şükela:  tümü | bugün
  • muharrem ince'nin talihsiz beyanı. kaynak

kemal kılıçdaroğlu dediydi, bu başkanlık yetkileri en masum insanı bile azdırır dediydi. kardeşim biz bu ülkede dikta yönetiminden kurtulamayacak mıyız ? 40 yılında bir seviniyoruz o sevincimizi de kursağımızda bırakıyor. en kötüsü de ne biliyor musun ? seçimi kazanıp muhalefet kalmak. en çok bu koyuyor bana.

hani bu başkanlık sistemi kötüydü kardeşim. neden bunda ısrar ediyorsun. 2 aya geçeceğiz kimse merak etmesin desene. ah muharrem ah. şimdi sende artık herkes gibisin.

edit : bu memleketin %90'ı çomar. arkadaş, diktatör ondan olursa sorun varda benden olursa yok mu ? bu sistem bir dikta rejimidir. tez elden, yetkiler tamamen kullanmaya gerek kalmadan değişmelidir. restorasyonu parlementer demokrasiye geçince başbakan da yapar.
  • kullansın zaten, o yüzden oy vereceğiz ! yoksa nasıl çıkacağız düzlüğe be hey cahil troll ?
  • talihsiz beyan falan değildir. napsın afedersiniz? ülke bok çukurundayken sarayında oturup manzarayı mı izlesin? bu adama oy vermemizin sebebi zaten ülkeyi bir restorasyon sürecinden geçirip yeniden temel değerlerine kavuşturması. talihsiz beyanmış. siktir ordan.
  • en tabi hakkıdır. güzel bir restorasyon bekliyorum kendisinden. bir daha ayarlarla oynayamasınlar. *
  • tabi muharrem diye bir ihtimal varsa, olmayacak duaya amin diyorsunuz.

zira bence erdoğan çoktan zaferini ilan etti.
  • eskiden muhalif kesim yapardı bu tür tayyibin ağzından çıkan her sözden medet umarcasına başlık açma operasyonlarını. bakıyorum da devran dönmüş çoktan *
  • adam her çıktığı yayında bin defa söyledi enkazı toparlamak için kullanacağım, ardından da parlamenter sisteme döneceğiz diye ama bizim troll duymaz tabii.
  • aktrollerin götünü kesmişler anlaşılan. alayı fazla mesai yapıyor, alayı boş yapıyor.
  • 24 haziran seçiminden sonra, ülkede bir şeyleri değiştirebilecek tek koltuk başkanlık koltuğudur. "ben yetkimi kullanmıyorum, meclis düzeltsin" demek, bir yandaş medya muhabirinin "bu kanal artık yandaş olmasın, bundan sonra yandaş değil" demesi gibi. bunu yapmaya gücü yetmez, yetkinliği yetmez.

bana kalırsa ince 1 senede özgürlük, adalet, eğitim sistemi, ekonomi ve ekonomik yatırımlar gibi konuları düzeltsin, sonra ülkenin işleyişi ve mevcut düzenin korunması için gerekli kararları parlamenter sisteme geçerek uygulasın.

ben başkanlık sistemine "bu kadar yetki yanlış birisinin eline geçerse" diye hayır dedim. tüm yetki bir kişide toplandığı için ülkenin 1 günde içine edebilir. bu kişi muharrem ince değildir, bu yüzden başkanlık sistemi kendisi ve bizim için bir avantajdır. ancak 1-2 sene içinde bu sistemin değiştirilmesi gerekir, yine aynı sebepten dolayı.