şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dun itibariyle 2.0 versiyonu cikmis olan c# icin cok sahane, cok leziz productivity ve refactoring tool'u.
  2.0 versiyonunun hem visual studio 2003 hem de visual studio 2005 icin ayri versiyonlari vardir. 2.0 versiyonuyla sanki eskisinde yeteri kadar feature yokmus gibi bir dunya yeni ozellik getirilmistir. her yerde, her firsatta ampul abi'sini ortaya cikarip kodla ilgili tavsiyelerde bulunur, super kisayol tuslariyla pek cok fonksiyona cok rahat ulasmanizi saglar, find usages gibi supper feature'lariyla refactoring'i eglenceli hale getirir, boyle de super bir add-in'dir kendisi.
  fiyati 1.1 versiyonu icin 150 dolarken 2.0 icin 200 dolar olmustur.

  http://www.jetbrains.com/resharper/
 • yava$ligiyla ide'nin agzina sican ve kod yazimini eziyete ceviren, yazdiginiz her 'statement' icin tum kodu analiz eden ama bunu yaparken editoru kod yaziminizi engelleyecek kadar kagnila$tiran add-in.
 • çok kullanışlı, bir o kadar da ağır add-in.

  denemkte fayda var, özellikleri, performansı sikmesini önemsetmeyecek seviyede olabiliyor.
 • bu eklentiye bir süre sonra o kadar alışıyorsunuz ki artık onsuz visual studio kullanamaz hale geliyorsunuz daha da sonrası bu eklentiylede kullanamaz hale geliyorsunuz, öyleki zamanla yanlış bloklar açma, css dosyalarında çökme, web serviceleri tanımama framework 3.5 desteği vermemesinden ötürü ve standart intelliyi bozmasından ötürü size sinir krizleri geçirten şey
 • 4.0 versiyonun pek de 3.1 kadar stabil çalıştığını söyleyemeyeceğim visual studio addin i.
  ampül abiye benzeyen arada renk değiştiren öneriler sunan zerzevat csharp 2.0 da kod yazarken var kullanıyımmı abi diye bir öneri sununca uninstall edip 3.1 e geri döndüğüm addin dir.
 • uninstall etmek yerine yüklü projelerde ctrl+8 ile enable/disable edebileceğiniz kodyazar yardımgacı.
 • c# yazıyorsanız, her şeyi var yapmaya çalışması biraz rahatsız ediyor alışmamış bünyeyi ama settings'den bu olayı kaldırdığınız zaman, bir iki ufak değişiklikle beraber, otomatiğe bağlamış bir şekilde refactor olayına girebiliyorsunuz.
  10 dakikalık işleri 1 dakikaya indirme gibi bir yeteneği var. kesinlikle denenmesi lazım. öğrenciye 50$'a veriyorlar lisansı. ya da open source bir projede çalışıcam derseniz bedavaya veriyorlar. upgrade'lerde de yardım etmeleri de ayrı bir güzellik.
 • kod yazmayı çok daha zevkli hale getiriyor, inanılmaz bir şey; "şu burada gereksiz olmuş", "şunu şöyle yapsan daha iyi olur be abi" gibi tavsiyeleri tadından yenmiyor. hele şu gereksiz using statement'larını kaldırması yok mu, bayılıyorum yaa
 • visual studio 2010 bunun yaptığı pek çok şeyi çıplakken yapıyor zaten. 2010 öncesi ne kadar gerekli olduğunu anlasam da kod analiz ve düzeltme özellikleri genel olarak ide'yi çok yavaşlatıyor. en büyük artısı visual studio içinden test çalıştıran istemcisinin gallio istemcisinden yüz kat daha hızlı olması.
 • (bkz: obsolete)