şükela:  tümü | bugün
 • ilaçlarla arası iyi olmayan bir malın mide yanması şikayetiyle bu ilacı su eşliğinde defalarca yuttuğu, akabinde mide kanamasına ramak kala ortada bir sorun olduğunu fark edip kutusunun dışına bakma zahmeti gösterdiğinde çiğneme tableti olduğunu öğrendiği, bu malın aynı zamanda üniversite okumuş, master neyim yapan, düzenli geliri olan, sabit iş ve ikamet sahibi, prezantabl biri olduğu da gözlerden kaçmamıştır. bir de illüzyonlara sebep oluyor suyla alınca.

  gerçek, öz, has, hakiki bir malım evet. midem feci durumda a dostlar..
 • midesini tanımayan insanların elinden düşürmediği ilaçtır, alışkanlık yapar, marifetmiş gibi üçer dörder tane içerler. tanısı konmamış yada konsa da oldukça basit bir mide yanması sorunu olan insanlar ülserli, reflülü gibi çantasında taşıyorlar, görünce inanamıyorum. karbonat beyinli herif, miden gün aşırı yanıyorsa belli ki hergün yediği birşey yapıyordur bunu, bir düşün bakalım ne. yoksa köşedeki pastaneden her sabah aldığın o iğrenç poğaçalar mı, yoksa bira mı, ciğ sebzeler de olabilir, herşey olabilir. biraz kafa yor, bul midenin sevmediği şeyi. rennie ilk kullanımda kızgın kumlardan serin mide sularına taşırken zaman içerisinde etkisini azaltmaya, azalan etkiyle doğru orantılı olarak dozu arttırmaya başlarsınız. yapmayın etmeyin, mide bu, tansaş poşedi değil.
 • şurup olanının öyle bir beyaz rengi ve kıvamı var ki her sabah kendimi bir jenna jameson bir maria ozawa gibi hissediyorum sayelerinde. teşekkürler rennie duo. bukkakeler seninle güzel.
 • yaklaşık onbeş dakika önce, midem cayır cayır yanıp sanki açmışım gibi hissettirip beni rahatsız ederken, bir ölçek rennie duo ile şu an cennette hissediyorum. ne güzel ilaçsın sen lan rennie. nexium senin bokunu yesin afedersin. içiyoduk işte nexiumu nooldu? ne varsa yine sende varmış. aç değilmişim sadece midem yandığından öyle hissediyormuşum. mis gibi ilaçmışsın sen rennie. kıymetini bilemediğim için özür dilerim.

  bu dünyalar güzeli ilaç 5 lira 32 kuruşçuk. ne süper dimi ^_^
 • bir arkadaşım evinde içilen gecelerde bir kutu rennie yi blister ambalajlarından çıkartıp salondaki şekerliğe dolduruyor, gece boyunca kamu yararına sunuyor, hayır duası alıyordu
 • formülü: bir çiğneme tableti 680 mg kalsiyum karbonat ve 80 mg magnezyum karbonat içerir.
  yardımcı maddeler: şeker, nane aroması, limon armosaı

  farmakolojik özellikleri
  farmakodinamik özellikleri: rennir, birer antiasit olan kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonat içermektedir. antiasitlerin etkinliği gastrik asidin nötralizasyonuna dayanmaktadır. kalsiyum karbonat hızlı, uzun süreli ve güçlü bir nötralizasyon sağlar. bu etki, güçlü nötralizan etkiye sahip başka bir madde olan magnezyum karbonatın eklenmesiyle artmaktadır. dolayısıyla rennie hızlı nötralizasyon sağlar. aç karnına verilen iki tablet, 5 dakika içinde 1 ph ünitesinden fazla artış sağlamaktadır. rennie sodyum içermemesi nedeniyle, tuzsuz rejim uygulayanlar tarafından da uygulanabilir. rennie, alüminyum içermez ve bu sayede, alüminyum birikimine neden olmaz. içerdiği mentol sayesinde ağızda ferahlatıcı ve hoş bir tat bırakır.

  farmakokinetik özellikleri: kalsiyum ve magnezyum karbonat, mide sıvısındaki fazla asit ile etkileşime girerek çözünür klorürler oluşturur. bu çözünebilir klorürler, barsak, safra ve pankreas salgılarıyla etkileşerek, dışkıyla atılan, çözünmeyen tuzlar oluşturur. bu, kalsiyum klorürün %90'ını oluşturmaktadır. kalsiyumun %10'u, magnezyumun ise %5'i emilmektedir. sağlıklı deneklerde, emilen düşük miktarlardaki kalsiyum ve magnezyum, genellikle hızlı bir şekilde böbreklerden atılır.

  endikasyonları:
  gastrik hiperasiditeye bağlı semptomların giderilmesinde endikedir.
  - yanma, retrosternal ağrı
  - yiyecek ve içeceklere bağlı hazımsızlık
  - epigastrik dolgunluk veya ağırlık hissi, hazımsılık, şişkinlik, bulantı, kusma
  - tekrarlayan mide ağrısı
  - ülser ve gastrit tipi ağrılar
  - gaz
  - dispepsi

  kontrendikasyonları: ağır böbrek yetmezliği veya hiperkalsemisi olan hastalarda kontrendikedir.

  uyarılar/ önlemler: böbrek yetmezliği vakalarında uzun süreli kullanılmamalı, kan kalsiyum ve magnezyum düzeyleri ile, idrarla atılan kalsiyum miktarları kontrol edilmelidir. bir tablet 475 mg şeker içerir.

  araç ve makine kullanımı üzerine etkisi: araç ve makine kullanımı üzerine bilinen olumsuz bir etkisi yoktur.

  gebelik ve emzirme döneminde kullanımı: gebelik kategorisi: b önerilen dozlarda kullanıldığında kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonat gebelik ve emzirme döneminde güvenle kullanılabilir, fetus ve bebek için risk taşımaz. ancak, uzun süreli ve yüksek doz kullanımından kaçınılmalıdır.

  beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.

  ilaç etkileşmeleri: kalsiyum ve magnezyum içeren antiasitler tetrasiklinlerin; kalsiyum ve magnezyum tuzları fosfatların emilimini bozar. antiasitlerin diğer ilaçlardan 2 saat önce veya sonra verilmesi önerilmektedir.

  kullanım şekli ve dozu: doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde; 1-2 tablet emilir veya çiğnenir. tabletlerin yemeklerden 1 saat sonra ve yatarken alınması önerilmektedir. günde 16 tableti geçmemek şartıyla, yanma veya ağrı sırasında 1 veya 2 tablet alınır.

  doz aşımı: kalsiyum karbonatın uzun süreyle(birkaç ay) yüksek dozlarda kullanılması, hiperkalsemi, hiperkalsüri, metabolik alkaloz ve böbrek yetmezliğine neden olabilir.

  saklama koşulu: 25ºc'nin altında oda sıcaklığında saklayınız.

  ticari takdim şekli: rennie çiğneme tableti, 48 adet, blisterde

  piyasada mevcut diğer farmasötik dozaj şekilleri: rennie süspansiyon, 100 ml

  ruhsat sahibi: bayer consumer care ag, isviçre lisansı ile bayer türk kimya san. ltd.şti istanbul

  üretim yeri: roche müstahzarları sanayi aş gebze, kocaeli

  ruhsat tarihi: 20.10.2006 ruhsat no: 209/16

  reçetesiz satılır.

  prospektüs onay tarihi: 20.10.2006
 • o, her reflü hastasının gizli aşkı.

  o, mide yanmalarının en naif çözümü.

  o, bir halk kahramanı.

  o, şu an yok.

  bir yerlerde,

  ölüyor hücreler.

  mide, feveran içinde.
 • müthiş bir nimet. 5 lira olan kutusundan 48 adet çıkıyor. işini o kadar güzel yapıyor ki. saçma yemekler mi yediniz? içkiyi mi çok kaçırdınız? pat rennie'yi at. rahatla! iki tableti bile mideyi anında rahatlatıyor. allah icat edenden razı olsun. benim hayatımda ederinden düşük fiyata satıldığını düşündüğüm tek şey rennie'dir. kendimce sloganlarım bile var rennie için. bir gün reklam falan yaparsalar bedava veriyorum sloganlarımı:
  + rennie; renniyisi bu.
  + rennile kendini!
 • küçükken bunun reklamını her izlediğimde onu sakız gibi yumuşak bir şey zannederdim ve canım çekerdi..büyüdüm,midem rahatsızlandı.."işte fırsat" dedim ve hayalkırıklığına uğradım..**
 • rennie duo, reflü hastalığından yıllardır muzdarip olan bu bünyeye şahane etki etmiştir. gaviskon'un bozamsı acayip kıvamına ve kötü tadına rağmen, rennie duo'nun kıvamı ve lezzeti yerinde... anında etki ediyor ve midede hiçbir sıkıntı bırakmadan insanı rahatlatıyor. mide mutluluk şurubu mübarek. bu vesileyle, reflüsü olanlara duyurulur.