şükela:  tümü | bugün
 • bilkent'te karma yurt seçeneğinin oluşturulması konusunda öğrencilerin görüşlerine yer veren bir video hazırlamış topluluk. cinsiyet ayrımcılığına ve eşcinselliğin yok sayılmasına yönelik haklı tepkileri barındıran bir röportaj olmuş. şuradan izlenebilir.
 • tanışma toplantısını 75 kişiyle gerçekleştirmiştir, sonradan üye sayısı 10 civarında sabitlenmiştir. mal gibi bir topluluk. ben başta olmak üzere, herkes mi birbiriyle bir husumet yaşar? bu kadar mı salak programlar yapılır? hiiiç bir boka yaramayan bir kulüp. dağıldı da sayılır zaten. yok olsun.
 • bilkent ünivesitesi'ne bağlı lgbt topluluğudur.

  bilkent'i sevmem/sevmezdim. ama önyargılarımı sandıklara saklayıp tanışma toplantılarına katıldım geçen hafta. söylediklerine göre geçen sene bir hayli pasif geçmiş, hatta aldıkları ödenek de azalmış bu sebeple. ama yeni ekip hevesli ve dinamikti. daha etkin, daha verimli bir sene geçirmek için farklı fikirler üzerine kafa yormaya çalışan güler yüzlü bir grup vardı, toplantıya gelenler de yeni ekipten umutlu ve yeni işler yapmaya gönüllü gibilerdi. ve bence unutulmaması gereken bir şey var ki öğrenci kulüpleri 'öğrenci kulüpleridir'. yani 'birilerinin kulübü' değil. kaba tabirle beğenmiyorsan git, emek ver, daha iyisini sen yap, bence.

  buraları okurlar mı bilmem, fakat okurlarsa naçizane önerilerim şunlar:
  - öncelikle yk dediğimiz kısaltmayı yönetim kurulu diye açınca farklı tatta, yürütme kurulu diye açınca farklı tatta bir kulüp olursunuz. bunu bir değerlendirin derim.
  - ikinci olarak, lgbt hakları politiktir, önyargıların olduğu ortamlarda yapacağınız her etkinlik farklı çaplarda politik işler olacaktır yani. o yüzden o gömleği giyerken hakkını verin. sağı solu boyayıp film izlemekle geçen senekinden daha farklı bir kulüp olamayabilirsiniz. ha lgbt görünürlülüğünü arttırma gibi bir kazanım olur, o da bi şey.
  - sonuncusu ve en kritiği, eğer spesifik bir konuda çalışmaya giriştiyseniz, konuyla ilgili dile, literatüre, hatta jargona aşina olun.
  (bkz: tercih değil yönelim)
  bu konuda eleştri almışsınızdır muhtemelen, ama ben de söyleyeyim. yıllardır birileri cinsel yönelimi tercih sandığı için insanlara hunharca saldırdı ve saldırıyor hala, homofobinin en temel argümanı bu hatta. böyle bi durumda 'sen de mi brütüs' dedim duyunca. neyse bunlar düzelebilecek şeyler.

  yolunuz açık olsun gacılar.
 • kadrosu yenilenen kulüp. bildiğimiz kadarıyla türkiye'deki tek resmi lgbt topluluğu.
 • bir videoyla bilkent alemlerinden kamuyu yoklayan oluşum.