şükela:  tümü | bugün
  • resident evil serisinin ilk oyunun remastered versiyonu. 20 ocakta çıkıyor.
  • ilk resident evil'ı karanlıkta oynayamamış nesli alıp götüren oyun olmuş. diyaloglar ve malikane aynı ama senaryoda değişiklikler var. malikanenin daha önce görmediğimiz bölümleri, farklı kapılar, yeni bulmacalar. yani aslında yepyeni bir oyun gibi ama değil gibi.

bir de chris redfield ve jill valentine için resident evil 5 zamanındaki yeni modelleme veya eski modelin remake'i arasında seçim yapılabiliyor.
  • hevesle alip korkudan oynayamadigim,resident evil serisinin ilk oyunu.

yani tamam normalde de tirsak bir insanim evet,ama su oyundan korkmak nedir yahu.korkudan oynayamadigim ve oynamak istedigim o kadar oyun var ki,cildirmamak elde degil.
  • playstation store'da fiyatı 22 tl'ye inmiş muhteşem oyun. ufacık bebe iken ilk oyunun hastası olanlar için çok güzel bir nostalji olacaktır. yukarıda bahsedilmiş, 1996 yılında çıkan ilk oyuna göre baya farklılıları mevcut ancak o güzelim mansion hala aynı güzel mansion.
  • indirimde iken 20 liraya almıştım, 1 haftada oynayıp bitirdim, çerez niyetine güzel gidiyor.

birkaç eleştirim olacak.

-üzerinde taşıdığın malzemeleri yere bırakamıyorsun illa sandığa koyman lazım.

-bir kayıt noktasından diğerine hızlı transfer yok, oyunun çoğu yollarda geçiyor.

-o kadar eski oyun, grafikleri falan dönemine göre yapılmış ama buna rağmen yükleme süreleri çok uzun.

-bazı puzzle kısımlarını çözmek çok zor, ipucu yok, birkaç kez youtube'dan bakmak zorunda kaldım.

-oyunda doğru dürüst boss yok, neredeyse tamamen puzzle platformu gibi olmuş.

-saatlerce uğraşıp item toplayarak nihayet gizli bir kapıyı açıyorsun, bir de ne göreyim, bizim stars ekibinden bir adam orada duruyor. oğlum ben oraya girmek için 3-4 gün bulmaca çözdüm, malzeme topladım amk, sen nasıl giriyorsun, bu kısmı çok saçma işte.

tüm bunlara rağmen konusu güzel ve oynaması keyifli. herkese öneririm.