şükela:  tümü | bugün soru sor
16 entry daha
 • psn'de yeni zelanda hesabı açıp demoyu indirdim ve az önce bitirdim. sıcağı sıcağına ilk yorumumu yapmak istiyorum; oyun gümbür gümbür geliyor, tek kelime ile bayıldım!

  öyle fanatik bi resident evil hayranı değilim, beklentim falan çok yüksek de değildi hani, sadece resident evil 2 çocukluğumun oyunu olduğu için eski bi dostu göreceğimden dolayı heyecanlıydım. ama oyun başladığı gibi içine aldı beni, 30 dakikalık oynama süresiyle yarıştım adeta... grafiklerinden vuruş hissiyatına, bulmacalarından zombi çeşitliliğine her şeyiyle çok güzel olmuş.

  bir resident evil oyununda karanlıkta el fener ile ilerken altıma sıçmayı, üzerime gelen zombilerden kaçmayı çok özlemişim. en son (bkz: the last of us) da bu kadar heyecanlanıp, tırsmıştım! bu arada zombiler kafaya sıkınca hemen ölmüyor, saf dışı bırakmanız için bacaklara hedef almalısınız, aynı yerden bir kaç kere ateş edince hedef aldığınız uzuv kopuyor ve zombi yere düşüyor zaten. ama elinizde pompalı varsa iş değişiyor, pompalı ile zombinin kafasına sıkın da görün cümbüşü! the walking dead izliyormuş hissine kapılacaksınız.

  oyun cidden çok sağlam olmuş! ps one oynadığım çocukluk günlerime geri döndüğüme mi sevineyim, oyunun çıkmasına daha 15 gün var ona mı üzüleyim. zaman da geçmez şimdi... neyse kankalar ben ön sipariş vermeye gidiyorum, demoyu kesinlikle deneyin derim!
 • tr store'da demosu mevcut, oyun ilk bakışta özüne dönmüş ve istediğimiz korku hissi ve tedirginliği hissettiriyor.

  aim control olmadığı için yakın mesafede bile vurmakta zorluk çıkıyor ve stresle vurma zorlaşıyor.

  resident evil 2 aklımda hep en iyi senaryolu zombi oyunu zamanına göre çok farklı bir oyun sistemi vardı. 2 cd'li olması ve bu 2 cd'yi farklı kombinasyonlarda devam ettirdiğiniz zaman farklı sonuçlara, gizli bölümlere veya alternatif sonlara ulaşabilirdiniz.

  örneğin: timsahı leon öldürmezse, claire'in karşına çıkardı veya almadığınız bir spreyi diğer karakter alırdı. bu unsuru oyuna nasıl yedirdiler çok merak ediyorum. son yıllarda en çok merak ettiğim oyunların başında geliyor.
 • youtube oynanış videosunu izledikten sonra rok gibi ''hoayydaaaa'' dedim sesi bir şekilde. 20 sene önceki şeyin anısının içine edeceklerinden çekiniyordum ancak fena bir şey olmuş.
 • steam'e sonunda demosu gelmiş. yaklaşık boyutu 7.2 gb. 30 dakika için biraz fazla ama yapacak bir şey yok.

  oynayanların büyük çoğunluğu beğenmiş durumda. indiriyorum, oynayınca bir edit de ben çalarım.
 • aman yarabbi... amman yarabbi. bu yaştan sonra resident evil öveceğimi hiç düşünmezdim ama bu harika olmuş. o fizik etkiletişmleri, merminin momentumu, zombilerdeki deformasyon, karakterdeki yaralar. muh-te-şem.

  ps4 pro da oynadım az önce. yarın da steam den de indirip deneyecem, grafik olarak çok fark var mı. karakterlerin ve düşmanların detay ve fizik unsurları muhteşem. hem eski oyuna bu kadar bağlı hemde bu kadar modern bir iş çıkardıkları için geliştiri stüdyoyu her yerinden öpüyorum.
 • "1-shot" demosuyla remake dediğin böyle olur dedirtmiştir. re engine de çok güzel yakışmış bu oyuna. yine tecrübeni konuşturdun capcom.
 • max graphics oynamak istiyorsanız çok baba bir ekran kartı isteyen oyun. gtx 1050 ti'ler falan bile yetersiz geliyor
13 entry daha