şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: replikas)
 • yukarı saksonların güzide musiki cemiyetlerinden tubeway army'nin bindokuzyüzyetmişdokuz yılında piyasaya sunduğu ikinci uzunçaları, üçüncü hüzünlü dönencesi, dördüncü fincan kahvesi. cemiyetin ayrılmadan önceki son icraatı diye düşünüyorum berjer koltukta. şarkıların sırasını merak edenlere:

  1- me! ı disconnect from you
  2- are 'friends' electric?
  3- the machman
  4- praying to the aliens
  5- down in the park
  6- you are in my vision
  7- replicas
  8- ıt must have been years moruk
  9- when the machines rock
  10- ı nearly married a human

  "ne vardı acaba? bir dram mı olmuştu? başına bir felaket mi gelmişti? bütün şehrin bildiği bir olay mı çıkmıştı?" (ivan gonçarov - oblomov)
 • başrolünde keanu reeves'in olacağı fütüristik bilim kurgu gerilim filmi.
 • keanu reeves'iyle olsun, konusuyla olsun daha fragmanı bile çıkmadan dikkatimi çekmiş film.
 • keanu reeves'in yine acı çekeceği film.
 • keanu reeves'in gene eşini yitirdiği film. john wick'te de eşini kaybetmişti. ama iki filmin tek benzerliği kadının ölmesi, acılı kocanın depresyonu (iki benzerlik oldu gerçi). replicas sonradan frankenstein'a bağlayacak gibi görünüyor. bu "ölen kişiyi diriltme" konusu sıkça işlendi. bakalım reeves'li filmde bu konuya orijinal şekilde yaklaşılacak mı. reeves için izleriz.
 • fragmanı yeni düşen 2017 yapımı 2018'de gösterime girecek keanu reeves filmi. şimdiden kült olacak yorumları yapılmakta. reeves’in karakteri william foster, eşi ve üç çocuğunu bir araba kazasında kaybeder. bir sinirbilimci olan foster, en iyi arkadaşı ed white ile ölen ailesinin bilinçlerini kopyaladığı bedenlere aktarır. sonuçta böyle bir olayda hiçbir şey ters gitmeyecektir.

  film ölülerin hayata döndürülmesi için teknolojiyi nereye kadar kullanabileceğimiz ve aile klonlama işinin ahlaki ve etik sorunlarını inceliyor.

  her türlü gideri var gibi geldi bana sonuçta keanu abimiz oynuyor ama kült olacak esprilerine katılmıyorum ki fragmanı da müziğe yedirilmiş klip gibi olmuş. bekliyoruz efendim.
 • metro kazasında eşini ve üç çocuğunu kaybeden con vik'in yeni filmi.
 • fragmanında bir şeylerin tuhaf olduğu keanu abimizin başrolünde oynadığı film. bekliyoruz.
  tuhaftan kastım robotlu sahnelerin efeklerinde gözü rahatsız eden bir şeyler var sanki.
 • --- spoiler ---

  jeffrey nachmanoff'un yönettiği 2018 abd-birleşik krallık-çin-porto riko ortak yapımı bilimkurgu-suç-gizem filmi. senaryosu chad st. john tarafından yazılan filmin başrolünde popüler aktör keanu reeves yer almaktadır. filmin diğer önemli oyuncuları ise alice eve, thomas middleditch ve john ortiz'dir. porto riko'da çekilen film, bilimkurgu çağrışımlı senaryosu ve keanu reeves sayesinde epey dikkat çekeceğe benzemektedir. nitekim 2017 toronto film festivali'nde prömiyeri yapılan filme gelen ilk eleştiriler olumludur. son olarak, filmin imdb.com puanı 6,1/10.

  konusu
  replicas, bir nörolog olan william foster‘ın (keanu reeves) bilimde çığır açan buluşunu konu ediyor. foster, ölen insanların bilincini replika bedenlere aktarmayı başarıyor ve böylece ölümün insanlar için bir son olmadığı yeni bir düzenin temelini atıyor. bu teknolojiyi denediği ilk kişiler arasında ise ailesi yer alıyor. bir trafik kazasında kaybettiği ve yokluklarına tahammül edemediği ailesini replika teknolojisiyle yaşama döndürüyor. onlara bu gerçeği söylemeden hayatına kaldığı yerden devam etmeye çalışıyor. fakat işler sandığı gibi kolay olmuyor. problemler, eşinin gerçeği keşfetmesiyle başlıyor.

  imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt4154916/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/replicas_(film)

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=jahkqpbksz8

  --- spoiler ---