şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  king's landing'e 100.000 adamıyla yürürken abisi stannis mekanını basmıştır.
  ayrıca maester cressen'e göre gerek kişilik, gerekse sima olarak kral robert'ın gençliğine benzer.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  a clash of kings olayında bana göre tahtı en çok hak eden şahsiyetti... dizinin 2. sezonunda da gördüğüm kadarıyla o başındaki taç kendisine fena halde yakışmış... bana göre ekürisi loras tyrell'e birlikte aslında dizinin en harbi adamı, lakin ikisininde eşcinsel olmaları bayağı ironik. ayrıca margaery tyrell'le de çok yakışacaklarını düşünüyorum. "long live the true king!!!" diye bitirmek istiyorum ama bunun olmayacağını bildiğim için içimde ukte olarak kalacak.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  yazık olmuştur, bir gölge tarafından katledilmiştir.

  --- spoiler ---
 • ne şeyittir ne gazi bok yoluna gitti niyazidir.
 • kendisini canlandıran gethin anthony'nin ocakbaşında geçen kısa bir filmde oynadığı karakter. insan renly'nin efes içip ocakbaşında tıkındığını görünce bir değişik oluyor tabi.

  http://vimeo.com/35195912
 • ölümü beni üzmüştür. hem izlemekten keyif aldığım bir yüz hatları fizik görüntüsü vardı hem tacı çok güzeldi hem de o tahta yakışan hakeden ve oturması gereken tek kişiydi. gerek duyguları gerek temiz karakteri gerekse haklı davasıyla çok iyiydi. ayrıca gay olmasından mütevellit diziye ayrı bir renk veriyordu. her dizide bi lezbiyen bi gay olmalı ki renk olsun. hele ölüm şekli beni ayrıca bir üzmüştür. lanet bi gölge tarafından çaresizce saçma sapan bi şekilde öldürüldü, yazık oldu.
 • şayet ki westeros'da demokrasi olsaydı ve a clash of kings olayındaki 5 kral (joff, robb, renly, stannis, balon) arasında westeros halkının yapacağı bir seçim yapılsaydı, renly tek başına iktidar olurdu... (haa, lannister'lar yine o seçime hile hurda, katakulli falan sokarlardı ama neyse...)
 • --- spoiler ---
  a clash of kingsde bir kolunu kaybettikten sonra sura giden fırtına burnu demircisi donal noye'un da dediği gibi "robert gerçek çelikti.stannis saf demire benzer.kara,sert ve güçlüdür ama kırılmadan önce bükülür.renly ise bakırdır bakması hoştur ama satmaya kalksan beş para etmez."demir tahta geçseydi barış zamanı iyi bir kral olarak anılır ama kış veya kendine denk ordularla savaştığında tadacağı tek şey mağlubiyettir.
  --- spoiler ---
  bana hep overrated padişahımız kanuni sultan süleyman'ı anımsatmıştır.