şükela:  tümü | bugün
 • yaşanılan olayların veya içinde bulunulan olayların gelişmesi ve dayanılmaz bir hal alması sonucu gırtlağın son boğumuna kadar beklenmesi durumunda "yeter be !!!!" diyerek karşı tarafa çıkış yapılması suretiyle fikir beyan edilmesi durumu. *
  (bkz: boşanmak)
  (bkz: ayrılık)
 • rest cekmenin "kararli" ve "saglam" yapiyi ortaya koyus sekli oldugunu dusunen bazi kisilerin hayat düsturu , olaylara ve kisilere verdigi tepkilerde izledigi politikadir zira , cekilen her rest , "son kozlarimi da ortaya koydum, sira sende, hadi bakalim" repligini de eszamanli olarak ortaya koyar ve "ben asla ödün vermem" seklindeki gizli imaj da araya sıkıştırılır.
 • son vermek gibi olsada. rest çektiğiniz kişi veya kurum size geri dönecektir.
 • sabrınızı zorlayan bir durum ya da kişinin tavrı karşısında farklı şekillerde belirtilmiş ikazlara rağmen bardağı aşan son damlanın düşmesinde yapılan şeydir. genel yapı itibariyle güleryüzlü, pozitif birisiyseniz muhtemelen karşıdaki insan evladı size pişkin pişkin sizin rahatsız olacağınızı bildiği şeyi yapmaya devam edecek hatta sizden ani bir çıkış beklemediği için blöf bile yapacaktır. işte o dakika son derece kararlı ve azimli olmak, hızlı bir şekilde muhakeme yapmak lazım. şöyle bir bakarsınız bulunduğunuz durumun potansiyel devam edebilirliğini görürsünüz "e ozaman bu adamla ne edeyim ki" dersiniz, resti çekersiniz "görüşürüz" der basar gidersiniz. zaten karşıdaki azıcık size insan gibi yaklaşmışsa, değer vermişse anlar sizi nasıl zorladığını ve kırdığını bir irtibata geçer. ha, adam zaten öyle bakmamışsa, insanlıktan nasibini almamışsa restinizi çeker hayatınızdan bir gereksizi daha silmiş olursunuz. unutmamak gerek bu dünyaya el alemin saçma sapan davranışlarını çekip, üzülmek için gelmedik kim ki canım o ? !..
 • bazen yapılması şarttır.
 • bedeli neyse öderim evet hayat bu benim,
  yaşamaktan da öte yok nedenim.
  terkettim yırtıp eskileri,
  hazmetsin hadi, bu yeni restim..
 • yıllardır çalışılan yerde emeklerinizin karşılığını görmediğinizde yöneticinize yapılan son harekettir.
  e iyi de oldu. haydi bakalım el mi yaman ben mi denilen de eylemdir.
  hayırlara vesile olur inşallah, amin.
 • kalbin yaşam kaynağı olan kan, koroner arterler adı verilen damarlardan alınır. eğer bu damarlar kısmen tıkarın veya yağlı materyellerin birikmesiyle daralırsa, kalp fonksiyonunu, düzgün bir şekilde yapması için ihtiyacı olan kanı alamaz, koroner arterlerdeki bu daralmaya koroner atheroskleroz veya daha yaygın olarak koroner arter hastalığı (kah) adı verilir.

  kah gelişirse, kalp kası stress altında (örneğin fiziksel egzersiz sırasında) yeterli kanı alamaz. bu durum sıklıkla angina pektoris adı verilen göğüs ağrısına yol açar. eğer kah kalbinizin bir bölgesine giden kanı kısıtlamış ise myokard perfüzyon sintigrafisi kah’ın varlığını ve inemlilik derecesini gösterebilir. bu test ile kalbinizin kanlanmasının normal olup olmadığı, bozuk ise kalbin hangi bölgelerinde kanlanmanın az olduğu veya hiç kanlanmadığı anlaşılır. ayrıca daha önce kalp krizi geçiren hastalarda, kalbi enfarktüse uğrayan bölgesinin hala canlı doku içerip içermediği ve tekrar canlanma olasılığı tespit edilir.

  bu test 2 aşamadan oluşur, rest (istirahat) ve stress (fiziksel egzersiz veya ilaçla stress).
  · istirahat halinde ike radyoaktif maddeenjekte edilir ve özel bir kamera kalbiniziin görüntüsünü alır.
  · ikinci işlem olarak egzersiz sırasında radyoaktif madde enjekte edilir ve yine kalbinizin görüntüsü alınır.
 • kaybetmeyi göze alanların yapabildiği çok cesur bir hamle. eğer karşındaki restine rest ile karşılık verirse sıçtın.
 • bazen çok işe yarayandır jackpot!