• resting bitch face'e sahip olmak demek, yüzünüzü serbest bıraktığınızda sinirli, gergin ve/veya huysuz görünmek demektir.

en yakın arkadaşlarınız sizden bahsederken: "başta pek ısınamamıştım, çok mesafeli/soğuk/kendini beğenmiş gibiydi halbuki hiç öyle değilmiş vakit geçirince anladım" diyorlar ise; kendinizi bildiniz bileli insanlar sizinle konuşmaktan çekiniyorsa; iyi olmanıza rağmen sık sık "sen iyi misin?" diye soruluyorsa; siz de bir resting bitch face sahibisiniz demektir.

"suratından belli ne şirret olduğu." cümlesindeki şirret arkadaş işte bu sendromdan muzdariptir.
  • "suratsız"'ın yeni adı.

çocukluğumdan beri muzdarip olduğum şu kalıcı yüz ifadesi durumuna böyle havalı bir isim verilmesi için en az 30 yıl beklemem gerekiyormuş. bahtiyarım.

- çok suratsızsın :/
    - suratsız değilim, bu benim resting bitch faceim, bitch.
  • google görsellere yazınca çıkan 10 fotoğraftan 9'u anna kendrick'a ait. yani, nereye bakmanız gerektiğini biliyorsunuz.

kendiyle dalga geçmişliği de varmış. kadın gibi kadın.
  • sahip olduğum hede. özellikle iş hayatında sıkıntılara yol açtığını söylemek mümkün. normalde bile insanlar size soğuk nevale , yabani gibi ithamlarda bulunabilirken , satış yapman gereken bir sektörde sizi ilk kez gören yöneticiler bunun burada ne işi var telaşına girebilirler. aahhahahahahah ulan sinirim bozuldu aq.
  • surattaki bir mahkeme duvarlığı, bir yabanilik, bir "gel gel, bir adım daha yaklaş da sıçayım ağzına." durumu. en sevdiğim yüz ifadesi (favori yüz ifadelerim diye bir listem var çünkü).

gudubet top 3:

kristen stewart; örnek 1, örnek 2, örnek 3

victoria beckham; örnek 1, örnek 2

kanye west; ne yani erkeklerde olamaz mı?
  • (bkz: güliz ayla)
  • daha çok dudak ve gözlerin yüz serbest hâldeykenki şekliyle karşıdaki insanda ‘bu benden nefret ediyor, eminim’ hissi uyandıran durum.
    rbf’e sahip kimselerin genelde gözleri tamamen açık gibi görünmez (bkz: lily-rose depp) dudakların kenarları aşağı bakar ve çoğu zaman rbf’den muzdarip şahsımız (bkz: ben) insanlara kafasını kaldırmadan bakar. özellikle derslerde hocayı böyle dinliyorsanız hocanın veya bir arkadaşınızın size ‘ne oldu?’ diye sorması çok muhtemeldir.
  • ks. (bkz: rbf)

bazi hatunlar kızgın degilken veya trip atmiyor olsalar bile dogal yüz ifadeleri öyle yapiyormus gibi gösterir; buna resting birch face diyorlar.
  • içten içe mutlu olsanız da, dışarıdan insanlara köpeğiniz ölmüşçesine üzgün ya da çok (bkz: pissed off) gözüküyorsanız bu yüze sahipsiniz demektir.
    "hayır üzgün değilim."
    "ama benim yüzüm böyle."
    "hayır sana kızgın değilim ne alakası var?" şeklinde kurulan cümleleri haftada en az 3 kez kullanırsınız.
    hatırlıyorum da ilköğretimdeyken annem bir gün veli toplantısına gelmişti. herkes gibi ben de heyecanla ve biraz da korkuyla annemin eve gelmesini bekliyordum. azar işiteceğimi de düşünmüyordum aslında malumunuz afacan bi çocuk değildim. derslerim de kötü değildi.
    kendisi eve geldi. işte anlatıyor şu hocan böyle dedi bu hocan şöyle dedi şeklinde. sıra türkçe hocama geldiğinde annemin yüzü değişti. "he bir de türkçe öğretmenin dedi ki sen ona dövecek gibi bakıyormuşsun derste. niye öyle bakıyosun öğretmenine kızım bir derdin mi var?" diye sorduğunda tamamen habersiz olduğum bu durum beni fazlasıyla şaşırtmıştı. sonrasında da hayatımın her anında bu durumdan muzdarip olacağım gerçeğini o an kavrayamamıştım gerçi.
    çok sevgi pıtırcığı bir insan olduğum söylenemez ama mutluyum ben anlasanıza!
hesabın var mı? giriş yap