şükela:  tümü | bugün
  • sar değerleri genelinin çok yüksek olduğu için kesinlikle kullanılmaması gereken telefon çeşidi.

sar: basit anlamda vücuda uygulanan radyasyonun birimidir.
  • (bkz: bir arkadasim ekolu) note1 saniyordum telefonunu inceledim biraz aninda anlasiliyor sahte oldugu. tabi caktirma dedi arkadas. herkese orjinal diye yutturuyormus.
    bir de bunun replika telefonu orjinal diye kakalamaya calisan telefon saticisi modeli vardir.
    tanim: adios nasil adidas degilse. telefonun replikasi da orjinalinin yerini tutmaz. kendini kandirmaktir.
  • ilk haftadan sonra bol bol "yaziklarim olsun" dedirten telefon tipidido494i09o...
  • canı bol miktarda radyasyon çekenlere yönelik çakma telefon.
  • bi ara herkesin elinde olan ancak orijinali gibi olmadığı anlaşılınca kimsenin almadığı çakma telefonlar.
  • almayı düşündüğüm ama bu yazıyı okuduktan sonra vazgeçtiğim çakma teknoloji ürünü.

replika telefonlar tasarım olarak orijinali ile aynı olsa da orijinalinin kopyası anlamına gelmektedir. fiyat olarak orijinal versiyonlarına göre arasında oldukça fark olması düşük bütçeye sahip olanlar tarafından sıklıkla satın alınmaktadır. ancak replika telefonların orijinalinden tek farkı fiyatı değildir. donanım ve yazılım özellikleri büyük oranda değişiklik göstermektedir ki replika telefonlar özellik bakımından çok düşüktür.

düşük bütçeye ve dar bir gelire sahip olup orijinaline benzer bir telefon elde etmek isteyenler replika ürünleri satın alabilirler. tabi bunu yaparken edineceği dezavantajları da göz önünde bulundurmaları gerekir. replika telefonlar uzun vadeli kullanım kolaylığı sağlamazlar. sadece bununla da yetinmez, örnek verecek olursak 15 gb ve 10 mega piksel özelliklere sahip olan orijinal bir ürününün replikası da 5 gb hafıza ve 3 mega piksel kamera özelliklerine ya da daha düşük seviyeye sahip olacaktır. bunun yanı sıra sadece donanımsal düşüklere sahip olarak değil, yazılım bazlı, herhangi bir programı kullanırken veya oyun oynarken pek çok can sıkıcı sorunları da beraberinde getirecektir. bilmeyenler açsından ürünün arkasında 5 mega piksel yazması kamera kalitesinin aynı değerde olmayacağını söylemekte de fayda var. şarj seviyesinin çabuk düşmesi, batarya ömrünün kısa olması bu ürünleri kullanırken kesinlikle aklınızda bulunması gereken unsurlardan sadece birkaç tanesi. bu fiyatla alınacak eski model bir orijinal ürüne sahip olmak en akıllıca tercih olacaktır.

kaynak: http://www.teknobirim.com/…plika-telefon-alinir-mi/
  • bu çakmaların öyle versiyonları vardır ki aynı telefonun orjinalini kullanan adam bile bi yarım saat kurcalasa uyanmaz.

note 4 ün çakmasını incelemiştim. sahibi kaçak geldi çok ucuza aldım dediği için baştan şüpheyle yaklaştım yoksa yine hemen anlamazdım. ilk inceledim android arayüzü aynı değil. ( bizde ki 5,01 di çakmasında 4 .4.2 versiyon ve arayüz vardı ) ekranda ufak bir netlik sorunu var. ( diğerinde 2k ekran var olsun amk) gündüz fotoğraf çekimi iyi ama gece çok kötü.

bir de ilgin olay söz konusu. note 4 ün ledli bir kılıfı vardır. o kılıf orjinaline takıldığında hafif aralık kalır. ell bastıra bastıra zorla oturtursunuz. çakmada çok net bi şekilde oturuyor. arkaya pinleri vs birebir koymuşlar ama led kılıf çalışmıyor. o da çalışsa oha dersin.

tabii parmak izi ve nabız sensörleri de çakma. çalışıyormuş gibi yapıyor ama yalandan.

dolayısı ile her çakma telefon kalitesiz değil. ve hemen anlaşılmaz.
  • kesinlikle alınmaması gereken telefon. he bir hata yaptınız ve aldınız, kesinlikle yazılımını pc yada bir hafıza kartına yedek alın, yoksa ileride bulamazsınız ve telefon çöp olur. yedek alırken mtk droid tools ile yedek alabilirsiniz. aldığınız yedek hatasız ve sağlam olsun. reset attıktan sonra imei gider bu cihazlarda , yeni imei ile uğraşmak zorunda kalırsınız. onun için maui meta 3g diye bir imei yükleme aracı var onunla kalıcı imei yükleyebilirsiniz. reset atsanız dahi imei gitmez.
  • kesinlikle almayın, ucuz telefon alacağım diye sağlığınızdan olmayın.
  • hala bu telefonlara para verenler olduğunu görüyorum forumlarda. yahu kardeşim paran yoksa çakmasını alacağına xiaomi vs al ? hayır sar değeri belli bile değil yarın çocuğun olmaz o derece.