şükela:  tümü | bugün
 • olay raccoon city'de geçmektedir... şehre yeni gelen polis memuru abdül resident için gece parti verilecektir; oysa bi virüs şehre salgın halinde yayılmış, yaşayan herkes bi zombi haline gelmiş, beyin yemek üzre engellemez arzular hissetmişlerdir; her nasılsa bu olaydan sadece bi bizim adam, bi bizim kız, bi de bizim kızın kız kardeşi [sewişirlerse ulaştırsın diye] kurtulmuştur.

  ilk evvela pleysteyşın'a çıkan oyun backgraundların kalitesi ve atmosferi ile tutulup en çok satanlar listesine dahil olmuş, oynayanlarda adrenalini doruğa çıkarmıştır... oyunu oynarken odaya giren babama reflex olarak kata çizmem hadisesini geçersek, kolay bulunabilir bulmacaları ve cips kola eşliğinde "toplanılarak" oynanabiliyor olması da artı bi güzelliğidir.
 • ne kadar az save ederek bitirilirse o kadar enfes olaylar olduğu rivayet edilen, pleysteyşın tayfasınca prezidın ivıl olarak anılan oyun.
  başında ki animasyonlar süpper, sonra bokuma dönüyo neden böle bu pleysteyşınlarda? bilemem.
 • mum ışığı altında, ses köklenmiş bi şekilde oynandığında altına sıçmayla sonuçlanabilecek, dehşetengiz oyun.
 • hitman, igi, max payne gibi oyunları oynadıktan sonra hiç tadı kalmayan, grafiksel motoru bakımından artık böyle oyunlarla ölçüşemeyecek, eski bir oyun. oyuna kendinizi kaptırabilmeniz için yanınıza canavarlar geldiğinde, kendinizi oynattığınız kişinin yerine koyarsanız, güzel oluyor.
 • bir devam oyunu olmaktan öte gidemese de çok zevkli ve eğlenceli bir oyun.arkadaşlarla beraber oynanınca daha bi zevkli oluyo bu meret.kasıp
  iki sidi yi de bitirin, bütün demoları seyredin , hatta oyunu çok bitirin , bonus bölümleri açın , onları bitirin ... (bkz: öeh)
 • ilk oyununu alamamistim. p.station aldigimda ise r.e. 2 yeni cikmi$ti. tekken 3 ile birlikte ilk aldigim oyun oydu.*onu bitirince fellik fellik birincisini aramaya ba$ladim. zor da olsa bulup onu da bitirdim. sonra 3.sunu de...bugune kadar yapilmi$ ve yapilacak en guzel ps oyunu** bence.
 • clair redfield ile oynarken(yani 2.cd ile),yerde yatan zombinin uzerinden gecerken ayaginiza tutunup sizi oldurmek ister.siz 1-2 ayak sallamasindan sora kut diye zombinin kafasina top gibi vurup oldurursunuz.bu olayi ilk defa gordugunuzde arkadaslarinizla beraber"oha lan vurdu,koptu kafa" diye sizi gulmekten yarabilecek oyun
 • --- spoiler ---

  28 eylül... clarie redfield, ağabeyi chris redfield'i aramak için çaylak polis memuru leon kennedy ile birlikte raccoon city'e gelir. william birkin, kızının boynundaki kolyeye son g-virus örneğini gizler. daha sonra g virüsünü kendine enjekte eder, kızını da enfekte etmek ister, fakat bulamaz. bu arada raccoon citydeki virüs yayılımı had safhaya ulaşmıştır. jill valentine ise saat kulesinin şapelinde, nemesis tarafından enfekte edilmiş, ölmektedir. umbrella william birkin'i öldürüp g virüsünü ele geçirmek için mr. death olarak da bilinen hunk'u ve nemesis'in bir alt modeli bir tyrant olan mr x'i gönderir. rakip hcf'nin ise iş üstünde iyi bir ajanı vardır, ada wong. şekilde görüldüğü gibi, bu kadar cins tip zombi dolu bir şehirde toplanırsa ortaya atraksiyon çıkmaması imkansızdır, olaylar gelişir.

  --- spoiler ---
 • oyunun bir bölümünde pencerenin önünden geçerken kra$$$$ diye pencere kırılır ve bir sürü zombi elleri sizi sımsıkı kavrar. o an korkudan bağsur olup altınıza etmezseniz oyunu bitirecek sinire sahipsinizdir, yok eğer kasacaksanız, oyun sonunda psikolojiniz değişecektir. oyunun çıktığı ilk günlerde durum buydu, teknolojisi çok eskide kaldı şimdi. yine de ar$ivlik bir oyundur.
 • çift cd olarak piyasaya çıkmı$ bu oyunu ilk olarak leon karakteri ile yönetiyorsunuz.leon karakteri ile oyunu bitirdikten sonra oyunun bittiğini sananlar yanılırlar. leon senaryosu bittiğinde oyun claire 2.senaryo olarak save oluyor. böylelikle 2.cd'yi yükleyip "load"la bu senaryoyu başlatırsanız aynı macerayı claire'nin gözünden oynayabiliyorsunuz. clair senaryosundaki en önemli farklardan biri, leon karakteri ile oynarken kar$ınıza çıkan yanan helikopterin nasıl oraya düştüğünü öğrenmenizdir. diğer olaylar hemen hemen leon karakterindeki gibi geli$ir.

  oyunun kötü tarafı ise,
  oyunu "easy" olarak ayarlasanız bile farketmiyor. çünkü easy ile normal arasındaki tek fark zombilerin "easy"'de bir iki mermi daha az harcayarak ölmeleri. yani oyunun derecesi normal ayarlanırsa 10 mermide ölen bir zombi, easy yapınca 8 mermi veya 9 mermi gibi komik bir easy anlayı$ı ile ölüyor. mermiler belli ba$lı yerlerde ve yaratık sayısına göre ayarlanmı$ olsa da, easy'de bile mermi bolluğu olmayınca insan ister istemez bir korkuya kapılıyor "ya mermim biterse diye"..

  "not: bu söylenenler "orginal versiyon" seçeneğini seçip oynayan ki$iler için geçerlidir."

hesabın var mı? giriş yap