şükela:  tümü | bugün
 • yeni çıkan kanunlar bu gazete aracılığıyla yayınlanır.bir takım uyanıklar iş merkezlerinin posta kutularından bu gazeteleri çalarlar,biriktirip cilt yaptıktan sonra aynı iş merkezindeki şirketlere bile sattıkları olur...
 • 7 ekim 1920 den beri faaliyette olan gazete ..
  "t.c. resmi gazete"
 • "resimi olmayan gazete" biçiminde iğrenç ama doğru bir latife ile tanımlanabilecek yeni çıkan kanunları ve daha nicelerini bildiren gazete.
 • çoğu acil kararın, kanunda yazan hükümlere göre "resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe girer" ibaresi yüzünden bürokrasiye takılıdığı, suçluluların ortalıkta kol gezmesine mahal veren işleyişin bir bölümü. tabi suç resmi gazetede değil o ayrı.
 • kupon, çekiliş, paparazzi, ve de tv programları "bile" olmayan, tüm bu şartlara rağmen yıllardır popülaritesinden bi bok kaybetmeyen tek gazete.
 • inegöl köftenin tarifi çıkararak bir ilki gerçekleştiren gazetemizdir.
 • bugünkü haliyle çok sıkıcı bir gazete; bunu okumak için kim alır ki?! tirajı çok düşük olmalı; ya şöyle olsaydı:

  manşet:

  "büyük indirim"
  başarılı hükümetimiz benzin fiyatlarını %0.7 indirme kararı aldı. karar yurtta büyük sevinçle karşılandı. görüşlerini aldığımız bir vatandaş "zaten bu hükümet çok başarılı, genel baş... pardon başbakanımız da koltuğunu layıkiyle dolduruyor." diye konuştu.

  üçüncü sayfa:

  "23 yıllık okul müdürünü 3 yerden sürdürdü!"

  ilkdurak ilçe millî eğitim müdürlüğüne geçen yıl atanan ahmet inat, ilçeye geldikten iki hafta sonra müşfik sevecen isimli lise müdürünün popülaritesini kıskanarak kendisini baharevi ilçesine sürdürdü. takıntılı müdür, burada da aynı durum gerçekleşince sevecen'i bu defa ilin en uzak ilçesi olan yorgunbahçe'de görevlendirdi. hiçbir şikayeti olmadan burada da görevine devam eden müşfik sevecen'in hizmet yeri üçüncü defa değiştirildi ve kaynarşehir'e nakledildi. azimle çalışmaya devam eden sevecen en sonunda, ilçe millî eğitim müdürü inat evinin camlarını bir kaç gün üst üste kırınca, bakanlığa başvurdu ve ahmet inat açığa alındı. muhabirimizin sorularını cevaplamaktan kaçınan inat sadece "pişman değilim; yine yaparım" dedi.

  moda sayfası:

  "kırmızı koltuk out bordo koltuk in"

  ünlü dekoratör selim seyrek müdürler ve müsteşarların makam odaları tasarımları için tüyolar verdi. bu yılın oda modasının sade eşyalar ve açık renkler olduğunu belirten seyrek; bürokratlarımıza kırmızı yerine de bordo renkli makam koltuğu kullanmalarını tavsiye etti.

  ayrıca bu sayfada 2007 ilk bahar yaz kılık kıyafet genelgesi'yle ilgili bir kaç yorum da bulunuyor.

  teknoloji sayfası:

  "internete hızlı girdik"

  son yıllarda gündemde önemli bir yer edinen interneti devletimiz de kullanmya başladı. artık çeşitli devlet kuruluşlarımızın internet sitelerine girerek bakanlarımızın, milletvekillerimizin ve bürokratlarımızın pek çok resmine ve özlü sözüne ulaşabilirsiniz. gazetemize de www.resmîgazete@hotmail.com adresinden bağlanabilirsiniz.

  din sayfası:
  sayfanın üst kısmında bir klişe bulunmaktadır: "din ve devlet işleri ayrıdır" bugün bu sayfayı ilanlar doldurmuş:
  "başbakanımız bütün müslümanların kurban bayramını kutlar."
  bir başka ilan;
  "vatandaş! kurban derilerini sadece başbakanlığa bağışlayabilirsin. aksi takdirde hakkında yasal işlem başlatılacaktır. ayrıca filtre (cık cık cık) ve zekatlarını da türk hava kurumu'na verirsen iyi olur."

  spor sayfası:

  meclis futbol takım antrenörü ferhat atmaca'yla röportaj: "enkaz devraldık!"

  antrenörümüz ferhat atmaca isveç'ten aldığımız 7-2'lik yenilgi sonrasında gazetemize konuştu. skor haricinde bizim için gayet iyi bir maç olduğunu kaydeden atmaca "attıklarımız haricinde üç gol pozisyonumuz daha vardı onları değerlendirseydik farklı olurdu maç. siz de gördünüz değil mi son dakikalarda kaçırdığımız golleri, işte oyun planımızı bu bozdu. ama biz bu maçı unuttuk önümüzdeki maçlara bakıyoruz." diye konuştu. ayrıca büyük ölçüde geçen dönemin hataları ve alışkanlıkları yüzünden daha takımı ve oyun planını tam kuramadığını söyleyen atmaca, muhabirimizin "ama hocam geçen dönemden bu döneme sadece siz seçildiniz ve bir de muhalefet partisinden bir sayın milletvekili, ki o da zaten takımda değil?! konuyu biraz daha açar mısınız?" sorusunu "bana böyle sorularla gelmeyin." şeklinde yanıtladı.

  kuponlar:
  "valiler, kaymakamlar, il/ ilçe müdürleri; yıllardır yerimde sayıyorum diye üzülmeyin 30 süper fırsat kuponuyla bir anda bir kaç derece birden atlayarak müsteşar yardımcılığı, müsteşarlık hatta başbakanlık/cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığı gibi mevkîlere gelebilirsiniz. ilk kupon gelecek ay, kaçırmayın!"
 • bir zamanlar en çok okuduğum gazete. gazete şeklindeki saman hâli daha bir tercih edilir zira internette iken reklam almışlardır sayfaya... düşünün çok önemli bir anayasa mahkemesi kararını okurken solda yanıp sönen migros belirir, ne okuduğunuzu unutursunuz vallahi...
 • arka sayfa güzeli olmayan gazete