şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: sfx lens)
  • ela gozluler yesil takarlarsa hos duruyor
  • senelikleri 90 milyon civari olmus olan hede
  • mor isik olan biryere girince gozlerin parlamasina sebep olan lens cesidi
  • şeffaflara* göre su oranı daha düşük olan lens çeşidi. hassas gözlerde kuruluğa, kızarmaya yol açabilir. ten ve saçla uyumlu, "ben lensim, fırlamak istiyorum, bakın bana, iğrenç duruyorum" diye bağırmayanların görüntüsü de pek güzel olur. naçizane fikrimce makjayı da daha belirginleştirir.
    bazı markalarda* hareli ve haresiz çeşitleri bulunur. hareliler gözleri olduğundan daha iri gösterir. hareli ve haresizlerin arasında yanlış hatırlamıyorsam 10-15 milyon kadar bir fark vardır.
    farklı ışıklı ortamlarda değişik renk gözükebilirler*. bu durumda "aa mavi lens mi aldın?" "bu griler yeni mi?" "e ama sokakta yeşildi" gibi hayret belirtici cümleler işitilebilir.
    parlak ışıkta gözbebeği küçüldüğünden, renkli lensin ortasından normal göz rengi de görünür ki, pek hoş bir durum değildir.
  • etrafa ölü balık gibi bakmak için birebir olan göz protezi. fena diil olanına bile rastlamadım.
  • lensin kaymasi durumunda bir goz bebeginin saga digerinin sola bakmasi turunden sacmaliklara yol acabilen, bu nedenle insani sasi gosteren lens turu.
  • özellikle gözünüzü bembeyaz yapanları başlı başına bir karizma unsurudur bu lenslerin. bir de siyah cübbe giyilirse tadına doyum olmaz.
  • alti numara miyopi uzerinde kullanilamayan lens turu. yildiz seklinde veya kedi gozu seklinde enteresan modelleri ve kirmizi, beyaz gibi enteresan renkleri bulunabilmektedir.

edit: sekiz numara olanlari da cikmis gozumuz aydin
  • sadece koyu gri ve koyu yeşil tonlarının doğala yakın durduğu, damarlı, çoğu zaman gereksiz ama bazen inatla takmaya çalıştığım lens.
hesabın var mı? giriş yap