şükela:  tümü | bugün
 • sınavında, üstündeki tişörtte ne resmi var? gibi hiç de abuk olmayan soruların sorulduğu, pür dikkat istenen bir bölüm.
 • güzel sanatlar fakültesi resim bölümü ile karıştırılmaması gereken eğitim fakültesi, güzel sanatlar eğitimi bölümü , resim-iş öğretmenliği kapsamına giren program. ikisinin de sınavları ayrıdır ve birbirleriyle alakası yoktur. birincisinden çıkınca sanatçı, ressam olursun, diğerinden çıkınca öğretmen.
  zira sırf bu resim öğretmenlerine haksızlık olmasın diye güzel sanatlar fakültelerinden formasyon eğitimini kaldırdılar, sonrada bakarsın ki hiç bir resim-iş öğretmeni kendi işini yapmıyor, sanatçı ayaklarında. o zaman gsf'lerden neden formasyon eğitimini kaldırdılar ? gidin kpss'ye çalışın kardeşim.
 • bir zamanlar beden eğitimi, müzik ve din öğretmenleri ile birlikte okulun düşen not ortalamasını yükseltmek adına görev yapan eğitim neferleriydi. genelde azıcık derste akıllı uslu duran, hocaya doğrudan sataşmayan öğrencilere 5'leri, hadi bilemedin en kötü 4'leri verirlerdi.
 • hakkıyla yapıldığında çok önemli bir branştır. sark görevini yaptığım köy okulunda çok başarılı bir resim öğretmeni var ve şuan güzel sanatlar lisesine öğrenci hazırlıyor.
 • kpss 65 puanla bile atanılabiliyorken geçen yıl 70 puanla ancak atanılabilinen bölüm. bi de bu insanlardan matematik yapmalarını istemeleri de çabası... sınıf öğretmenlerinin derslerine girdiği talihsiz bölüm.
 • güzel sanatlar fakültesi ile bir alakası yoktur. elbette ki yetenek sınavı ile giriliyor. eğitim fakültesi'nde "güzel sanatlar eğitimi" "resim - iş anasanat bilim dalı" olarak geçmekte. geçen yıl 70 kpss puanı ile atanamayan hocalarım var idi bu sene ne yaptılar bilemiyorum.

  ayrıca güzel sanatlar fakültesi öğrencilerinin sanatsal anlamda küçümsemesi, mezun olup iş bulamadıktan sonra formasyon ile bu fakültenin sıralarına gelmesi de ayrı bir ironidir.

  ilgilenenlere, takip etmek isteyenlere; http://rso.aef.marmara.edu.tr/…l-yetenek-sinavlari/
 • bu sene resim dersinin bir saatten iki saaate çıkartılması ile atama sayısının artacağını umduğum öğretmenlik branşı. 2017 kpss'nin kolay olması nedeniyle mülakata çağrılma puanının 72 puan civarında olacağıı tahmin ediyorum. maalesef öğretmen atama sistemindeki bozukluk sebebi ile 2017 haziran ayında puanı belli olan öğretmen adayları 2018 mart ayında göreve başlayabilecek yani tam 10 ay sonra .
 • ulkede beden egitimi ogretmenligiyle birlikte yapmasi en kolay ogretmenlik turu olsa gerek. yazilisi yok, sozlusu yok, sinav kagidi okuma derdi yok.

  ortaokulda 3 sene resim dersi aldim. ne ogrendin diye sorsalar hicbir sey derim. genelde ogretmenlerimiz "evet arkadaslar konumuz ogretmenler gunu, ogretmenler gunuyle alakali resim cizeceksiniz" der, konuyu verir bizi izlerlerdi. her hafta ya da 2 haftada bir konu haftanin onemine binaen degisirdi. haftada 2 ya da 3 ders resim dersimiz olurdu. oyle hatirliyorum. dedigim gibi; resim teknigine, bilgisine iliskin hicbir sey ogrenmedim. belki bizim zamanimizdaki hocalar oyleydi, simdi daha farklidir. bilemeyecegim.
 • okuyan mezun olan varsa yeşillendirsin bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap