şükela:  tümü | bugün
  • bu şahıs gerçekten apple türkiye genel müdürü ise hiç bi halttan anlamıyor demektir.

ulan 1 ayı geçik süredir genius bar rendevu sistemi ve dolayısıyla teknik servis hizmeti fiilen yalan olmuş durumda.
    hala utanmadan genel müdürüm diye geziyorsa yuh artık. hele hele bu rezillikten haberi yoksa daha da yuh.
    küresel olarak kendini hangi noktada konumlandırdığı herkesin malumu olan bir şirketten söz ediyoruz burada.
    1 ayı geçik süredir yaşanan bir rezillik var ortada ve düzeltmeye yönelik en ufak bir çaba, bir özür falan yok ortada. hiçbir şey yokmuş gibi davranıyorlar.

haftada bir arayıp yarım saat bekledikten sonra ulaşabildiğimiz çağrı merkezi "aşırı yoğunluk var yapacak bir şey yok, bir sürü insan gereksiz randevu alıp geliyor" diyor. "direk mağazaya gitsek" diyoruz "randevusuz olmaz" diyorlar. "e randevu almak mümkün değil" diyoruz, "daha çok deneyin" diyorlar. amk ben askerliğin nereye çıktığına bakarken bu kadar uğraşmadım. sabah da deniyorum akşam da deniyorum gece de deniyorum. bazen bi iki ipad randevusu boş oluyor. iphone hep unavailable. lan resmen dalga geçiyorlar ya. bu süreçte cihazının garantisi geçenler varsa onların halini hiç düşünemiyorum.

lan yoğunluk dediğin bir kaç gün bilemedin 1 hafta olur. 1,5 aydır azalmayan yoğunluk mu olur lan. madem o yoğunluğu karşılayacak elemanın yok, madem bir sürü insan gereksiz yere randevu alıp geliyor, internete kapatın o sistemi. sadece mağazaya gelenlerle ilgilenin. halk ekmek kuyruğu gibi sıraya sokun, anında randevu vererek hizmet verin.

özet geçiyorum; apple store türkiye teoride var pratikte yok. ya istifa etsin ya da özür dilesin ve çare bulsun.
  • resan yüner mi, rezzan yuner mi, rezan yücel mi, her neyse - inşallah bir gün gerçek ismini bulup entrymi editleyebilirim- büyük ama çok büyük bir sorumsuzlukla, vurdumduymazlıkla apple türkiye'nin başında olan kişidir.

sevgili, biriciğimiz ve hep çok özlediğimiz steve jobs hayatta olsa, yaşasa resan'ı anında kovmuştu, çok ama çok ciddiyim, böylesine sorumsuz birinin değil apple yöneticisi, apple'da çalışması imkansızdır.

hayır olay airpods dahil nice apple ürününün türkiye'ye aylar sonra, gecikme ile getirilmesi değil daha ülkemizde, memleketimizde milyonlarca alıcısı olan apple'ın başkentimizde doğru düzgün bir apple store u yok.

koskoca apple, dünya devi olmasını geçtim, binlerce yıllık insanlık medeniyetinin gelişiminin gururu, övünçü olan apple'ın 80 milyonluk türkiye'de vatan bilgisayarın bir köşesinde, belki bazen alt katında koskoca apple'ın resmi satışı yeri var, şaka gibi ama gerçek. steve yaşasa ve anlatsam bana inanmaz, kızar ve belki sinirden üstüme yürürdü. işte gerçek apple ve steve jobs ruhu budur. çok özlüyorum.

ayıp değil mi, hiç utanmanız yok mu resan mı, rezzan mı, neyse o hanım? steve jobs 'un mirasından karnınız doyar, o sayede geçinir, o'nun adı ile olmuş olan apple da çalışmanın bir ayrıcalığını yaşarken, neye güvenip bu kadar sorumsuz olabiliyorsunuz?

çok üzülüyorum. reis yine hatırlanmak istedi. hiç unutulmuyorsun ve hep kalbimizdesin, sevgiler ve hugs,

steve jobs.
  • affedildin, affedildin, affedildin

seni göz yaşları içinde, o’nun yokluğunun hüznüyle, acısıyla ve iphone x’in varlığının mutluluğu, gururu ile seni sevgi ile kucaklıyorum.

tek bir sözüm var :

homo sapiens’in teknolojik evrim’inin gururu olan apple a hep sahip çık.

apple’ın türkiye basamağındaki tüm emekçilerine saygıyla hepinizi sevgi ile kucaklarım.

başlık: iphone x,
    son entrym, bugün yazıldı :

“insanlar nefret ediyor çünkü hepsi piyasadaki en iyi cihaz olduğunu biliyorlar.

sadece şu an piyasadaki en iyi cihaz değil, tüm teknoloji tarihinin en büyük ve belki tüm teknoloji tarihinin en önemli cihazı.

şu anda bu entry yatağımda yazıyorum ve kulaklarımdaki airpods’lardan müzik akıyor.

spotify ve airpods ile müziğimi dinlerken entrymi tabi ki iphone x ten yazıyorum. yataktayım, müzik dinliyorum ve 37 yaşımda , 37 yıllık hayatımda samimiyetimle yazıyorum:

böyle bir serenity düzeyine ulaşmamışımdır.

eğer almamak için karı gibi çentik çentik çentik diye zırlamaları tam ekranımın tepesindeki iki kameranın olduğu yer ise :

oha lan oha :)))

bahaneniz bu mudur lan?

karı gibi zırlamayın, 1 kere bu hiç ama hiç göze çarpmıyor, artı inat edip baktığınızda da kendi kendinize “ telefonuma ne güzel bir kişilik, karakter vermiş.” diyorsunuz ve telefonu daha çok seviyorsunuz.

yani bu olay abartma değil , samimice yazılmıştır. karakterli, kişilikli bir efsane olmuş.

zaten apple mühendisleri, baş mühendis jonatan ive bunu günlerce test etmiştir.

özetle muazzam bir düzeye gelindiğinin kanıtıdır bu başyapıt, yani :

homo sapiens’in bilişim devriminin gurur eserleri‘nin en tepesine adını hakkı ile yazdırmıştır.

tüm apple emekçilerini, tüm dünyada, foxconn fabrikasının yerlerini süpürenden, dünyanın en ücra köşesindeki apple store’unda çalışan apple genious’una kadar, yürekten tebrik eder ve en küçük görevden, en büyüğüne kadar hepsini bu muazzam medeniyet hayalini gerçekleştirebildikleri için :

sevgi ile kucaklarım.

sağ olun var olun apple ailesi, selam olsun sizlere . hepinize selam olsun, selam olsun.

ve ve ve :

buruk ve muazzam hüzünle, nurlar içinde, nurlar arasında, ışıklar içinde, ışıklar içinde, ışıklar içinde :

bin selam olsun

steve jobs.

en başında hepsi senin emeğin ve vizyonundur. bana yatağımda bu muazzam teknolojik evrimimizin coşkusunu senin vizyonun yaşattığı için, sağol varol,

saygı ile, sağlıcakla ..”

ayrıca hepsi: (bkz: iphone x/@anoktale)
  • tam affettim , affettiğim anda muazzam bir skandal ile yer yerinden oynuyor.

(bkz: apple türkiye rezalet günlüğü)

ışık’lar içinde ışık’lar içinde..

bak resan apple’ın mini global müdürlerini tavlayıp bu rezaleti apple global’den gizli tutabilirsiniz ama bu iş bizzat tim cook ve ive gibi ağır tıplara ulaşırsa ve gerçek bir apple fan’ı bunlara “ yazıklar olsun, ışık’lar içinde uyusun, hepiniz steve jobs’un kemiklerini sızlatıyorsunuz..” diye apple ın üst düzey gerçek ağır toplarına ulaşırsa apple global gözünüzün yaşına bakmaz ve

başta sen resan’cım üzerinizden silindir gibi geçerler..

bak ankara’da , türkiye’nin baş kentinde 7. caddede adam gibi, apple ın şanına yakışır bir resmî store açman ve dev bir açılış törenine başta siyasiler olmak üzere devlet adamlarımız ve apple’ın tüm ağır toplarını 85 milyonluk ülkenin baş kentinde, en işlek en meşhur caddesinde güzel, zarif bir resmî store açman gerekirken apple’ın şanını batırman..

vatan bilgisayar, söğütözü merkez’de alt katta sığıntı gibi bir apple resmi store u olması yakışıryor mu apple ‘a ?

evim apple ürünü kutuları ile dolu, ekşi sözlük yazılarım 10larca yıldır apple a bağlılık ve steve jobs saygı, sevgi, övgü yazılarım ile dolu.

bak resan sana acıyorum, ciddi ciddi yazıyodum

çünkü :

bu kutuları ve onlarca yazımın, entrymin ingilizce çevirisini bizzat billy gates e göndersem ve yazıklar olsun apple global güncel yönetimine, 85 milyonluk ülkenin başkentinde resmî bir store açamadılar, sığıntı gibiler yapsam ve seattle a göndersem !.

atom bombası düşer, atom .

seattle sallanır ve üzerinizden silindir gibi geçerler. hepiniz kapı önündesiniz. o adamları tanırım, şimdilik mini global müdürlerini tavlayarak hoş tutabiliyorsunuz ama bu başkent’te store açmama skandalı bu rezalet ile beraber seattle’a ve en başında microsoft’a ulaşırsa bitersin resan ve sadece sen değil :

güncel apple türkiye yönetimi biter.

şaka yapmıyorum, ciddi ciddi düşünün. apple insan türünün, homo sapiens’lerin , teknolojik evrim’inin bir gurur markasıdır.

işlerinizi dalgaya almadan, geyik’e vurmadan apple a sahip çıkman gerekir.

format için tanım:

acilen aklını başına devşirmesi gereken kişidir. kredisi son rezalet ile tükenmiştir !.

ilgili çok meşhur apple türkiye rezaleti’ndeki entrym:

“apple global’in danışıklı dövüş oynayan global mini müdürlerine değilde, bizzat ağır toplarına, ive , cook gibi adamlara ve onların yakın çevresine bizzat ulaşırda ciddi ciddi apple’ın türkiye yönetiminin üzerinden silindir gibi geçeceği rezalettir.

çünkü apple global‘in mini müdürleri apple türkiye’nin skandallarını güzel güzel yönetimin ağır toplarından gizli yutuyorlar.

çok çok çok ciddi bir rezalet.

kesinlikle apple’ın şanına yakışmaz!”
  • titre ve kendine gel resan, titre ve kendine gel, apple'ımıza sahip çık resan.

son kredin de bitti :

gerçek apple budur arkadaşlar, gerçek apple budur. açıklamaya dikkat :

""" ' iphone 4s iniz barcelona'da yıllar önce kapağı açar açmaz tuvalete düşer ve korka korka resmi store a gidersiniz ve 100 euro'ya yeni iphone 4s le resmi ispanyol store undan keyifle çıkmanın mutluluğunu yaşarsınız.

şok gitmiştir çünkü store da şaşkınlık içinde iken apple genius lar yardıma koşmuş ve verdiğim icloud ve app store şifrelerinden iphone 4s imi yeni, yepyeni olarak elime vermişlerdir.

işte apple budur ve ışıklar içinde nurlar arasında diyerek hep özlenen ve çok sevilen steve jobs saygı ile anılır..' """

&

" apple . hastasıyız apple. ışıklar içinde ışıklar içinde ışıklar içinde steve jobs . 4s imi , #iphone4s imi bin yaşasın kerem dereli getirmişti yıllar önce usa dan @ravernature sonra sanıyorum barça barcelona'da tuvalete düştü. merak etmeyin en başında düşürmüştü. hemen aldım ve koşa koşa resmi store, anında 100euro'ya değişim ve ben dumur, müşteri memnuniyetinde de hayvansın #apple ve yıllarca kahrımı çektikten sonra mophy pil kılığında beklerken uk resmi store dan #iphone #iphone6s alış ve daha sonra resmi yedek pil kılıcından alış ve merakla #iphonex i beklerken tamamen şansıma bir iphonex 256gb bulup anında kapatmam . sadece #airpods değil tüm kulaklıkları, lighthining girişli olan da 3.5 mm girişli olanda muazzam ses kalitesi, baslar ve tizler ve en iyisi tâbi airpods bu yüzden apple hastasıyız ve ışıklar içinde gerçek reis, çok sevilen ve hep özlenen steve jobs . #stevejobs ."

https://www.instagram.com/p/bczsngzgw1k/