şükela:  tümü | bugün
  • yeni nesil paypal. cok can yakacak, cok.

https://request.network/
  • (bkz: ycombinator) ve ing bank'ın desteklediği oluşum. binance'den alınabilir durumda..
    not: buralar değerlenecek reklam alınır.
  • bu şahısların whitepaper'larında tanımlanan modeller doğrudan haftasonu arkadaşlarla konuştuğumuz bir konuydu (blockchain tabanlı bir paypal niye olmasın diye konuşuyorduk). bu fikri somut bir şekilde gerçekleme niyetinde olanların olduğunu görmek güzel.

tabi whitepaper'ları oracle'ın blockchain teknolojisine de el attığını görmemi sağladı.

özetle, ödeme sistemlerindeki esnek taksitlendirme vb. gibi kavramları gerçekleyebilmesi sahesinde üretici-tüketici arasındaki madrabazları işinden edebilme potansiyeline sahip.

bilişim alt-yapıları ve otomasyon ile yeniden hayal edilmiş bir lojistik sistem ile birlikte dünyanın her bir köşesinde üretici-tüketici ikilisini sömüren aracıları ocağına incir ağacı dikeceği görüşündeyim.

insanlığı gerçekten güzel günler bekliyor olabilir.
  • anlamadığım nokta bu sistemde req diye bir token'a ne gerek var. hali hazırda olan coinleri kullanamaz mı bu sistem ? kripto paraların odak noktası olmadığı projeler bile kendi tokenını çıkarıyor. yoksa bu sistemi taahhüt ettikleri efektiflikte sunmak için kendi tasarladıkları coin mi lazım ?

decentralandde de aynı mevzu. kendi 3d dünyanı kurmanı vaadediyorlar. tamam o dünyadan parsel satacaksın. illa manayla mı almak zorundayız? yarın bigün her bakkal kendi parasını mı çıkaracak ?

her girişimin kendi tokenını çıkarmasının arkasındaki mantığı çözemedim. basitçe anlatabilecek varsa fena olmaz.
  • paypal coin, payment sistemini coinler üzerinden yapmak isteyen geleceği parlak coin. şu an roket gibi yükselmekte. ekşicilerin haberi daha yok. ileride buralar dolabilir.

entry girildiği tarihte fiyatı 0.12$.

13. aralık 2017 20.56 itibariyle 0.24 $ oldu. günlük bazda da yüzde 60 yükseldi.
  • % 60 a vurup %40 a döndü. %50 artışta şu an. daha değerlenir mi bakıp göreceğiz.
  • koininin bugünkü çıkışıyla dikkatimi çekmiştir. bu teknolojinin gerçekleştirmeye çalıştığı vizyonu anlayabilmek için biraz white paper 'ını inceledim ve ilgili makaleler okumaya başladım . şimdilik ne olmaya çalıştıkları hakkında kafamda birkaç fikir oluşsa da, kripto'daki sıradaki patlayacak teknoloji olduklarından şüphem var. yine de son 1 haftadaki hareketlerine bakarak güzel bir hype 'ın başlangıcı gibi duruyor. kısa vadede katlayıcı hareketler yapabilir gibi duruyor. alıp satmak için şu an binance borsası en hacimli olan borsa.
    bu borsadan alım-satım için buradaki linkten üye olunabiliyor
    onaysız günlük 2 btc ( ~115.000) limit veriyor.
  • yapmaya calistigi seyi yapmaya calisan 32847238492384739872 tane coin var. 50 kusur kriptoya yatirim yapmis beni ikna edemedi.
  • (bkz: req/#72655982)
  • (bkz: to the moon)