şükela:  tümü | bugün
 • in flames'in 2 eylul 2002 tarihinde cikacak olan yeni albumu. simdilik track list ve gece ruyalarima giren ak sakalli bir dedenin "inanilmaz bir album olacak" demesi disinda (manyak degilim, seviyorum sadece bu grubu ileri derecede) bir bilgi yok.
  tracklist vereyim:

  01. reroute to remain
  02. system
  03. drifter
  04. trigger
  05. cloud connected
  06. transparent
  07. dawn of a new day
  08. egonomic
  09. minus
  10. dismiss the cynics
  11. free fall
  12. dark signs
  13. metaphor
  14. black and white
 • genel olarak ozunden farkli olmayan bir in flames albumu*. sitelerinde de belirtildigi uzere digerlerinden daha heavy bir sounda sahip. vokal daha fazla geriye atilmasina ragmen farkli tonlarla desteklenmeye cali$ilmi$.(vokalistin farkettirmeden brutal vokalden siyrilma cali$malari clayman ve colony de ba$lami$ti zaten) bazi $arkilara ufak tefek elektronik soundlar rahatsiz etmeyecek duzeyde serpi$tirilmi$. ozellikle metaphor'un gerek sozleri gerekse muzigi acisindan cok can yakmasi bekleniyor.
 • cloud connected adlı parçaya klip çekimine gelecek hafta başlanıyor..
 • bi suru super ve ta$$aklı parça varken, niye ilk klibin cloud connected'a çekildiğini merak etmekteyim.. bir nevi piyasaya göz kırpmamı diye şüphelenmekteyim.. yersiz bir şüphede olabilir benimkisi, bilemiyorum.. (bkz: a blink of an eye)
 • dinledim ve beğendim, gayet başarılı bir albüm olmuş. anders'in de belirttiği olayı gözlemledim, evet yine gelişme kaydetmişler. son 2 albüme nazaran gitar ve drum tonları sanki daha temiz master edilmiş gibi geldi bana, dinlemesi zevk veriyor hi-fi kulaklara. clean vokaller de gayet yerinde ve güzel kullanılmış. fırsattan istifade belirtmek isterim ki her tür gelişime açık olan kulaklarıma yaşama gücü aşılıyor böyle şeyler sayın suserlar. zira tiamat'ın amorphis'in my dying bride'ın ve başkalarının değişmesine gelişmesine "yumuşamış" diyenlere çok şahit olduk bu zamana kadar, ama ne oldu? o gruplar aldı yürüdü, onlar gazlı bünyeleri ile gazının içinde kaldı haala mono raks çekim kasetlerindeki cozurtuları dinliyorlar.. yani şahsen biz severek takip ediyoruz... konsere de bekliyoruz...
 • in flames
  reroute to remain

  it started as a whisper.
  now try to dodge this roar.
  unified is the most forceful way to go.
  waste this one?
  it’s up to you!
  we need this revolution.
  destroy the pattern,
  anything that separates across the times,
  who dares to follow?
  for years we wandered these circles
  hold on to whatever lie gets us through
  we need this evolution.
  design new latitudes find ways to channel bliss.
  us defined is too fragile to neglect.
  reroute to remain.
  never want to look back in greed can i please have your attention?
  there are mountains to cross for all that are willing
  there are never ending treasures that await you.
 • 2 eylül sabahı saturn'a geldiğini görüp dumur olduğum albüm.
 • manyak gaz bi riffe sahip sıradan $arkı.
 • dark tranquillity'den mikael stannenin "it's kind of what of i expected, it's very different and new for this band. it's one of those albums that will probably disappoint a lot of the old fans but they'll get a lot of new ones, i dig it." diye kısa bi değerlendirmesini yaptığı albüm.
  gördüğüm kadarıyla da gerçekten eski fanlarını üzen bir albüm, ancak zararı yok.
 • in flames grubu uyelerinin geli$imci ki$ilikleri sebebiyle surekli yeni $eyler denediklerinin en guzel kaniti.*