• www.traveljigsaw.com.tr yolu üzerinden tanıştım bu siteyle. çok uygun fiyatlar sunar, üstelik sigorta dahildir. sigortası amerikada sıfır sorumluluk payı verirken avrupada bunun için ek prim ödemek gerekebilir.
    araçlar genellikle alamo'dan gelir. gayet kullanışlı, takdire şayan bir sitedir.
  • ilk kez münih havalimanı'ndan araç kiralamak için kullandığım ve son derece mükemmel hizmet veren araç kiralama firması portalı. tam kasko opsiyonunu ile insanı teslim alma bankosunda epeyce dertten kurtarmaktadır.

(bkz: münih franz josef strauss havalimanı)
    (bkz: münchen franz josef strauss flughafen)
  • 102 liralık araç kiralama işleminin iptali sonucu 102 tl ücret kesip bir de utanmadan 0 tl iade diye mesaj atan kalpazanlar ordusu!
    kullanmadığım arabayı iptal ettirip sonra da para iadesi falan yapmıyorlar...
    ben buraya yazayım da, haberiniz olsun.
  • belgrad'tan almak üzere bir araç kiraladım. kiralama sırasında günlük 10 euro civarında full coverage sigorta paketi de satın aldım. avis belgrad, bu sigortayı tanımadığını ve herhangi bir kaza durumunda 2000 euro ödemeyi kabul etmem gerektiğini söyledi. karta 2000 euro bloke koymak istediler ayrıca. bunun üzerine 60 euro daha vererek avis sigortası da yaptırdım. 2000 değil 500 euro bloke koydular böylece.

aracı karlar altında teslim etti avis sağolsun. dönüşte de "tamponda çizik var" diyerek 500 euro'ya çökmeye kalktı. full sigorta kozumu oynadım fakat "bizi ilgilendirmiyor" yanıtını aldım. karta bloke koydukları tutarı aldılar. türkiye'ye dönüşte rentalscar internet sitesinden bildirim yaparak gerekli belgeleri mail yoluyla ilettim. 1 hafta içinde avis'in çöktüğü tutarı kartıma geri yatırdılar.

arabayı teslim alırken karanlıkta ve karlar altında almayın. her noktasına bakın, dönüşte onlar öyle yapıyorlar. benim gibi gerçekten kaza yapmadıysanız ya da aracı bir yerlere sürtmediyseniz fakat çizdiğiniz iddia edilirse tutanağa durumu kısaca özetleyin, aracın fotoğraflarını çekin, kiralama yapan yere ödediğiniz slipleri atmayın. bunları siteye ilettiğinizde geri ödeme sistemleri düzgün çalışıyor.
  • günümüzde sözleşme dahilinde, hatta bazen bunları da aşarak insanları soymayı aldatmayı görev bilmiş kuruluşların aksine, gerçekten müşterisine anlayış ve kolaylık gösteren aracı portal.
    2018, 4-10 şubat tarihleri arasında roma'dan araç kiraladık, 123 tl kiralama yaklaşık 365 tl de sigorta bedeli ödemiştim, roma'da kiralama şirketi goldcar sürücü belgemin uluslararası standartları karşılamadığını söyleyerek, beni yasalar ve polis yaptırımı ile korkutmaya çalışarak "tam garanti" paketi almaya zorladı. çeşitli nedenlerle kabul etmeyip vazgeçtik , burası ayrı bir konu, bu esnada iptal ya da rezervasyon değişikliği yapalım ki paramız belki yanmaz diye düşündük. goldcar yetkilisi rentalcars ile iletişime geçin dedi, aradık ancak açan olmadı. neyse kısacası türkiye'ye döndükten sonra rentalcars'a durumu özetleyen bir mail attım.
    kendileri, normalde böyle bir işlem olamayacağını, hatta iptal için önceden haber vermemiz halinde kiralamanın 3 günlük bedeli oranında iade olacağını belirtti, ancak kiralama şirketi ofisinde kendilerini aradığımızı ve yanıt alamadığımızı da dikkate aldılar sanırım, bu yüzden ücretin tamamını geri ödeyeceklerini beyan ettiler, bunun üzerine rentalcars üzerinden yaptığım sigorta bedelini de kapsayıp kapsamadığını sorduğum zaman, sigortanın rentalcover isimli aracı kuruluşla yapıldığını ancak onlardan da iade alabilmem için çalışacaklarını beyan ederek gönlümde taht kurdular.
    anlayış, ilgi ve yardımseverlik konusunda iyi iş çıkardıklarını söyleyebilirim.
  • hiç gerek olmayan aracı firma. çok istiyorsanız fiyatlara buradan bakıp araç kiralama şirketinin kendisiyle irtibata geçerek araba kiralayın çünkü bunlara ulaşılamıyor.
  • 25 ağustos- 5 eylül tarihleri arasında (11 gün) 800 tl'ye orta sınıf araç kiralamamı sağlayan aracı web sitesi. kiraladığım firmadan daha uygun kiralamamı sağlamıştır.
  • dünyanın her yerinden araba kiralamak isteyenlerin imdadına yetişen site. 48 saate kadar ücretsiz iptal seçeneği de cabası.

pcln nasdaq grubuna ait olan sitenin diğer web siteleri :

www.priceline.com
    www.booking.com
    www.agoda.com
  • çok tuhaf, ergen kafalı çalışanları var. şöyle ki;
    bir araba kiralama işi için birkaç şey sormam gerekti. telefona çıkan adam işine hakim olmadığından tam cevaplar veremiyordu. bilgisizliğini kapatmak için sesini yükseltti bir ara, iş uzamasın diye teşekkür edip kapattım.

daha sonra sormayı unuttuğum bir soru için bir daha aradım, adı nisa olan bir kadın çıktı, direkt bağırarak konuşmaya başladı. sorduğum soru hakkında hiçbir bilgisi olmamasına rağmen sorumun cevabının sitelerinde olduğunu iddia etti, yok deyince daha da şiddetle konuşmaya başladı. baktım olmayacak, yardımları için teşekkür edip kapattım yine.

1 dakika sonra falan şirketin +44 ile başlayan telefonundan, viber üzerinden arandım. telefondaki adam-ki kendisi ilk konuştuğum kişiydi- ağzından salyalar saça saça küfretmeye ve tehdit etmeye başladı. ben daha ne olduğunu anlamadan da telefon yüzüme kapandı.

çağrı merkezi dinlendiği için asıl numaradan değil de, uluslararası numaradan ve viber üzerinden aradıklarını düşünüyorum. o kadar küfrü ve tehdidi ederken takip edilmeyi bi yerleri yememiş olacak.

bu neyin tribi, nasıl oluyor da bir müşteriye aniden küfretmeye başlayabiliyorlar anlamadım. sokaktaki adam değilsin, müşteri temsilcisisin, bir bayana nasıl küfredebiliyorsun? tanımadığım insanlar bana trip atıp telefonu yüzüme kapatıyor. kaç yaşındasınız olm siz?
    tabii ki şirketin genel merkezini durumdan haberdar ettim.

müşteri hizmetleri böyleyse, verdikleri hizmet, kiraladıkları araçlar nasıldır, onu da siz düşünün ve araba kiralamadan önce kararınızı buna göre verin.
  • gerçekten uygun fiyatlara araç bulunabilen bir site. 4-5 günlük araba lazım olduğunda günlüğü 60tl'den clio buldum. gittiğimde clio yoktu, fiesta verdiler, canıma minnet daha güzel araba. arkadaşım başka bir filo'da yönetici o bile bana bu fiyatan araç veremedi.

yalnız rezervasyonda gün değiştirmek istediğimde kartımdan ücreti 2. kez çekmeye çalıştılar, limit göremeyince onay vermediler. müşteri hizmetlerini aradığımda 25dk hatta bekledim inat edip, en son beni bir pakistanlı temsilciye bağladı, ingilizce anlattım derdimi.

attığım maile de bir kaç saat içinde geri dönüş yaptılar. ben uygun fiyata sıkıntısız bir şekilde kullandım, işim düşerse gene kullanırım ve tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap