şükela:  tümü | bugün
 • benim için içinde renkli sütyen takmış kadınlar olmayan bir dünya, renkli sütyensiz bir dünya alaladedir, sıradandır, siyah-beyazdır, hatta karanlıktır. kısaca "yaşanası olmayan şey" diye de tanımlanabilir. ama renkli sütyen olursa, off ama renkli sütyen denince de gözlerim böyle faltaşı gibi açılıp böyle, florasan gibi şimşekler çakarcasına... anlatamadım yine.
 • oyuncu kadrosu ve müzik alt yapısı düşünüldüğünde türk sinemasının kenara itilmiş filmlerinden sadece biridir sanki. kötü kadın rolünde nevra serezli, menajeri rolunde ismet ay´ı, başlık parası peşinde koşan anne mürüvvet sim, sevdiği adama kavuşmak isteyen ama annesinin sözünden çıkamayan ayşen gruda, büyük jön abimiz izzet günay, hanım evladı olmayan duygusal adam erol evgin, güzeller güzeli gülşen bubikoğlu, iyi patron erol günaydın, artiz anası olacak fedakar cefakar anne adile naşit, deli divane ve memleket hasreti şarkıları ile damaklarda bitmeyen bir lezzet bırakan çiğdem talu, melih kibar birlikteliği ve esin engin. ve yönetmen koltuğunda zevkle izlediğimiz pek çok filmin yaratıcısı orhan aksoy. son sahnesi için ise http://facebookvideoindir.me/…-deli-divane-695.html keyifle izlenir yeşilçam klasiklerinden.
 • erol evgin ve gülşen bubikoğlu'nun başrollerini oynadığı1980 yapımı bir türk filmi. gülşen bubikoğlu'nun şarkılarını yeliz söylemiştir. bir türk filminde bulunabilecek klasik bütün kusurları bulundurmasına rağmen çok severim bu filmi. hatta türk flimleri içinde, kafamı dağıtıp, beni kendi dünyamdan çıkaran ender filmlerden biri. sanki o mahallenin sıcak ortamına giriyorum gerçekten filmi her izleyişimde. defalarca izlesem de hala bıkmıyorum o yüzden izlemekten.

  filmin güzel birçok sahnesi var ama bunların arasında benim en çok sevdiğim son sahnesi. sırf, erol evgin ve gülşen bubikoğlu'nun son sahnede düet yaparken söyledikleri şarkı için bu filmi defalarca izlemişliğim vardır. o son sahnenin linki de burda:
  http://www.youtube.com/watch?v=ol_d4h3nskq

  söyledikleri şarkının sözlerini de yazayım bari de tam olsun.

  içimiz kan ağlarken kahkahalar atarız,
  en dertli günde bile perdemizi açarız.
  alkışların sesini uykumuzda duyarız,
  her sözü her cümleyi yaşayarak oynarız.
  sanat aşkı uğruna bir ömür tüketiriz,
  biz bu renkli dünyayı böylesine severiz.

  bir dostun gülüşüne, bir selama razıyız,
  biz sevdiklerimize böylesine bağlıyız.
  sanat aşkı uğruna bir ömür tüketiriz,
  biz bu renkli dünyayı böylesine severiz.
 • gece gece nereden aklıma geldiyse, melih kibar bestelerini dinlerken kendimi filmi izlerken buldum. o yıllarda ne güzelmiş her şey diyip yüzümde bir gülümseme yarattı. yeliz 'in eşsiz sesi, eşsiz melih kibar besteleriyle buluşunca filmdeki klişe sahneleri keyifle izledim.

  bence filmin en güzel şarkısı bir bakışın yetti çok anlamlıdır benim hayatımda da.

  izlemek isteyenler için link, iyi seyirler!
 • internetten telif hakları nedeniyle kaldırılan film. filmi izleyebileceğim bir link varsa yeşili yakınız.
 • filmde pala bıyıklı, kahveci ağabeyi de izzet günay canlandırıyor.
 • siyah beyaz televizyon ve trt'nin tek televizyon kanalı olmasından henüz çıkmış ve star tv ile tanıştığımız bir dönemdi.neredeyse her sokakta bir komşuda renkli televizyon var.çok havalı bir şey.bir duyduk ki "renkli dünya" adlı film star ekranlarında.yalnız bir biz duymadık bütün mahalle duydu bunu tabii.adı "renkli dünya " ya filmin ille de renkli bir televizyonda seyredilecek.abartısız söylüyorum resmen çoluk çocuk bütün sokak komşuları toplanıp renkli televizyonda "renkli dünya" izlemeye gitmiştik.kulakların çınlasın birsen abla...
 • erol evginin aşkı uğruna, kötü adamları cüneyt arkın misali dövdüğü, hatta yüksek bi duvardan atladığı aksiyon sahneler de içeren romantik komedi.