şükela:  tümü | bugün
 • dünya tatlısı bir grup olan eski bando'nun bandrollü ilk albümüdür. albümün çıkış tarihi şubat olmasına rağmen başlığının açılmamasına şaşırdığımdır.

  aynı zamanda en kıymetlime hediye ettiğim bir eserdir. *

  kendileri albümlerini şu şekilde tanıtmışlar.

  eski bando’nun renkli şeyler adlı ilk albümü kalan müzik/z yapım etiketi ile çıktı.

  27 şubat 2014 tarihinde çıkan ve grubun kendisine ait 10 parçasından oluşan albüm, farklı, dinamik ve melankolik yapısı ile dikkat çekiyor. davul, gitar ve bas gitar üçlüsü üzerine trompet ve keman gibi enstrümanların renklendirdiği, vokallerle tamamlanan türkçe sözlü, alternatif bir müzik tarzını işleyen grup, renkli şeyler adlı ilk stüdyo albümünde yer yer trombon, soprano saksafon ve klarnet gibi enstrümanları da müziğine dahil etti.

  kalan müzik/z yapım etiketi ile yayınlanan renkli şeyler, aynı zamanda grubun yeni bir ses örgüsü idealini de yansıtıyor. albüm şarkılarındaki enerji ve duygu yüklü ifade şekli, kimi zaman dans etmenin işten bile olmadığı kimi zaman ise “dirsek masada el yanakta efkârı”nın yaşandığı yeni bir alan yaratıyor.

  eski bando, yerinde duramayan melodilerin renklerine boyadığı hikâyesini anlatmaya, sahneleri şenlik havasına sokmaya ve müzik adına üretmeye devam ediyor.

  ve şimdi aklımızın ve hayatın sınırlarını aşma zamanı; hala hayattayken tüm “renkli şeyler”

  dipnot: albümün çıkış parçası sen de söyle'nin de böyle şirin bir klibi vardır. https://www.youtube.com/watch?v=oxmkuwe0oyo
 • dinlemekten zevk aldığım bir çok parçaya sahip renkli albüm. eda baba gibi bir güzellik varken kötü olamazdı diyerek grubun diğer sanatçılarına saygısızlığımı da yapayım. bu arada grubun 2. albümü de yakın zamanda çıkacak. sabırsızlıkla bekliyoruz eskibando.

  not: imzalanmış albümüm de var.*