• değil kargo'nun, dünyanın en güzel şarkılarından biridir.
  • bir kargo sarkisi -kanimca en basarili kargo sarkisi-

ifadende kararsizsin
    isiklarin altinda
    seni tutan birseyler var
    korkularin yaninda

renklerin icinde
    duslerin icinde
    dogmak sesizce
    renklerin icinde
    cennetin icinde
    olmek sessizce

anlasilmaz bir yanin var
    oldurmeye hevesli
    kupkuru cicek gibisin
    biraz suya ozlemli

renklerin icinde
    duslerin icinde
    dogmak sesizce
    renklerin icinde
    cennetin icinde
    olmek sessizce
  • insana iliklerine kadar masumiyeti duyumsatan şarkı..

"ifadende kararsızsın
    ışıkların altında
    seni tutan birşeyler var
    korkuların yanında"...
  • duyup bilen herkesin hayatinda illa ki bir yer edinmis sarki.

mesela ben bu sarkiyi ilk kez segmenler'de* bir mayis gununu arkadaslarimla gecirirken dinlemistim. tatli sicak bi hava, keyifler yerinde falan. cimenlere uzanip kulagima bu sarkiyi koydugumu hatirliyorum. sonra keman icimi parcalamis olacak ki aglamaya basladim, o gunun geri kalani da -bugun herkesin dalga gectigi, ama ilk defa uzuntunun sebepsiz de olabilecegini gosteren ve muzigin ne kadar guclu bir arac oldugunun da farkina vardiran- 16 yas bunalimiyla gecti. zira etrafta kopekler havlarken ve yanimda bi teyze arkadasimin el falina bakarken aglayabilmem baska turlu aciklanamazdi.

yillar sonra bir gun taksim-bostanci hattinin vazgecilmez araci sari dolmuslarda dinledim kendisini. geceyarisini gecmisiz, eve donuyorum. her zamanki gibi arka koltuk cam kenarinda oturmus, dolunaya bakarak gecmisi, gelecegi dusunuyorum. kulagimda yine renklerin icinde var. hayatimin fazlasiyla kotu oldugunu dusundugum o siralarda aklima o 6 sene onceki mayis gunu geliyor... keske hayat 16 yasimdaki kadar kolay olsaydi...

biliyorum ki sozlukte pek cok sarkiya oha sarki muazzam sarki turkiye'de yapilmis en iyi sarki gibi yakistirmalar yaptim. ama onlarin hicbirisi bu sarkinin hatirlattiklarina, hissettiklerine ulasamaz. hicbirisi basladigi anda ortaligi susturamaz (belki losing my religion becerebilir bunu ama caktirmayin), insanin icini bir bahar gunu burkamaz. sadece benim degil, eminim ki bu sarkiyi hayatinin bir yerinde dinlemis herkes icin bunun gecerli oldugunu dusunuyorum.
  • mükemmel bir klibe sahip olan ve şarkı-klip uyumunu yakalayabilmiş bir kargo şarkısı.klibin sonundaki, çocuğun yüz ifadesi insanı başka diyarlara alır götürür.*
  • insanın kendisiyle konuşuluyormuş hissine kapılıp ağlamaklı olmasını sağlayan çok güzel bir parça.
  • sene 2009
    ve hala tüyler diken diken, gözler yaşlı, boğaz düğümlü
    siz deyin o 16 yaşlılığa özlem, biz diyelim sadece hayal kurmaktan beliren fiziki yorgunluk
    ama bu şarkıda herkesin kurabileceği kadar düş var
    sihirli bir fısıltı
  • ondört sene olmuş, hala daha iyisi yapılamadı.
  • öyle tesirli bir şarkıdır ki, adamı kemana başlatır.
  • renklerin içinde yağmuru hatırlatan şarkı.
hesabın var mı? giriş yap