şükela:  tümü | bugün soru sor
 • film için (bkz: resident evil retribution)
 • resident evil 5 in yapımına başlanmış...resident evil 4 game cube ile piyasalara sürülmüştü...camcom resident evil 5 i hangi platformda piyasaya süreceği belli deil...
 • belli olan, yeni nesil konsollarda piyasaya sürüleceği.
  screenshot'larına baktığımız zaman da hak veriyoruz bu duruma:

  http://www.gamespot.com/…dentevil5/screenindex.html
 • oyun afrika gibi bir ülkede, bir tür kuduz virüsü (gözden, burundan kan getiren) tarzı bir virüse karşı ve resident evil 4 tarzı oynanış tarzı ile yeni nesil konsollara gelicek.

  (bkz: chris redfield)
 • en babasindan bir trailer i daha yayinlanmis olan oyun.

  http://gamersyde.com/stream_4151_en.html
 • görünüşe göre bilgisayarda gayet kallavi sistem ihtiyaçları olacak oyun. hadi sistemi sömürsün vs tamam ama afrikada elin garibanına girişmek bana pek hoş gelmedi. çok yüzeysel bir görüşüm var ama yapımcılar ne ister elin karnı sırtına yapışmış gariban afrikalı köylüsünden onu anlamadım. kodoman malikanesinde olsun , rakun sitisinde olsun , sansar köyünde olsun her türlü mahlukata ve tipe öteki tarafa tek taraflı bilet kestik resident evil serisi boyunca ama afrikada açlıktan zaten zombiye dönmüş köylüye bilimum silahla girişme olayı ters geldi bana. yine de seriye olan güvenimden dolayı çıkınca oynarım. şimdilik bunları yazdım, bakalım oyun çıksın o zaman daha kapsamlı bir yazı yazarım.
 • neden capcom un habire ısıtıp ısıtıp önümüze koyduğunu anlamadığım oyunlar silsilesinin son halkası... belli ki filmden nemalanıyorlar ama artık suyu çıktı gibime geliyor.efsane oyunun ilk 3 bölümüne haksızlık ediliyor sanki...hele 4.bölümde oraklarla, çivilerle saldıran gözüdönmüş village people lar beni koparmıştı...bu 5.bölüm de çok alakasız olmuş...4.bölümün hemen hemen aynısı...villagers attack!..baltalar, çekiçlerle fırlatılıyor chris e....(oyun kötü demiyorum) hani lan umbrella, racoon city police departmanlar ? şerefsiz capcom..!

  ben olsaydım ilk üç bölümü bir oyunda toplar yepyeni görüntülerle yeni bir oyun yapardım.
 • ana karakterin canımız ciğerimiz chris redfieldolduğunu öğrenmemle mutluluğumun bir kat daha arttiği, sabrımın sabırsızlığa dönüştüğü, capcom imzalı müthiş serinin devamı.

  dördücü bölümle birlikte aptal zombilere zeka katmaları (daha hızlı hareket etmek,orakla saldırmak) oyunu daha bir leziz kılmıştı. resident evil 5 de aynı tarz da olacak.
  oyundaki yeniliklere gelince: hava şartları karakterimizin gücünü etkileyecek. (afrika sıcağı malum). uzun süre güneş altında kalınca enerjisi azalacak. bir başka yenilik karanlık bir ortamdan aydınlığa geçişte gözlerinin kamaşacak olması. ayrıca kullanılan tekniklerle cevredeki her sey zarar görücek...

  oyunun çıkış tarihi maalesef halen bir netlik kazanmamış, biz oyun severleri çileden çıkarmıştır
 • yeni açılan sitesiyle birlikte yeni bir trailerı da yayınlanmıştır:

  http://www.residentevil.com/

  görünen o ki, resident evil 4'te leon scott kennedy'nin başına musallat olan plagas, bu sefer de afrika'da chris redfield'a dadanıyor.
  şu ana dek yayınlanan trailer ve screenshotlarda göze ilk çarpan şey tabi ki de oyunun grafikleri. yeni nesil bir resident evil'dan beklenecek kalitede grafikler. hatta öyle ki, yer yer midelerimiz bulanabilir. fakat bu noktadan sonrası meçhul.

  malum, resident evil 4 seri için büyük bir yenilikti. yapımcılar aksiyonu ön plana çıkarmak istemiş, kamera da dahil olmak üzere birçok unsuru bu duruma adapte etmiş ve serinin önceki halkalarına göre daha arcadevari bir oyun ortaya çıkarmışlardı. seveni de gayet çok oldu bu yeni resident evil formülünün. kendi adıma konuşacak olursam, bu yeni resident evil tarzını ben de başarılı buldum, ama oyuna "mükemmel!" de diyemedim açıkçası. seride yeni bir konsept kullanıyor olmanın verdiği coşkuyla, yapımcılar oyunu biraz fazla uzatmışlar gibi geldi bana. bu çizgiselliğin önüne geçmek için silah upgrade edebilme, hazine toplama, çeşitli tuş kombinasyonlarıyla aşılabilen sinematik anlar gibi özelliklerin kullanılması tabi ki hoştu, ama oyunun süresini hesaba katınca biraz yetersiz kalıyorlardı. o yüzden de biraz daha çeşitlilik oyunu çok daha şahane yapardı diye düşünüyorum.

  resident evil 5 hakkında, 4. oyundan bu kadar bahsetmemin nedeni de trailerlardan anlaşılabiliyor. yeni oyun re4'e fazlasıyla benzeyecek bunda şüphe yok; kaldı ki yapımcıların başarılı bir sonuç elde ettikleri bu yeni konseptten ödün vermelerini beklemek de çok mantıklı olmazdı. bu oyunda yapılacak olan, önceki oyunla yaratılanı geliştirmek olacak. bu noktadaki umudumuz, yapımcıların yeni neslin teknik gücünü sadece grafikten ibaret görmemeleri olacak ki, muhtemelen bu durumun kendileri de farkındalar. oyunun sitesinde yazan "re4 seride nasıl bir çığır açtıysa, bu oyun da aynısını yapacak." iddiasına şimdilik biraz temkinle yaklaşabilir oyunu bekleyenler, ama belli olmaz bu işlerin neticesi.*