şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kardeş azerbaycan'da, 2009 yılında yapılan referandum ile kabul edilen "aynı kişinin iki defadan fazla devlet başkanı seçilebilmesi" hakkındaki anayasa değişikliğine tepki olarak ortaya çıkan hareketin devamı ve sonucu niteliğindeki genç ve dinamik, cumhuriyetçi parti.

    çoğunluğu gençler olan bu partinin üyeleri kendilerini "yeni nesil siyasetçiler" olarak niteliyorlar. amaçları ise cumhuriyetlerini yeniden düzene sokmak.

    "cumhuriyet, refah, ilerleme" sloganı ile hükümetin karşısındaki muhalif cephenin en güçlüleri konumundaki parti, 6 yıl boyunca hapis yatıp geçtiğimiz aylarda tahliye edilen lideriyle birlikte, aliyev'in ve diğer muhalif ldierlerin karşısında bangır bangır yükseliyor. parti, lideri ilqar memmedov'un hapiste tutulmasının sebebi olarak hükümetin en güçlü rakibi olmasını öne sürüyor.

    son dönemde hızla yükselmekte olan partinin programı da gayet mantıklı ve tutarlı vaatler içeriyor. sağcı solcu, farklı görüşlerden siyasetçiler barındıran bu partinin oy oranının da korkulacak düzeyde yüksek olacağı söyleniyor.

    hayırlara vesile olsun.