• yeni bir gameplay videosu daha yayınlanmıştır. az kaldı kavuşacağız.

https://www.youtube.com/watch?v=wwtdcfma0j8
  • bünyede büyük beklenti oluşturmuştur. umarım re7’de başardıklarını bir kez daha başarırlar ve seri ruhunu tamamen kazanır...
  • heyecanla beklediğimiz oyundur. serinin bir sonraki oyunununda remake olarak yapıldığı/yapılacağı ise söylentiler arasında. nemesis ile hd grafiklerde tekrar dövüşmek güzel olacaktır.
  • hayvan gibi şiy yapıyorsunuz nidaları ile oynamak istediğim oyun.

umarım sıra resident evil 3'e de gelir ve oynarken, nemesisle beraber s.t.a.r.s diye diye dört köşe olurum.
  • bu haftaiçinde capcom, "1-shot" adlı oynanabilir bir demo yayınlıyor. demo sadece 30 dk ile sınırlı olurken, öldükten sonra devam edilebilinicek. ancak 30 dk bitince demo da bitecek. demoyu bitirdikten sonra da demoya özgü yeni bir trailer belirecek. 25 ocak 2019'da çıkacak oyun için ölüm vuruşu yapmaya hazırlanıyorlar herhalde. yeter kalbimiz dayanmıyor artık.

https://www.ign.com/…1-shot-demo-arriving-this-week
  • psn'de yeni zelanda hesabı açıp demoyu indirdim ve az önce bitirdim. sıcağı sıcağına ilk yorumumu yapmak istiyorum; oyun gümbür gümbür geliyor, tek kelime ile bayıldım!

öyle fanatik bi resident evil hayranı değilim, beklentim falan çok yüksek de değildi hani, sadece resident evil 2 çocukluğumun oyunu olduğu için eski bi dostu göreceğimden dolayı heyecanlıydım. ama oyun başladığı gibi içine aldı beni, 30 dakikalık oynama süresiyle yarıştım adeta... grafiklerinden vuruş hissiyatına, bulmacalarından zombi çeşitliliğine her şeyiyle çok güzel olmuş.

bir resident evil oyununda karanlıkta el fener ile ilerken altıma sıçmayı, üzerime gelen zombilerden kaçmayı çok özlemişim. en son (bkz: the last of us) da bu kadar heyecanlanıp, tırsmıştım! bu arada zombiler kafaya sıkınca hemen ölmüyor, saf dışı bırakmanız için bacaklara hedef almalısınız, aynı yerden bir kaç kere ateş edince hedef aldığınız uzuv kopuyor ve zombi yere düşüyor zaten. ama elinizde pompalı varsa iş değişiyor, pompalı ile zombinin kafasına sıkın da görün cümbüşü! the walking dead izliyormuş hissine kapılacaksınız.

oyun cidden çok sağlam olmuş! ps one oynadığım çocukluk günlerime geri döndüğüme mi sevineyim, oyunun çıkmasına daha 15 gün var ona mı üzüleyim. zaman da geçmez şimdi... neyse kankalar ben ön sipariş vermeye gidiyorum, demoyu kesinlikle deneyin derim!
  • aman yarabbi... amman yarabbi. bu yaştan sonra resident evil öveceğimi hiç düşünmezdim ama bu harika olmuş. o fizik etkiletişmleri, merminin momentumu, zombilerdeki deformasyon, karakterdeki yaralar. muh-te-şem.

ps4 pro da oynadım az önce. yarın da steam den de indirip deneyecem, grafik olarak çok fark var mı. karakterlerin ve düşmanların detay ve fizik unsurları muhteşem. hem eski oyuna bu kadar bağlı hemde bu kadar modern bir iş çıkardıkları için geliştiri stüdyoyu her yerinden öpüyorum.
  • "1-shot" demosuyla remake dediğin böyle olur dedirtmiştir. re engine de çok güzel yakışmış bu oyuna. yine tecrübeni konuşturdun capcom.
  • one shot demosunu biraz önce bitirdim. oyun gerçekten muazzam hissettirdi. zombiler gerçekten zor ölüyorlar. atmosfer çok güzel hissettirdi. mekanlar benzeşse de haritada baya farklılıklara gidilmiş. iyi de olmuş.

çıkmasını sabırsızlıkla beklediğim oyundur.
  • demoyu hem playstation 4'te hem de dizüstü bilgisayarımda bitirdim. 30 dakika çok kısa olmuş maalesef. onun haricinde grafikler, oynanış, atmosfer çok başarılı. zaten red dead redemption 2 haricinde bu kadar merakla beklediğim çok çok az oyun olmuştur. aylardır oyunla ilgili bulabildiğim her videoyu izledim ve demo da beni şaşırtmadı: taş gibi bir oyun geliyor inşallah

son olarak şuna değinmeliyim: mermi sayısı çok güzel ayarlanmış demoda deneyim edebildiğim kadarıyla. ne çok az ne çok fazla, iyi bir denge kurulmuş. onun haricinde oyunun gerilim seviyesini de "iyi" buldum. bir de zombilerin organlarının kopması olayı var ki en mantıklısının zombilerin dizlerine ateş ederek tek bacaklarını koparmak olduğunu sanıyorum

tanım: devil may cry 5 ve metro exodus ile birlikte bu yıl en merakla beklediğim oyun
hesabın var mı? giriş yap