıları, nasuh mahrukiyle birlikte rol aldıkları yalnız gece isimli bir şarkısı vardır ki offf çok fena.

bir de aldatıldık şarkısı vardır. ilkokul zamanlarında keyfe keyif katan ama yıllar sonra dinlendiğinde insanı hüzünlere sevk eden...

güzel bir şey değil ki bu. tekrar getirmeyin o şarkıları olm...hüzünleniyorum be. eskilerin hatrına bir kez daha canlı bir şeyler söyle rengin...hadi.
  • kasedini nadide bir sanat eseri olarak muhafaza etmekteyim. evde kaset çalacak bir cihaz bulunmamasına rağmen. o derece.
  • aldatıldık isimli şarkısı iyi ki 90'larda çıkmış, iyi ki 90'larda klip teknolojisi ve algısı o kadar gerideymiş de, o güzel şarkıya o naif klip yapılmış dediğim şarkıcı. şimdi olsa "teknolojimiz var bizim" gerizekalı mantığıyla saçmasapan bir klip çekilirdi muhtemelen.
  • nihat doğanların kahraman ve star olduğu ülkemde yok olup giden muhteşem yetenek! belki yok olup gittiği falan yoktur da bize gelmiyordur sesi...
  • kenan ve kemal isimli abilerinden sonra 1955 yılında kamuran olmasini beklediginiz annenize, dedeniz ve annaneniz tarafindan verilen isim.
hesabın var mı? giriş yap