şükela:  tümü | bugün soru sor
 • resting bitch face'e sahip olmak demek, yüzünüzü serbest bıraktığınızda sinirli, gergin ve/veya huysuz görünmek demektir.

  en yakın arkadaşlarınız sizden bahsederken: "başta pek ısınamamıştım, çok mesafeli/soğuk/kendini beğenmiş gibiydi halbuki hiç öyle değilmiş vakit geçirince anladım" diyorlar ise; kendinizi bildiniz bileli insanlar sizinle konuşmaktan çekiniyorsa; iyi olmanıza rağmen sık sık "sen iyi misin?" diye soruluyorsa; siz de bir resting bitch face sahibisiniz demektir.

  "suratından belli ne şirret olduğu." cümlesindeki şirret arkadaş işte bu sendromdan muzdariptir.
 • google görsellere yazınca çıkan 10 fotoğraftan 9'u anna kendrick'a ait. yani, nereye bakmanız gerektiğini biliyorsunuz.

  kendiyle dalga geçmişliği de varmış. kadın gibi kadın.
 • kronik olana domuşuk suratlı olma sorunsalı.
 • takip ettigim podcastten ogrendigim tek sey(simdilik). ben oluyorum bu evet. normal normal dururken 'ne oldu yuzun asildi' gibi repliklere maruz kalmama neden olur. baslarda sabirla, iyi oldugumu anlatirdim ama artik bildigin cemkiriyorum bunu duydugumda. yoruldum sanirim aciklamaktan.

  podcastte victoria beckham icin kullanilmasi da beni tedirgin etti. nö dostum, tam olarak oyle degil benim suratim. o biraz seyden, hmm botokstan sanirim.
 • gülünce tam güler. sırıtması hayra alamet değildir oradan uzaklaşın. sebepsiz otuz iki diş gülmesini beklemek yerine yolda takılıp düşmeyi deneyin. kahkahasından bile rahatsız olmazsınız çünkü alay etmez, siz de beraber gülün kendinize. sahicidir. canı isteyince de değil mutlu olunca gülümser. o an gülümsediğini kendisi de fark etmez. ezilirsiniz onu izlerken. ama suratının şekli bir anda eski haline jet hızında döner, şaşırmayın. güldü. bitti.