şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1976 yilinda kuran i bilgisayara aktarmasi sayesinde yaptigi kesif ile islam alemi tarafindan once el ustune, sonra dortkollu uzerine cikarilan islami yazar.
 • yaptigi kesif icun
  (bkz: 19 mucizesi) (bkz: edip yuksel) (bkz: 1 mucizesi)
 • amerika'ya yerlesmis misirli bir kimya doktoru olan resad halife kurani bilgisayara 1969 yilinda aktardi ve ilk istatistiksel gozlemlerini "muhammedin ebedi mucizesi" baslikli bir kitapta yayimladi. ancak, harf tekrarlarini bildiren sayimlarin 19 sasiyinin kati oldugunu ve kuranin bircok elementinin bu sayinin katsayilari biciminde icice gecmeli bir sisteme gore duzenlendigini ve bunun 74'uncu sureyle haber verilen gaybi bir mucize/sinama oldugunu, kisacasi kuran ve 19 iliskisini 1974 yilinda farketti. bu konuda dunyanin bircok dilinde yayimlanmis duzinelerce dergi ve gazete kopuru var kutuphanemde.

  hadisci sunnetci mukallitlerin karalama ve iftira kampanyalarinin aksine, resad halife dinini sadece allah'a ozgulemeye calisan, dinadamlarinin dini istismarini siddetle elestiren, insanlari rasyonel dusunmeye tesvik eden, kadinlarin aleyhine uydurulmus hadis ve mezhep hukumlerini reddeden, elestirileri rahatlikla kabul eden ve yanlislarini hic cekinmeden duzelten, baskalarindan ogrenmekten cekinmeyen, havalara girmeyen babacan bir adamdi. dini figurlerin ve kahramanlarin kisa surede cahiller tarafindan putlastirildiklarini cok iyi bilen resat halife etrafindaki insanlari bu konuda surekli uyarmasina ragmen el-qaida orgutune bagli fuqara (fakirler) adli amerikali bir tarikatin uyeleri tarafindan 31 ocak 1990 sabahi tucson mescidinde sehid edildikten kisa sure sonra maalesef bazi arkadaslari (eski degimle, sahabeleri) tarafindan putlastirildi. r

  esad halife ile bir birlikte mescid tucson'da bil yil boyunca calisan biri olarak bu seytani dejenerasyona bu kahramanperestlige bizzat tanik oldum. muhammed peygamberin hayatindan sonra gerceklesen olaylarin ve tahrifatin kucuk bir tekrarini tucson mescidi laboratuvarinda ibretle gozledim. hadis ve sunnete inanan arkadaslara resad halife sonrasi tucson mescidi ve diger eyaletlerde onunla iliskide olan diger guruplarin gelisimi ve geriye dogru evrimini ibretle incelemelerini oneririm. ebu-hureyrelerinin, osmanlarinin, muaviyelerinin tek yumurta ikizlerini kendilerini "submitters" olarak tanimlayan bu cemaat icinde rahatlikla bulabilirler.

  resad halifenin hayat hikayesi ve resmi icin lutfen www.19.org sitesinde elektronik olarak da yayimlanan "uzerinde 19 var" adli kitabima bakiniz. (bkz: http://www.19.org/turkish/kitaplar/19/10.htm)
 • edip yüksel'in, babası molla sadreddin ile şekillenen hayatının ilk bölümüne keser darbesi atan araştırmacı. tevbe suresi'nin 128. ve 129. ayetlerinin kuran'a sonradan eklendiğini savunmuştur. şu linklere bir göz (kulak hatta!) atın derim:

  1) http://www.19.org/dosyalar/ck2000_1.mp3
  2) http://www.mostmerciful.com/deceit-one.htm

  http://www.leechvideo.com/video/view2206313.html
 • şifreci...adına ilahili marşlar yazılan metin yüksel 'in kardeşi...peltek konuşan sosyog müfit yüksel'in ağabeyi..kürtçü..ümmetçi..ne olduğu belli olmayan belki de kendi de karar veremeyen şahıs..sünnet ve hadis redçisi..amerikalı bu ne yahu bende anlamadım
 • islamiyetle herhangi bir alakası yoktur. kendi kafasından uydurduğu dinin mensubudur. edip yüksel de onun dinindedir.
 • kısa zamanda kitaplarını alıp okumam gereken kişi.tabii edip yüksel ile birlikte.
 • çok erken bir yaşta ölerek sırra kadem basarak gittiğini düşündüğüm kişi. her ne kadar arkasında birçok video ve yazılı kaynak bıraksa da bu adamın internetin böylesine popüler olduğu bu zamanda yaşamasını isterdim.
 • öldüğünde cesedinin yakılmasını ve klozete dökülüp sifonun çekilmesi vasiyetini veren, kimi çevreler tarafından resul olduğuna kanaat getirilen islam düşünürü ve 19 bulucusu. garip bir allah elçisi