şükela:  tümü | bugün
  • hakkında, zaman gazetesinde 25 kasım 2009'da yayınlanan "adalete atılan el bombası" başlıklı yazısı nedeniyle bakırköy 2. asli ceza mahkemesi'nde açılan davası bugün başlamış olan zat.
  • habertürk'te 11 şubat 2011 balyoz darbe planı tutuklamalarını savunmakta olan emekli cumhuriyet başsavcısı. söyledikleri bir kesimden duymaya alıştığımız şeyler, yeni bir şey yok. bıyıkları da alışageldiğimiz türden.

http://www.ogretmen.tv/…ads/2010/02/resat_petek.jpg
  • hukuk ve adalet yanlısı emektar başsavcı. reşat petek, yozgat cumhuriyet başsavcısı iken, başörtülü öğrencileri üniversiteye almayan erciyes üniversitesi rektörü ve yozgat fen edebiyat fakültesi dekanı haklarında “kanunsuz emir vererek eğitim özgürlüğünü engellemek” suçundan soruşturma yaparak ilk defa kamu davası açmasıyla tanındı. 1999 yılında emekliye ayrıldı, şimdi hukuk danışmanlığı yapıyor ve çeşitli basın organlarında hukuk ve adalet temelli yazılar yazıyor.
  • yeni yapılacak anayasada "laiklik" kelimesinin çıkarılması gerektiğini savunan bir zat imiş, emekli cumhuriyet başsavcısıymış.

http://www.dha.com.tr/…on-dakika-haberi_289887.html
  • özel yetkili mahkemelerle ilgili konuşurken "bu paşaları vs yargılamak için gerekiyor, bunları yargılayamayacaksak nerede kalır eşitlik" minvalinde konuşuyor, şu an bugün tv'de. paşalar yargılanabilsin, çok ala. ama;

e hukuk insanı, az evvel hakan fidan'a özel yapılan düzenlemeyi güzellerken aklın neredeydi?

eşitlik(!)
  • cemaatin koyu savunucularından olan bu şahsiyet cnn türk'te ahmet hakan'ın konuğu bu gece. çok tuhaf bir tartışma anlayışı var gerçekten. karşı tarafın söylediklerini iyi, güzel dinliyor ama tamamen kendi kafasında oluşturduğu sorulara cevap veriyor. karşı taraftaki kişiler "ben böyle bir şey demedim,böyle bir soru sormadım" deyince de cevap olarak "siz konuştunuz sıra bende" diye müdahele ediyor. tamam sıra sende ama sorulan sorular çerçevesinde hareket etse herşey daha güzel olacak. ilk defa böyle bir tartışma ortamına şahit oldum gerçekten. allah karşısındakilere sabır versin.
  • dinledikçe midem bulanıyor üslubundan ve demagojisinden.
  • şereften bahsediyor. iddiasını ispatlamayan şerrefsizmiş. içimden geçenleri söyleyemiyorum. yasal risk var.
  • fotograflarına bakarsanız yorumlarının hangi yönde olacağını tahmin edebilirsiniz. badem.
  • o hapiste çekilen acıları misliyle yaşarsın umarım, kötü insansın.