şükela:  tümü | bugün
 • resident evil 1 ve 2 nin çok tutması ardından "patlatalım bi üçüncü ,trio olsun" babında çıkarılmışbi oyun.diğerlerine oranla globalleşmiş üçüncü bülümde olaylar sokakta geçmekte.oyunun en ilginç yönü bayan kahramanını zombilerle savaşmak için mini etek ve strapless bluz giymesi.
 • zaman olarak resident evil 2'den önce ve sonra geçen oyun. eski s.t.a.r.s.* üyesi jill valentine'in t virüsü salgını sonucu zombiyle dolmuş raccoon city'den kaçmaya çalışmasını konu alır. olaylar saat kulesinin önündeki dövüşe kadar resident evil 2'den önce geçer, jill nemesis tarafından t-virüsü ile enfekte edildikten sonra 3 günlük bir ara gelir. bu arada resident evil 2 yer alır, bu sırada carlos ve jill saat kulesindedir, bu yüzden claire redfield ve leon kennedy ile karşılaşmazlar. daha sonra (carlos'un hastaneye gitmesi aşıyı araması ve raccoon cityden çıkış) resident evil 2'den sonra yer alır. resident evil 3 nemesis gibi tyrant serisinin en gelişmiş modelini barındırması ile de diğer resident evil oyunlarından ayrılır, zira virüs enjekte etme yeteneğine sahip tek tyrant nemesis'tir. resident evil 3'ün bir önemli özelliği de diğer resident evil'lerde enfeksiyon g-virüsü iken resident evil 3 ve code veronica'da enfeksiyonun daha gelişmiş, hızlı yayılan ve mutasyon yeteneği yüksek t (code veronica'da t-veronica ya da t-alexia) virüsü ile olmasıdır. bu yüzden diğer resident evil'lerden farklı olarak çok daha güçlü ve tehlikeli mutasyonlar ile karşılaşılmasıdır (drain deimos, brain sucker, hunter beta ve gamma ve grave digger gibi).
  (bkz: jill valentine)
  (bkz: carlos oliviera)
  (bkz: nicholai ginovaef)
  (bkz: nemesis)
 • bikmak bilmeden oynanan süper bir action oyunu.özellikle gore ve kan sevenler icin birebir.stres atmak isteyenlerde hemen edinmeli bence.
 • oyunun hikayenin tamamıyla ilgili güzel sırları mevcuttur. mesela downtownda bronze compass'ın alındığı yerin karşısındaki sinemada biohazard 4 afişi asılıdır. son savaşın olduğu yerde etrafa dağılmış şekilde mr. x tipi sekiz tyrant vardır. gerisini arayan bulur.
 • resident evil 2'nin ilk ba$ında hemen polis merkezine gidiyor ve tüm olayları çözmekle uğraşıyorduk. bu sefer ise tam tersi polis merkeziyle hiç bir işimiz yok. çünkü oradaki kapıların bir çoğu kilitli ve kullanılmaz halde.
  resident evil 2'de easy yapınca bile bolca mermi yoktu. kimi yaratıklar ateş etmeden saldırmıyordu. ama nemesis'te bu eksiklikler giderilmi$.
  resident evil 2'den daha geli$mi$ yaratıklar ve yapay zekaya sahip olan resident evil 3'ün bir özelliği de oyun bittikten sonra bile yeni bir oyun açılması ve giysi deği$tirme odasının anahtarınının verilmesi.
 • sozkonusu oyunun bir miktar japonca ogretebilmek gibi bir ozelligi de vardir.
 • üzerine ne oynanırsa oynansın her zaman bişilerin eksik olduğunu hissettiren ve bu sebepten hem taptığım hem de nefret ettiğim;action-adventure tarzının son noktası olan oyun.oyun dediğin grafikten önce kurgudur senaryodur heyecandır işte resident evil 3 nemesis de budur...
 • kargalarla kopeklerin ayni ortamda bulunamadigi oyun. yani kargalarin kopekleri kovalama fenomeni burasi icin de gecerlidir.
 • bi süre sonra haritaya bile bakmadan sadece bıçak kullanarak bitirdiğim ve her seferinde aynı zevki aldığım oyun. oyun bittikten sonra açılan the mercenaries* mini oyunu ise ayrı bi bağımlılık kaynağıydı.
 • oyunu bitirince açılan epilogue bölümlerinin oldukça ilginç bilgiler verdiği ve sonraki oyunların bir nevi habercisi olduğu tek resident evil oyunu. oyunu 8 defa bitirmek gerekiyor tüm epilogue dosyalarını açabilmek için. komik olacak ama henüz oynamamış olanlar için kötü bir sürpriz oluşturmamasını istediğimden, spoiler koyarak anlatmak istediğim bir şey var.

  --- spoiler ---

  "jill's diary", oyunda alamadığımız bir "file"dır. bunu alabilmek için oyundaki tüm "file"ları sırası ile toplamalıyız. tam 30 tane var bunlardan ve hepsi de kesinlikle sırası ile alınacak (ancak sırayı buraya yazmıyorum, oldukça uzun çünkü).
  sanırım çoğu kişinin almayı unuttuğu bir "dario's memo" vardır. elimdeki kağıtta (evet, oyun oynarken not tutuyorum) 16. sırada görünüyor. "business fax"ı aldıktan hemen sonra, dario ile karşılaştığımız, oyunun ilk başındaki fabrikaya geri dönüp alınacak.

  greywolf'un mesajı üzerine ek: bu dosyaları toplamak yetmiyor, ayrıca tümünü okumak da gerekli jill's diary'nin açılabilmesi için.

  --- spoiler ---

  oynadığım ilk resident evil olması sebebiyle apayrı sevdiğim bir oyundur. tabii jill'in zombilerle dolu şehirde mini etek, straplez bluz ve çizme ile gezmesinin yarattığı karizmasının etkisi de büyüktür.