• pislik insanlar ülkesi olduk ...
  • herkesin birbirine saldırmayı hazır kıta olarak beklediği ülke olduk.
    ruhun ışıklar içinde uyusun türkiye..
  • sakarya olunca nedense hiç şaşırmadım, medeni sakaryalıları hariç tutarak, o bölgede böyle insanlar çok fazla
  • yumrugu atanin hic bir ceza almadan kurtulacagi olaydir. sonra bir daha yapacak, yine kurtulacak. bunu gorenler cesaretlenecek yapmaya devam edecek onlar da ceza almayacaklar. kibar olan sunepe, iyi niyetli olan saf, sesini cikartmayan pisirik olarak yaftalanacak ve bir noktadan sonra herkes kaba kuvvet kullananlari alkislamak zorunda kalacak.
  • her şeyimle bu çağdan nefret ettim. harçlık çıkarmak için sabahın köründen beri ağız kokusu çekiyor bu çocuklar. ben de onlardan biriydim. bizim insanımız o gömleğini giydiğimiz an aşağıda bir yerlerde olduğumuzu sanıyor. ben insanımızın kafasını zihniyetini seveyim emi. ellerin kırılır umarım senin. çocuk da boş durmasın dava açsın. kazanır.
  • tertemiz bir saldırı-darp suçudur. polisle öpüşün barışın kıvamında bişeyler olur yada saldırganın ifadesini alıp salıcaklar ve ama başına hiç bişey gelmeyecek
  • insanlıktan nasibini almamış bir kadının yetiştirdiği çocuk öyle cani olur. koskoca kadın, babaanne olmuş ama insan olamamış, oğlunu da canavar gibi yetiştirmiş. senin torunun da o garson genç gibi ekmek parası derdine düştüğünde anlarsın ne halt ettiğini..
  • garsona saldırırken çocuk tekrar düşmüş gibi gözüküyor. yoksa ben mi yanlış görüyorum?
  • insanların gelip geçişini önleyen bir puseti iki masa arasına koymuş babadır. böyleleri gerçek hayatta da var maalesef. kendi düşüncesizlikleri yüzünden çocukları, eşyaları zarar görür sorunu ona yanlışlıkla takılan insanda ararlar. arkadaş sen düzgün bir şekilde ayarlamıyorsun sonra da hem suçlu hem güçlü bir şekilde adamı öldürmek istercesine karşıdakini darp ediyorsun. gürültü yapmayın diyen komşuyu linç etmek videosundaki magandaların bir benzeri işte.

edit: ya dikkat ettim de çarptığı esnada pusette çocuk bile yok.ayrıca çarprazdaki geçiş yolu olmayan yer boş oraya koysanıza ayak altına koymuşsunuz puseti. çocuk parkı sanki ora ya!
  • herkes kabadayı, herkes agresif, herkes kavgacı. kaza ile insan ölüyor. genç arkadaşın ayağı takılmış bilinçli olarak düşürmemiş. üstüne üstlük hatasını düzeltmiş ve özür dilemiş. sen genç arkadaşın vasfını göz önünde bulundurarak rahatça yumruklamışsın adi herif. aynı hareketi gözüne kestiremediğin vasıflı biri yapsaydı aynı tepkiyi verebilecek miydin? tamam çocuğun için her şeyi yaparsın orası ayrı ama insan olmak, tepkiyi gövde gösterisi ile gerçekleştirmen anlamına gelmiyor. şimdi o genç garson o kadar kişinin içerisinde dayak yediği, rencide olduğu için hırs yapsa ve yarın seni tenhada sıkıştırıp öldürse ne olacak? çocuğun babasız kalacak. yapmayın kardeşim biraz empati, biraz sağlıklı düşünün. bu kadar şiddete meyilli olmayın.
393 entry daha
hesabın var mı? giriş yap